Connect with us

Wydarzenia

Gdzie oglądać Euro 2016? (MECZE POLAKÓW, KIEDY GRAJĄ POLACY)

Published

on

Euro 2016 mecze Polaków

Gdzie oglądać Euro 2016? Gdzie zobaczymy transmisje z Euro 2016, w tym mecze Polaków? Gdzie oglądać mecze Polaków? Kiedy grają Polacy? Jeśli jeszcze ktoś nie poznał telewizyjnego rozkładu jazdy podczas mistrzostw, podpowiadamy, gdzie będą relacje w TV oraz w internecie. Może się przydać, zwłaszcza że z transmisjami meczów podczas Euro 2016 jest spore zamieszanie.

 

KIEDY GRAJĄ POLACY NA EURO 2016

Gdzie te czasy, kiedy wielka piłkarska impreza ? Mundial czy Euro – była do obejrzenia w otwartej (zazwyczaj publicznej) telewizji. Oczywiście od początku do końca i za darmo. Teraz futbol, zwłaszcza w wydaniu reprezentacyjnym na najwyższym poziomie, to nie tylko sport, ale również (mam nadzieję, że jeszcze nie ?przede wszystkim?) biznes.

 

Biznes, który napędza właśnie telewizja. Dlatego mamy taką sytuację, że Euro 2016 we Francji będzie pokazywane w dwóch telewizjach otwartych, w żadnej w całości. Część meczów się powtórzy, a innych nie zobaczymy wcale. To znaczy zobaczymy ? jeśli zapłacimy. Z drugiej strony trudno się dziwić nadawcom, którzy płacą grube miliony euro za prawa d pokazywania mistrzostw, że chcą na nich zarobić.

 

Gdzie EURO 2016 za darmo?

Kibiców, którzy jeszcze nie wiedzą, gdzie obejrzeć mistrzostwa Europy Francja 2016 podpowiadamy ? gdzie, które mecze i za ile – oto transmisje meczów na żywo z Euro 2016.

 

EURO 2016 w POLSACIE

 

W Polsce prawa do pokazywania Euro 2016 ma telewizja Polsat. Z okazji mistrzostw utworzyła ona dwa kanały na swojej platformie cyfrowej – Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD. Na tych dwóch antenach będzie można zobaczyć wszystkie mecze mistrzostw. Na ?dwójce? głównie mecze na żywo, na ?trójce? powtórki plus spotkania live, gdy w jednym czasie będą rozgrywane dwa spotkania.

 

W otwartym Polsacie zobaczymy 24 mecze. Będą to mecz otwarcia, wszystkie spotkania z udziałem Polaków, cztery mecze ? finału, wszystkie mecze ? finału, dwa półfinały oraz finał.
Wynika z tego, że zakodowanych zostanie 27 spotkań ? 23 meczów fazy grupowej oraz cztery spotkania ? finału.

 

Euro 2016: Płatne mecze na antenie Polsatu

 • Walia ? Słowacja, 11.06, godz. 18
 • Rosja ? Anglia, 11.06, godz. 21
 • Turcja ? Chorwacja, 12.06, godz. 15
 • Niemcy ? Ukraina, 12.06, godz. 21
 • Irlandia ? Szwecja, 13.06, godz. 18
 • Belgia ? Włochy, 13.06, godz. 21
 • Portugalia ? Islandia, 14.06, godz. 21
 • Rumunia ? Szwajcaria, 15.06, godz. 18
 • Francja ? Albania, 15.06, godz. 21
 • Anglia ? Walia, 16.06, godz. 15
 • Irlandia Północna ? Ukraina, 16.06, godz. 18
 • Czechy ? Chorwacja, 17.06, godz. 18
 • Hiszpania ? Turcja, 17.06, godz. 21
 • Islandia ? Węgry, 18.06, godz. 18
 • Portugalia ? Austria, 18.06, godz. 21
 • Szwajcaria ? Francja, 19.06, godz. 21
 • Słowacja ? Anglia, 20.06, godz. 21
 • Czechy ? Turcja, 21.06, godz. 21
 • Irlandia Północna ? Niemcy, 22.06, godz. 18
 • Chorwacja ? Hiszpania, 22.06, godz. 21
 • Włochy ? Irlandia, 23.06, godz. 21
 • Szwecja ? Belgia, 23.06, godz. 21
 • Cztery mecze 1/8 finału.

