Connect with us

News

Brawo za Irlandię Płn. Mecz prawdy dopiero z Niemcami

Published

on

polska irlandia płn

Polska – Irlandia Płn. 1:0 w pierwszym meczu biało-czerwonych na Euro 2016. Podopieczni Adama Nawałki zagrali naprawdę dobrze, ale spotkanie to nie jest niestety wyznacznikiem siły Polaków. Rywal zagrał bowiem totalny antyfutbol.

 

Euro 2016: Gdzie oglądać mecze? (MECZE POLAKÓW, EURO W TV, TRANSMISJE)

To był siódmy mecz Polski na mistrzostwach Europy i dopiero pierwsze zwycięstwo. Ale podopieczni Adama Nawałki zrobili to, co do nich należało, a na dodatek momentami grali naprawdę dobrze. Jednak po meczu z Irlandią Północną trudno powiedzieć, na co stać biało-czerwonych we Francji. Bo Wyspiarze zagrali ultradefensywanie – od początku meczu bronili się 8 zawodnikami, a przy stałych fragmentach gry wszyscy Irlandczycy byli we własnym polu karnym.

 

To powodowało, że praktycznie przez cały mecz Polacy musieli grać atakiem pozycyjnym. Kilka razy rozerwali defensywę podopiecznych Michaela O’Neilla, ale długo nie mogli trafić do bramki Michaela McGoverna. Zrobił to w końcu ten, który zmarnował dwie sytuacje, czyli Arkadiusz Milik.

 

KIEDY POLACY GRAJĄ NA EURO 2016

Co wiemy po meczu Polska – Irlandia Płn.? Na pewno Polacy przećwiczyli atak pozycyjny. I momentami nie było źle, choć do klepki a la Barcelona to nam jeszcze trochę brakuje. Z drugiej strony możemy być jeszcze groźniejsi, bowiem w ogóle nie mogliśmy grać szybkim atakiem, bowiem rywale atakowali sporadycznie. To z pewnością będzie nasz atut przed meczami z Niemcami i Ukrainą.

 

Ale nie brakuje również problemów. Niestety, nawet mecz z takimi drewniakami potwierdził, że najsłabszym ogniwem naszej drużyny jest defensywa, która nie ustrzegła się błędów. A w jej szeregach Michał Pazdan, który w niedzielnym meczu niemal sprokurował groźną sytuację dla Irlandczyków. Gdyby to było w spotkaniu z Niemcami lub Ukrainą, skutki mogłyby być opłakane.

 

Z kolei Artur Jędrzejczyk nieźle pokazał się w grze do przodu, ale raził kiepskimi wrzutkami. Prawdopodobnie jednak z Niemcami i tak nie będzie aż tak ofensywnie usposobiony, więc ten problem może nam odpaść.

 

Ciekawe również jak Adam Nawałka zestawi na Niemcy środek pola. Bo o ile pozycje Grzegorza Krychowiaka i podwieszone pod Roberta Lewandowskiego Arkadiusza Milika są niezagrożone, to już Krzysztof Mączyński dziś nie zachwycił. Zagrał poprawnie, ale był najsłabszym naszym zawodnikiem w drugiej linii.

IV liga

Kadrowej rewolucji w Wierzbicach ciąg dalszy. Rośnie nowy faworyt?

Published

on

Pięciu kolejnych zawodników wzmocniło WKS Wierzbice, drużynę z wrocławskiej okręgówki. To doświadczeni gracze z III i IV ligi.

 

Finał, półfinały i zaległe mecze. W niższych ligach startuje runda wiosenna

Niedawno pisaliśmy o trzech pierwszych transferach WKS-u Wierzbice, który zajmuje po rundzie jesiennej 3. miejsce w tabeli wrocławskiej okręgówki. Minęło kilka dni, a do zespołu – również nowego – trenera Jacka Fojny dołączyło kolejnych 5 zawodników. Ponownie to grupa doświadczonych graczy, którzy mają na koncie wiele spotkań na boiskach III i IV ligi.

 

Aż trzech zawodników przeniosło się do Wierzbic z IV-ligowej Polonii-Stali Świdnica. Są to: Sławomir Orzech, Adam Niedzwiedzki i Damian Chajewski. Z ekipy lidera IV ligi Słowianina Wolibórz do WKS-u przeszedł natomiast Mateusz Krzymiński.

Z III-ligowego LZS-u Starowice pozyskano napastnika Eltona Santosa, który kilka sezonów spędził również w Lechii Dzierżoniów.

 

Do kadry WKS-u doszło już w przerwie zimowej ośmiu, doświadczonych graczy. Nieykluczone jednak, że to nie koniec szaleństw na rynku transferowym. To powoduje, że niemal z automatu wierzbiczanie stają się jednym z głównych faworytów do awansu do IV ligi. Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej WKS zajmuje 3. miejsce w tabeli wrocławskiej okręgówki. Do lidera, Błyskawicy Gać, traci 5 punktów.’

