Górnik Wałbrzych – Polonia Warszawa 1:1 w barażu o II ligę

Górnik Wałbrzych – Polonia Warszawa 1:1 w pierwszym meczu barażowym o II ligę. Rewanż w środę (15 czerwca) w Warszawie. Czarne Koszule faworytem do awansu, choć wałbrzyszanie nie składają broni.

Czarne Koszule na drodze Górnika. Kto faworytem?

Przed meczem wydawało się, że to goście są faworytem zarówno dwumeczu, ale i pierwszego spotkania. Wydarzenia na boisku jednak długo tego nie potwierdzały. Gospodarze lepiej radzili sobie na murawie, częściej byli przy piłce i starali się stwarzać dogodne sytuacje. Tych było jednak jak na lekarstwo – w sumie dwa razy groźniej się zrobiło pod bramką Mateusza Tobjasza. Ale to i tak o dwa razy więcej, niż pod bramką gospodarzy, bowiem poloniści w I części z przodu grali dość apatycznie.

Czarne Koszule przebudziły się mniej więcej po godzinie. Najpierw groźnie, ale niecelnie, strzelał Marcin Bochenek, a później w ciągu dwóch minut Kamil Jarosiński popisał się dwiema świetnymi interwencjami po strzałach Bartosza Wiśniewskiego i Mariusza Marczaka. Na dokładkę Krystian Pieczara trafił w poprzeczkę.

Dolnośląski Złoty But 2015/16. Oto najlepsi strzelcy w regionie

To co nie udało mu się w 69 min., udało się trzy minuty później. Dobrze broniący Jarosiński popełni błąd przy wyjściu do dośrodkowania, a Pieczara trafił do bramki wałbrzyszan. Gospodarze odpowiedzieli w 82 min. Marcin Orłowski zagrał w pole karne gości do Dominika Radziemskiego, który wyrównał stan meczu.

Wynik 1:1 to rezultat sprawiedliwy, choć nie ma co ukrywać – większe szanse na wygranie baraży i awans do II ligi ma teraz Polonia. Rewanż już w środę, 15 czerwca na stadionie przy ul. Konwiktorskiej. Początek meczu o godz. 19.

2 thoughts on “Górnik Wałbrzych – Polonia Warszawa 1:1 w barażu o II ligę

1. Typowa trzecioligowa dolnośląska kopanka. Składnych akcji Górnika chyba ze dwie naliczyłem. W środę w Warszawie z taką grą to nas rozklepią w pierwszych 25 minutach.

2. I jeszcze na dodatek to:
    (wyciąg z regulaminu PZPN o meczach barażowych)

“… 2. Żółte kartki otrzymane w rozgrywkach III ligi przez zawodników drużyn, które zakwalifikują się do meczów barażowych nie zostają anulowane. Zawodnicy przystępują do rozgrywek barażowych z taką samą liczbą żółtych kartek, jaką posiadali w ewidencji po zakończeniu rozgrywek III ligi.
    3. W zakresie nakładania na zawodników automatycznej kary dyskwalifikacji mają zastosowanie postanowienia Art. 58 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN…”.

Czyli według zamiast 1 -1 tego mamy walkower 0 – 3 w plecy za pierwsze spotkanie?