 

Euro w Polsacie: Ile kosztują mecze w Polsacie i na ipla.tv?

 

Abonenci Cyfrowego Polsatu za wszystkie mecze Euro 2016 zapłacą 79 zł jednorazowej opłaty. No chyba, że przedłużą swoją umowę o dwa lata, wtedy mistrzostwa będą za darmo.

Jeśli ktoś nie jest abonentem Polsatu, to za pakiet Premium MAX (najtańszy z meczami) musi wydać 99,99 zł miesięcznie podpisując umowę na 2 lata. Tyle samo zapłaci obecny klient, jeśli zmieni swój pakiet na ten, który zagwarantuje mu Euro.

Polsatowskie transmisje będzie można obejrzeć również w internecie. Dostępne będą one na platformie ipla.tv. Cale mistrzostwa dostępne będą za 99 zł.

 

Euro 2016 w kablówkach

 

Abonenci telewizji kablowych oraz platformy cyfrowej NC+ również mają okazję obejrzeć całe mistrzostwa za dodatkową opłatą. Opłata zazwyczaj wynosi ok. 100 zł, ale można również skorzystać z ofert promocyjnych. Wiążących się jednak zazwyczaj z podpisaniem umowy z danym operatorem.

GDZIE ZOBACZYĆ EURO 2016 ZA DARMO

 

Strony: 1 2 3

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

II liga

TOP 100. Najlepsze drużyny na Dolnym Śląsku w 2023 roku

Published

on

Który dolnośląski zespół był najlepszy w 2023 roku? Który zanotował największy skok? Oto zestawienie podsumowujące mijający rok – TOP 100 najlepszych drużyn Dolnego Śląska w 2023 roku.

 

Najlepsi strzelcy na Dolnym Śląsku od III ligi do okręgówki [JESIEŃ 2023]

Piłkarski rok za nami. To dobra okazja by podsumować mijający rok w naszym zestawieniu 100 najlepszych drużyn w regionie w 2023 roku. To już szósty raz, gdy dolfutbol.pl pokusił się o takie zestawienie.

Ranking – tradycyjnie – powstał na podstawie punktów zdobytych przez poszczególne drużyny w mijającym roku, a więc w rundzie wiosennej sezonu 2021/22 oraz jesienią sezonu 2022/23. W przypadku drużyn, które spadły/awansowały więcej “ważyły” punkty zdobyte w klasie wyższej, aczkolwiek zdarzyło się kilka wyjątków od tej reguły.

 

Warto odnotować, że doszło do zmiany lidera – po roku przerwy Śląsk Wrocław wyprzedził Zagłębie Lubin. Z kolei największy awans w zestawieniu zanotował KS Łomnica, aż o 60 miejsc! W zestawieniu nie brakuje drużyn, które debiutują w “setce”, albo wracają do niej po dłuższej nieobecności. Więcej ciekawostek znajdziecie pod linkiem poniżej.

 

TOP 100 najlepszych drużyn Dolnego Śląska – TUTAJ

Continue Reading

IV liga

50 goli i więcej. Oto superstrzelcy z Dolnego Śląska

Published

on

najlepsi strzelcy

Jedenastu zawodników z Dolnego Śląska zdobyło w minionym sezonie 50 i więcej goli w oficjalnych meczach. Oto superstrzelcy z naszego regionu.

 

Powrót wychowanka po 13 latach. Napastnik i obrońca w Łużycach

Facebookowy fanpage Dębicka Piłka Nożna po raz kolejny opublikował zestawienie najlepszych strzelców w Polsce w sezonie 2022/23. – Podobnie jak w poprzednim roku przygotowaliśmy zestawienia najlepszych strzelców w całej Polsce z uwzględnieniem wszystkich rozgrywek (liga, rezerwy, puchary) – poinformowała strona. – Mozolnie zebrałem dane z raportów sędziowskich i przygotowałem zestawienie. Wiem, że pojawią się błędy i biorę je na siebie. W zestawieniu ujęto 632 rozgrywki seniorskie, łącznie 78 975 meczów, w których zagrało 155 601 piłkarzy, padło 430 431 goli strzelonych przez 93 485 zawodników – dodał Jakub Sowiński, administrator fanpage’a.

