Connect with us

News

Brawo za Irlandię Płn. Mecz prawdy dopiero z Niemcami

Published

on

polska irlandia płn

Polska – Irlandia Płn. 1:0 w pierwszym meczu biało-czerwonych na Euro 2016. Podopieczni Adama Nawałki zagrali naprawdę dobrze, ale spotkanie to nie jest niestety wyznacznikiem siły Polaków. Rywal zagrał bowiem totalny antyfutbol.

 

Euro 2016: Gdzie oglądać mecze? (MECZE POLAKÓW, EURO W TV, TRANSMISJE)

To był siódmy mecz Polski na mistrzostwach Europy i dopiero pierwsze zwycięstwo. Ale podopieczni Adama Nawałki zrobili to, co do nich należało, a na dodatek momentami grali naprawdę dobrze. Jednak po meczu z Irlandią Północną trudno powiedzieć, na co stać biało-czerwonych we Francji. Bo Wyspiarze zagrali ultradefensywanie – od początku meczu bronili się 8 zawodnikami, a przy stałych fragmentach gry wszyscy Irlandczycy byli we własnym polu karnym.

 

To powodowało, że praktycznie przez cały mecz Polacy musieli grać atakiem pozycyjnym. Kilka razy rozerwali defensywę podopiecznych Michaela O’Neilla, ale długo nie mogli trafić do bramki Michaela McGoverna. Zrobił to w końcu ten, który zmarnował dwie sytuacje, czyli Arkadiusz Milik.

 

KIEDY POLACY GRAJĄ NA EURO 2016

Co wiemy po meczu Polska – Irlandia Płn.? Na pewno Polacy przećwiczyli atak pozycyjny. I momentami nie było źle, choć do klepki a la Barcelona to nam jeszcze trochę brakuje. Z drugiej strony możemy być jeszcze groźniejsi, bowiem w ogóle nie mogliśmy grać szybkim atakiem, bowiem rywale atakowali sporadycznie. To z pewnością będzie nasz atut przed meczami z Niemcami i Ukrainą.

 

Ale nie brakuje również problemów. Niestety, nawet mecz z takimi drewniakami potwierdził, że najsłabszym ogniwem naszej drużyny jest defensywa, która nie ustrzegła się błędów. A w jej szeregach Michał Pazdan, który w niedzielnym meczu niemal sprokurował groźną sytuację dla Irlandczyków. Gdyby to było w spotkaniu z Niemcami lub Ukrainą, skutki mogłyby być opłakane.

 

Z kolei Artur Jędrzejczyk nieźle pokazał się w grze do przodu, ale raził kiepskimi wrzutkami. Prawdopodobnie jednak z Niemcami i tak nie będzie aż tak ofensywnie usposobiony, więc ten problem może nam odpaść.

 

Ciekawe również jak Adam Nawałka zestawi na Niemcy środek pola. Bo o ile pozycje Grzegorza Krychowiaka i podwieszone pod Roberta Lewandowskiego Arkadiusza Milika są niezagrożone, to już Krzysztof Mączyński dziś nie zachwycił. Zagrał poprawnie, ale był najsłabszym naszym zawodnikiem w drugiej linii.

DolZPN

IV liga. To będzie wyjątkowa runda. Szybka i bardzo trudna

Published

on

IV liga terminarz

Niespełna trzy miesiące będzie trwała runda wiosenna w IV lidze. Zacznie się szybciej, niż początkowo planowano i skończy z końcem maja. Wszystko przez finały UEFA Region’s Cup.

 

Sparingi dolnośląskich drużyn. Najnowsze wyniki meczów kontrolnych

O tym, że to wyjątkowy sezon IV ligi wiadomo od dawna. Przede wszystkim ze względu na fakt, że – po siedmiu latach – to ostatnie rozgrywki z dwoma grupami. Powrót do jednej grupy oczywiście oznacza, że czeka nas bardzo wiele spadków do okręgówki. Bowiem w sezonie 2023/24 IV liga będzie się składała z 18 zespołów.