Przypomnijmy, że do IV ligi bezpośrednio awansuje mistrz okręgówki, a druga drużyna w tabeli na koniec sezonu zagra baraż z zespołem z IV ligi.

 

Fot. WKS Wierzbice

 

Continue Reading

News

Jak dobrać idealne buty piłkarskie?

Published

on

Zakup obuwia piłkarskiego może się wydawać błahostką, jednak w praktyce wcale nie okazuje się to takie proste, jak w przypadku codziennej pary butów. Jak dobrać idealne buty piłkarskie?

 

[współpraca reklamowa]

Piłka nożna jest dynamicznym sportem, który wymaga od zawodników maksymalnej koncentracji i efektywności. Jak to osiągnąć przy niekomfortowym obuwiu? Brzmi jak wyzwanie! Poznaj kluczowe parametry, których należy przestrzegać przy zakupie butów piłkarskich.

 

Rodzaj nawierzchni

To najważniejsza kwestia, która determinuje wybór obuwia. Rozgrywki piłkarskie odbywają się na różnych nawierzchniach, dlatego warto zwrócić uwagę na podeszwę butów, bo to od tego zależy ich przyczepność do podłoża. Najpopularniejsze rodzaje nawierzchni to:

  • standardowe boisko – do gry na twardej nawierzchni idealnie sprawdzą się lanki. To właściwie klasyk wśród piłkarzy amatorów. Lanki mają na podeszwie kołki wykonane z gumy lub plastiku, które zapewniają optymalną przyczepność,
  • sztuczna murawa – na tę powierzchnię idealnie sprawdzą się turfy. Ich wypustki na podeszwie są znacznie niższe niż w lankach, gwarantując znakomitą stabilność, a także komfortową grę w niesprzyjających warunkach,
  • mokra trawa naturalna – grząska, miękka nawierzchnia jest wyzwaniem dla graczy. Aby sprostać oczekiwaniom, warto zdecydować się na korki Puma, popularnie określane wkrętami,
  • hala – odpowiednim wyborem na tę nawierzchnię będą tradycyjne halówki. Warto kupić model o klasycznej, płaskiej podeszwie, która nie brudzi parkietu.

Dlaczego wybór właściwego rodzaju obuwia jest tak ważny? Buty dedykowane grze na konkretnej nawierzchni gwarantują maksymalną skuteczność – a na tym z pewnością najbardziej zależy wszystkim zawodnikom.

 

Poziom zaawansowania

Jednym z największych błędów, jaki popełniają początkujący piłkarze, jest zakup profesjonalnego obuwia. Być może duży wpływ na decyzję wywarł jakiś idol reklamujący konkretny model. Niestety, zawodnicy amatorzy, a także średniozaawansowani gracze nie będą w stanie w pełni wykorzystać potencjału obuwia dedykowanego zawodowcom.

Dobrej jakości korki Puma, a także halówki czy turfy tej marki doskonale spełnią swoją funkcję wśród osób, które trenują grę kilka razy w tygodniu. Modele są wytrzymałe, wykonane z ekonomicznych materiałów, a ich przemyślana konstrukcja zapewnia komfortową grę na wysokim poziomie.

Jeśli szukasz najlepszej dla siebie opcji w przystępnej cenie, oferta sklepu numer1.store jest skrojona na miarę Twoich oczekiwań. Wśród propozycji znajdziesz doskonałej jakości buty piłkarskie wiodących marek, a także liczne akcesoria niezbędne do efektywnej gry.

 

Wybór materiału – skóra czy syntetyk?

W tej kwestii zdania są podzielone, a ostateczna decyzja jest najczęściej podyktowana osobistymi preferencjami. Obuwie z materiałów tekstylnych jest łatwiejsze w pielęgnacji, zapewnia lekkość i odpowiednią wentylację, skórzane natomiast uznaje się za nieco wygodniejsze, ale wymaga regularnego czyszczenia i konserwacji.

Jeśli zastosujesz się do powyższych wskazówek, niewątpliwie przeniesiesz swoją grę na wyższy poziom. Wybór idealnej pary butów pozwoli Ci maksymalnie wykorzystać swój potencjał i zaistnieć jako efektywny zawodnik.

Continue Reading

A klasa

Zespół z wrocławskiej A klasy szuka bramkarza

Published

on

KS Żórawina, zespól z grupy IV wrocławskiej A klasy, poszukuje bramkarza.

 

Finał, półfinały i zaległe mecze. W niższych ligach startuje runda wiosenna

Poszukujemy bramkarza, który chciałby podjąć się treningów i rywalizacji w naszym klubie – informuje klub z Żórawiny. Zainteresowani zawodnicy mogą kontaktować się z trenerem Rafałem Sikorskim pod numerem telefonu 507 291 970 lub poprzez wiadomość prywatną na klubowym fanpage’u.

Przypomnijmy, że KS Żórawina występuje w grupie IV wrocławskiej A klasy. Po rundzie jesiennej zajmuje 7. miejsce.