 

Najlepszym strzelcem w Polsce został Daniel Ciechański z KTS Weszło, który 83 razy wpisał się na listę strzelców. Co ciekawe, najskuteczniejszą drużyną w Polsce, został Legsad Kościelec, który zdobył 203 bramki w 30 meczach w legnickiej A klasie.

 

W zestawieniu strzelców nie zabrakło snajperów z Dolnego Śląska. Aż 11 z nich strzeliło 50 i więcej goli. Oto superstrzelcy z naszego regionu:

 • Patryk Skowroński – Tarant Krzyzowice (B klasa Wrocław) – 64 gole
 • Mateusz Baszak – Karkonosze Jelenia Góra (IV liga) – 59 goli
 • Krzysztof Wiśniewski – MLKS Radków (B klasa Wałbrzych) – 55 gole
 • Mateusz Tkacz – GLKS Gaworzyce (B klasa Legnica) – 54 gole
 • Emilian Borek – Legsad Kościelec (A klasa Legnica) – 53 gole
 • Łukasz Skolimowski – Polonia Środa Śląska (IV liga) – 53 gole
 • Michał Gałaszewski – Burza Bystrzyca (A klasa Wrocław) – 52 gole
 • Sebastian Sochacki – Olimpia Kamienna Góra (A klasa Jelenia Góra) – 51 goli
 • Robert Lekszycki – Orzeł Mysałkowice (A klasa Jelenia Góra) – 51 goli
 • Bartosz Chabrowski – Zdrój Jedlina-Zdrój (Okręgówka Wałbrzych) – 51 goli
 • Mateusz Czerwiński – Kwisa Świeradów Zdrój (A klasa Jelenia Góra) – 50 goli

 

Continue Reading

II liga

Spadki i awanse 2022/23. Kiepski początek wiosny, liczba spadkowiczów rośnie

Published

on

Spadki i awanse 2022/23

Rozpoczęła się runda wiosenna w rozgrywkach od II do IV ligi. Start większości naszych zespołów, zwłaszcza z II ligi, daleki jest od ideału. Gdyby taki układ w tabelach był na koniec sezonu to – i tak wysoka – liczba spadkowiczów jeszcze by urosła.  

 

TOP 100 najlepszych drużyn Dolnego Śląska w 2022 roku

Na stronie dolfutbol.pl regularnie publikujemy symulacje spadków i awansów w niższych ligach na Dolnym Śląsku po określonym etapie rozgrywek. Dziś przyjrzymy się tylko spadkom od II do IV ligi, a więc w tych rozgrywkach, które już wystartowały.

     

Przyczyna jest niepokojąca, a mianowicie kiepski start naszych drużyn, zwłaszcza w II lidze. Po dwóch wiosennych kolejkach w strefie spadkowej mamy aż dwie drużyny – rezerwy Śląska Wrocław (3 punkty na wiosnę) i Zagłębia Lubin (0 punktów). Co więcej, po dwie porażki mają dwie inne drużyny, które mogą spaść do 3. grupy III ligi – Górnik Polkowice oraz GKS Jastrzębie. Ich słaby start spowodował, że obie te ekipy mają dziś tylko 2 punkty przewagi nad strefą spadkową. Dlaczego to takie ważne? Każda drużyna, która spadnie z II ligi do “naszej” III ligi, powiększy liczbę spadkowiczów z III ligi do IV, a z IV do okręgówki.

 

Na dziś z II ligi byłoby dwóch naszych spadkowiczów – Śląsk II i Zagłębie II.