 

W ostatnich dniach okazało się, że będzie to również bardzo intensywna runda wiosenna. DolZPN musiał bowiem skorygować plany dotyczące terminarza. Runda wiosenna rozpocznie się tydzień wcześniej niż planowanie – zawodnicy wybiegną na boiska już w weekend 4/5 marca. Sezon zasadniczy będzie trwał do weekendu 27/28 maja. Dwie kolejki odbędą się w środę. Później jeszcze odbędą się mecze barażowe o awans do III ligi.

 

Wszystko to spowodowane zostało ogłoszeniem terminu finałów amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup, które odbędą się w hiszpańskiej Galicji. Początkowo miały się one odbyć pod koniec czerwca, ale ostatecznie wystartują już 9 czerwca. Już 7 czerwca wszystkie ekipy, w tym reprezentacja Dolnego Śląska, muszą być na miejscu. Turniej potrwa do 17 czerwca. Dolny Śląsk broni tytułu mistrzowskiego wywalczonego w 2019 roku w Bawarii (w 2021 roku finały nie dobyły się z powodu pandemii Covid 19).

 

Continue Reading

Okręgówka

Najpierw trener, potem prezes. Zmiany w ekipie beniaminka okręgówki

Published

on

Piławianka Piława Górna

W przerwie zimowej doszło do sporych zmian w Piławie Górnej. W połowie stycznia doszło do zmiany trenera Piławianki, a przed kilkoma dniami – prezesa klubu.

 

Sparingi dolnośląskich drużyn. Najnowsze wyniki meczów kontrolnych

Oskar Wajdzik, na co dzień bramkarz, ale także… napastnik, został nowy trenerem Piławianki Piława Górna. W połowie stycznia zastąpił Tomasza Idziaka, który po niespełna 2 latach rozstał się z drużyną.

 

Jako zawodnik niespełna 27-letni Wajdzik reprezentował takie kluby jak Polonia-Stal Świdnica, Karolina Jaworzyna Śląska, AKS Strzegom, Kłos Lutomia i Piławianka. Ponadto był trenerem bramkarzy w grupach młodzieżowych Karoliny Jaworzyna Śląska, a także pracował z młodzieżowymi ekipami Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów czy Polonii-Stali Świdnica oraz seniorami Kłosa Lutomia.

 

Pod koniec stycznia doszło również to zmiany prezesa klubu. Maksyma Tatuśko, podczas walnego zebrania zastąpił Jarosław Żaba. Po rundzie jesiennej, beniaminek zajmuje 14. miejsce w tabeli wałbrzyskiej klasy okręgowej.

 

Fot. Piławianka Piława Górna facebook

 

Continue Reading

Wrocław

Okręgowy Puchar Polski. Zostały już tylko półfinały i finały

Published

on

Znamy już wszystkie pary półfinałowe i finałowe Okręgowych Pucharów Polski na Dolnym Śląsku.

 

Doświadczony napastnik wzmacnia ofensywę Piasta

W ostatnich dniach odbyło się losowanie par półfinałowych Okręgowego Pucharu Polski w strefie wrocławskiej. Mecze zaplanowano na weekend 25/26 lutego. Finał odbędzie się 5 kwietnia.

Pary półfinałowe:

  • Polonia Bielany Wrocławskie – Piast Żmigród
  • Moto-Jelcz Oława – Ślęza Wrocław

 

Wiemy również, kiedy odbędą się półfinały w strefie wałbrzyskiej (pary znane były już wcześniej). Spotkania odbędą się 8 marca, a finał zaplanowano na 5 kwietnia.

Pary półfinałowe:

  • Polonia-Stal Świdnica – Lechia Dzierżoniów
  • LKS Bystrzyca Górna – Słowianin Wolibórz

 

W pozostałych podokręgach zostały do rozegrania już tylko finały.

  • Miedź III Legnica – Miedź II Legnica – 22 lutego (godz. 16)
  • Apis Jędrzychowice – Karkonosze Jelenia Góra – 5 kwietnia (godz. 17)
Continue Reading

IV liga

Zespół z IV ligi szuka sparingpartnera na koniec lutego

Published

on

szuka sparingpartnera

Barycz Sułów, zespół ze wschodniej grupy IV ligi, pilnie poszukuje rywala do gry sparingowej.