Continue Reading

IV liga

Finał, półfinały i zaległe mecze. W niższych ligach startuje runda wiosenna

Published

on

W ostatni weekend lutego na dobre startuje runda wiosenna w niższych ligach na Dolnym Śląsku. Przed nami finał i półfinały okręgowych Pucharów Polski, a także zaległe mecze, zarówno pucharowe, jak i ligowe.

 

Z lidera okręgówki do lidera IV ligi. Plus powrót z wypożyczenia

Kiedy mówiło się o pucharowej środzie, tym razem przed nami pucharowa sobota. W okręgu legnickim będzie to już finał okręgowego Pucharu Polski, w którym Miedź II Legnica zmierzy się z Górnikiem Polkowice. Formalnie gospodarzem będą legniczanie, ale spotkanie zostanie rozegrane w Polkowicach. Początek spotkania o godz. 13.

W strefie wrocławskiej odbędą się dwa półfinały. WKS Wierzbice, czołowa drużyna okręgówki, pod wodzą nowego trenera Jacka Fojny i po kadrowej rewolucji, zmierzy się z III-ligowymi rezerwami Śląska Wrocław. Początek o godz. 14.

 

Zacięty mecz dwóch czwartoligowców szykuje się w Żmigrodzie, gdzie Piast podejmie Barycz Sułów. Pierwszy gwizdek sędziego o godz. 18.

Pucharowe zmagania czekają nas również w okręgu jeleniogórskim. W przełożonym z jesieni półfinale okręgowego Pucharu Polski zmierzą się Hutnik Pieńsk i Karkonosze Jelenia Góra. Mecz odbędzie się na boisku trzecioligowca, choć formalnie gospodarzem będzie zespół z Pieńska. Start o godz. 12.

 

W sobotę zaległości odrabia też IV liga. W Strzegomiu zmierzą się ostatnia w tabeli KS Łomnica i lider Słowianin Wolibórz. Początek meczu o godz. 20.

Continue Reading

IV liga

Z lidera okręgówki do lidera IV ligi. Plus powrót z wypożyczenia

Published

on

Oleh Spirov został nowym zawodnikiem Słowianina Wolibórz. Do zespołu lidera IV ligi wrócił z wypożyczenia Tytus Data.

 

UEFA Region’s Cup. Sztab dolnośląskiej kadry sprawdzi 38 zawodników

Oleh Spirov ma 31 lat, jest środkowym pomocnikiem. Do ekipy lidera IV ligi trafił z zespołu… lidera wrocławskiej okręgówki, czyli Błyskawicy Gać. – Oleh to wychowanek akademii Szachtara Donieck, a jako senior występował w Metalurgu Zaporoże i Krystalu Chersoń. Po przyjeździe do Polski był zawodnikiem WKS-u Wierzbice, Sokoła Marcinkowic, a ostatnie pół roku spędził w Gaci. Pomocnik słynie ze świetnie ułożonej lewej nogi i na pewno dołoży kilka opcji rozegrania w drużynie trenera Siemińskiego – informuje Słowianin na swoim profilu na Facebooku.

 

W rundzie wiosennej w kadrze zespołu z Woliborza znajdzie się również Tytus Data. Wrócił on po półrocznym wypożyczeniu do Nysy Kłodzko. – Młody obrońca trafił do kłodzkiego zespołu z końcem sierpnia. Teraz wraca, aby po kroku w tył, zrobić dwa kolejne naprzód – informuje Słowianin.

 

Fot. Słowianin Wolibórz

 

Continue Reading

III liga

Rewelacja III ligi na wiosnę bez swojego najlepszego strzelca

Published

on

III liga startuje już za tydzień, ale w rundzie wiosennej Karkonosze Jelenia Góra będą musiały sobie radzić bez swojego najlepszego strzelca Mateusza Baszaka.

 

UEFA Region’s Cup. Sztab dolnośląskiej kadry sprawdzi 38 zawodników

Runda wiosenna bez Mateusza Baszaka. Musimy oswoić się z tą myślą i trzymać kciuki za naszego napastnika, który miesiąc temu przeszedł operację rekonstrukcji więzadeł, którą w poznańskiej Klinice Endomedical przeprowadził lekarz polskiej kadry narodowej dr. Jacek Jaroszewski – poinformował klub z Jeleniej Góry na swoim profilu na Facebooku.

 

Zabieg się udał, „Baszi” już odstawił kule i powoli zaczyna się rehabilitować, pracując „solo” oraz z klubowym fizjoterapeutą Mateuszem Wilińskim. Cierpliwie czekamy na efekty i odliczamy dni do powrotu najskuteczniejszego strzelca KSK na boisko! – informują Karkonosze.

 

Przypomnijmy, że Karkonosze są beniaminkiem III ligi, a przy okazji rewelacją po rundzie jesiennej, którą jeleniogórzanie zakończyli na 4. miejscu w tabeli. Mateusz Baszak jest najlepszym strzelcem zespołu, ma na koncie 9 goli.

 

Fot. Karkonosze Jelenia Góra 

 

Continue Reading

To się czyta