 

To by oznaczało, że liczba spadkowiczów z 3. grupy III ligi wzrosłaby z regulaminowych trzech do pięciu! Na dziś w strefie spadkowej są rezerwy Miedzi Legnica, a tuż nad nią rezerwy Chrobrego Głogów. Gdyby tak zakończyłby się jednak sezon to z ligą pożegnałyby się i Miedź II, i Chrobry II.

 

To oznaczałoby oczywiście kłopoty dla czwartoligowców. Przypomnijmy, że IV liga będzie zredukowana z dwóch grup do jednej. To oznacza spadek 17 zespołów – z jednej grupy 8 zespołów (miejsca 9. – 16.), a z drugiej 9 zespołów (miejsca 8. – 16.). Oczywiście tak się stanie wtedy, gdy żadna drużyna dolnośląska nie spadnie z III ligi.

Gdyby jednak sprawdził się czarny scenariusz z dwoma spadkowiczami, to z IV ligi spadłoby 19 drużyn 9 z jednej grupy i 10 z drugiej.

 

Na dziś (stan na 7 marca) z IV ligi spadłoby 10 zespołów ze wschodu i 9 z zachodu:

Grupa wschodnia

 • Foto-Higiena Gać
 • Galakticos Solna
 • Piast Nowa Ruda
 • Górnik Wałbrzych
 • Bielawianka Bielawa
 • Polonia Trzebnica
 • Barycz Sułów
 • Sokół Marcinkowice
 • Skałki Stolec
 • Zamek Kamieniec Ząbkowicki 

 

Grupa zachodnia

 • Mewa Kunice
 • Iskra Kochlice
 • Granit Roztoka
 • BKS Bolesławiec
 • Sokół Jerzmanowa
 • Gryf Gryfów Śląski
 • AKS Strzegom
 • Jaworzanka Jawor
 • Sparta Grębocice

 

Czwartoligowcom nie pozostaje więc nic innego jak walczyć o każdy ligowy punkt i trzymać kciuki za dolnośląskie drużyny w II i III lidze, bo od nich będzie zależał los jednego, albo nawet dwóch spadkowiczów.

  

 

 

Continue Reading

DolZPN

Hiszpańska Galicja gospodarzem mistrzostw UEFA Region’s Cup

Published

on

Hiszpańska Galicja została gospodarzem turnieju finałowego amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup. Tytułu mistrzowskiego broni reprezentacja Dolnego Śląska.

 

UEFA Region’s Cup. Awans na mistrzostwa Europy amatorów z kompletem zwycięstw

Jesienią ubiegłego roku poznaliśmy wszystkich finalistów, a w środę, 25 stycznia 2023 roku, UEFA ogłosiła gospodarza finałów amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup. Turniej odbędzie się w hiszpańskiej Galicji. Oprócz gospodarzy, zagrają w nich: reprezentacja Dolnego Śląska oraz Bawaria (Niemcy), Belgrad (Serbia), Lizbona (Portugalia), amatorski mistrz Irlandii, Zenica-Doboj (Bośnia i Hercegowina) i Żlin (Czechy).

 

Turniej finałowy rozpocznie się 9 czerwca i będzie trwał do 17 czerwca 2023r. Przypomnijmy, że Dolny Śląsk broni tytułu mistrza Europy amatorów wywalczony w 2019 roku w Bawarii w Niemczech. W 2021 roku turniej nie odbył się z powodu pandemii COVID-19. Co ciekawe, nasza reprezentacja jest pierwszą w historii, która w turnieju finałowym zagra po raz czwarty. Mistrzami Europy byliśmy dwukrotnie. Nasze ekipa będzie miała również szansę jako pierwsza w historii obronić tytuł mistrzowski. 

 

fot. Sportsfile/UEFA.com

 

Continue Reading

IV liga

Siódmy sezon IV ligi z dwoma grupami. Te kluby rządziły w tym czasie ligą

Published

on

IV liga

Trwa siódmy, ostatni sezon IV ligi dolnośląskiej z podziałem na dwie grupy – wschodnią i zachodnią. Tylko 6 zespołów z 78 gra w niej nieprzerwanie od początku. Która w tym czasie rządziła w IV lidze? Sprawdźcie.