 

Dwie dolnośląskie drużyny szukają sparingpartnerów [AKTUALIZACJA]

Czwartoligowa Barycz Sułów poszukuje rywala na 25.02. (sobota). Zespół posiada zarezerwowane boisko ze sztuczna nawierzchnią w Żmigrodzie.

Kontakt dla zainteresowanych zespołów:

  • Trener Janusz Kudyba – 600 494 374
  • Dyrektor klubu Szymon Iwanicki – 693 739 682
Continue Reading

A klasa

Zmiana trenera A-klasowej Polonii. Cel to awans do “piątki”

Published

on

„Kosa” kończy z graniem, teraz będzie tylko trenerem

Zmiana trenera A-klasowej Polonii Miłoszyce. Zespół objął Piotr Józefkiewicz, który zastąpił Marcina Koselskiego. Ten wspomoże drużynę na boisku.

 

Sparingi dolnośląskich drużyn. Wyniki z weekendu [27-29.01.]

Pochodzący z Brzegu 32-letni Piotr Józefkiewicz nie jest na Dolnym Śląsku postacią anonimową, bowiem w sezonie 2018/19 występował w Foto-Higienie Gać. Ponadto grał m.in. w takich zespołach Start Namysłów, Stal Brzeg czy LZS Starowice Dolne.

 

Jako trener potwierdził takie zespoły jak LZS Kościerzyce, Stal II Brzeg, był asystentem trenera Stali Brzeg, a ostatnio trenował B-klasowy LZS Kruszyna Prędocin. – W 11 spotkaniach drużyna naszego nowego trenera wygrała aż 9 razy, nie remisując ani razu i ponosząc tylko 2 porażki. Trener Józefkiewicz zostawił opolską drużynę na 2 miejscu w IV grupie opolskiej B klasy – informuje Polonia na swoim facebookowym profilu.

 

Trener Józefkiewicz, którego celem jest powrót Polonii do czołowej piątki III grupy A klasy (obecnie jest na miejscu 9.), zastąpił Marcina Koselskiego. Prowadził on Polonię od 24 września, ale teraz wraca na boisko, by wspomóc kolegów na murawie.

 

Fot. Polonia Miłoszyce facebook

 

Continue Reading

DolZPN

Hiszpańska Galicja gospodarzem mistrzostw UEFA Region’s Cup

Published

on

Hiszpańska Galicja została gospodarzem turnieju finałowego amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup. Tytułu mistrzowskiego broni reprezentacja Dolnego Śląska.

 

UEFA Region’s Cup. Awans na mistrzostwa Europy amatorów z kompletem zwycięstw

Jesienią ubiegłego roku poznaliśmy wszystkich finalistów, a w środę, 25 stycznia 2023 roku, UEFA ogłosiła gospodarza finałów amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup. Turniej odbędzie się w hiszpańskiej Galicji. Oprócz gospodarzy, zagrają w nich: reprezentacja Dolnego Śląska oraz Bawaria (Niemcy), Belgrad (Serbia), Lizbona (Portugalia), amatorski mistrz Irlandii, Zenica-Doboj (Bośnia i Hercegowina) i Żlin (Czechy).

 

Turniej finałowy rozpocznie się 9 czerwca i będzie trwał do 17 czerwca 2023r. Przypomnijmy, że Dolny Śląsk broni tytułu mistrza Europy amatorów wywalczony w 2019 roku w Bawarii w Niemczech. W 2021 roku turniej nie odbył się z powodu pandemii COVID-19. Co ciekawe, nasza reprezentacja jest pierwszą w historii, która w turnieju finałowym zagra po raz czwarty. Mistrzami Europy byliśmy dwukrotnie. Nasze ekipa będzie miała również szansę jako pierwsza w historii obronić tytuł mistrzowski. 

 

fot. Sportsfile/UEFA.com

 

Continue Reading

To się czyta