 

Spadki i awanse 2022/23. Symulacja od B klasy do III ligi [PO RUNDZIE JESIENNEJ]

Runda wiosenna sezonu 2022/23 będzie ostatnią, kiedy rywalizacja w IV lidze dolnośląskiej będzie toczyła się w dwóch grupach. Od nowego sezonu będzie jedna, 18-zespołowa IV liga w naszym regionie. Dziś sprawdzimy, jak w tym czasie radziły sobie w dwu-grupowej lidze poszczególne zespoły. Które z nich były królami IV ligi na wschodzie i na zachodzie, a które na całym Dolnym Śląsku?

 

W sumie w IV lidze, w czasie gdy składała się ona w dwóch grup, zagrało 78 zespołów. Tylko sześć z nich gra cały czas w IV lidze, nieprzerwanie od sezonu 2016/17 do teraz. Są to Apis Jędrzychowice i Sparta Grębocice na zachodzie, Bielawianka Bielawa, Sokół Marcinkowice i Orzeł Ząbkowice Śląskie na wschodzie oraz AKS Strzegom, który grał w obu grupach IV ligi.

 

Oto zestawienie TOP 15 zespołów (bez podziału na grupy), które od sezonu 2016/17 zdobyły najwięcej punktów w IV lidze na Dolnym Śląsku. Po nazwie klubu jest liczba punktów, następnie liczba rozegranych meczów oraz grupa IV ligi.

 1. Apis Jędrzychowice – 391 pkt. – 182 mecze – zachód
 2. AKS Strzegom – 358 pkt. – 182 mecze – zachód/wschód
 3. Chrobry II Głogów – 343 pkt. – 167 meczów – zachód
 4. Bielawianka Bielawa – 313 pkt. – 185 meczów – wschód
 5. Polonia-Stal Świdnica – 286 pkt. – 151 meczów – wschód
 6. Karkonosze Jelenia Góra – 281 pkt. – 152 mecze – zachód
 7. Sokół Marcinkowice – 269 pkt. – 185 meczów – wschód
 8. Orzeł Ząbkowice Śląskie – 247 pkt. – 184 mecze – wschód
 9. Odra Ścinawa – 240 pkt. – 152 mecze – zachód
 10. Orkan Szczedrzykowice – 229 pkt. – 147 meczów – zachód
 11. Lechia Dzierżoniów – 227 pkt. – 94 mecze – wschód
 12. Sparta Grębocice – 225 pkt. – 182 mecze – zachód
 13. Górnik Złotoryja – 223 pkt. – 152 mecze – zachód
 14. MKP Wołów – 217 pkt. – 153 mecze – wschód
 15. Polonia Trzebnica – 216 pkt. – 154 mecze – wschód

 

Oczywiście, różne drużyny grały różną liczbę meczów w tym czasie w IV lidze. Najbardziej „poszkodowane” są zespoły, które awansowały do III ligi. Dlatego w drugim zostawieniu TOP 15 wzięliśmy pod uwagę średnią punktów na mecz. W rankingu uwzględnione są tylko te drużyny, które rozegrały co najmniej 45 meczów (grały w IV lidze co najmniej przez półtora sezonu). Po nazwie klubu jest średnia punktów na mecz, następnie liczba rozegranych spotkań oraz grupa IV ligi.

 1. Śląsk II Wrocław – 2,61 pkt./m – 60 meczów – wschód
 2. Lechia Dzierżoniów – 2,41 pkt./m – 94 mecze – wschód
 3. Foto-Higiena Gać – 2,26 pkt./m – 75 meczów – wschód
 4. Apis Jędrzychowice – 2,14 pkt./m – 182 mecze – zachód
 5. Słowianin Wolibórz – 2,11 pkt./m – 45 meczów – wschód
 6. Łużyce Lubań – 2,06 pkt./m – 45 meczów – zachód
 7. Chrobry II Głogów – 2,05 pkt./m – 167 meczów – zachód
 8. AKS Strzegom – 1,96 pkt./m – 182 mecze – zachód/wschód
 9. Polonia-Stal Świdnica – 1,89 pkt./m – 151 meczów – wschód
 10. Górnik Wałbrzych – 1,86 pkt./m – 138 meczów – wschód
 11. Karkonosze Jelenia Góra – 1,84 pkt./m – 152 mecze – zachód
 12. Bielawianka Bielawa – 1,69 pkt./m – 185 meczów – wschód
 13. Orkan Szczedrzykowice – 1,67 pkt./m – 147 meczów – zachód
 14. Sparta Rudna – 1,59 pkt./m – 107 meczów – zachód
 15. Odra Ścinawa – 1,57  pkt./m – 152 mecze – zachód

 

Dane statystyczne na podstawie 90minut.pl

 

Continue Reading

IV liga

Spadki i awanse 2022/23. Symulacja od B klasy do III ligi [PO RUNDZIE JESIENNEJ]

Published

on

Spadki i awanse 2022/23

Runda jesienna sezonu 2022/23 za nami. Po raz ostatni IV liga składa się z dwóch grup, a to oznacza duże spadki z IV ligi, a także z okręgówek. Jak wygląda symulacja spadków i awansów po rundzie jesiennej od B klasy do III ligi? Sprawdźcie.  

 

TOP 100 najlepszych drużyn Dolnego Śląska w 2022 roku

Runda jesienna sezonu 2022/23 za nami. Oto symulacja spadków i awansów w niższych ligach na Dolnym Śląsku po pierwszej rundzie.

 

II i III liga

W II lidze mamy cztery zespoły (trzy dolnośląskie i jeden śląski). Niestety, ostatnie miejsce po rundzie jesiennej zajmuje Śląsk II Wrocław, jedno miejsce nad strefą spadkową znajdują się rezerwy Zagłębia Lubin. Bezpieczniejsze lokaty zajmują Górnik Polkowice (8. miejsce) i GKS Jastrzębie (9. miejsce). Problem w tym, że różnice punktowe są niewielkie i nasze drużyny mogą spokojnie zarówno się utrzymać, jak i spaść. Na dziś spadkowicz jest jedenrezerwy Śląska.

 

To oznacza, że liczba spadkowiczów z 3 grupy III ligi wzrosłaby do czterech. Na dziś w strefie spadkowej są rezerwy Miedzi Legnica, a tuż nad nią rezerwy Chrobrego Głogów. Problemów z utrzymanie nie powinna mieć natomiast Ślęza Wrocław. Na dziś spadkowicz jest jeden – Miedź II.

 

IV liga

Przypomnijmy, że IV liga będzie zredukowana z dwóch grup do jednej. To oznacza spadek 17 zespołów – z jednej grupy 8 zespołów (miejsca 9. – 16.), a z drugiej 9 zespołów (miejsca 8. – 16.). Oczywiście taj się stanie wtedy, gdy żadna drużyna dolnośląska nie spadnie z III ligi. Jeśli będzie jeden spadkowicz (na dziś jest to Miedź II), to z IV ligi spadłoby 18 drużyn po 9 z każdej grupy.

Na dziś, po rundzie jesiennej, z IV ligi spadłoby po 9 zespołów z każdej grupy:

Grupa wschodnia

 • Galakticos Solna
 • Piast Nowa Ruda
 • Górnik Wałbrzych
 • Bielawianka Bielawa
 • Polonia Trzebnica
 • Barycz Sułów
 • Sokół Marcinkowice
 • Skałki Stolec
 • Zamek Kamieniec Ząbkowicki 

 

Grupa zachodnia

 • Mewa Kunice
 • BKS Bolesławiec
 • Iskra Kochlice
 • Granit Roztoka
 • Sokół Jerzmanowa
 • Gryf Gryfów Śląski
 • AKS Strzegom
 • Jaworzanka Jawor
 • Sparta Grębocice

IV liga – awans

O awans do III ligi powalczą mistrzowie dwóch grup IV ligi. Na dziś są to Słowianin Wolibórz i Karkonosze Jelenia Góra, ale różnice w czołówce są niewielkie.

 

Pozostałe klasy rozgrywkowe znajdziecie po poniższymi linkami:

Klasa okręgowa

Klasa A

Klasa B

 

Continue Reading

To się czyta