Kto awansował, a kto spadł? Awanse i spadki w małych ligach

Awanse i spadki w sezonie 2015/16 w małych ligach na Dolnym Śląsku. Pod lupę wzięliśmy klasy okręgowe oraz klasy A i B w regionie. Sprawdziliśmy, kto awansuje, a kto spadnie – ale pamiętajmy, to nie są oficjalne rozstrzygnięcia.

 

OZPN Jelenia Góra – awanse i spadki

OZPN Wałbrzych – awanse i spadki

Rozgrywki w małych ligach piłkarskich w regionie dobiegły końca. Baraże o IV ligę również za nami. To oznacza, że już coraz mniej niewiadomych dotyczący awansów i spadków na Dolnym Śląsku. Pamiętajmy jednak, że na razie tabele w rozgrywkach klasy B, klasy A czy okręgówce, są nieoficjalne.

 

Ostateczne tabele będą znane dopiero po weryfikacji i rozpatrzeniu ewentualnych odwołań. Czyli między początkiem a połową lipca. Trzeba również pamiętać o tym, że nie wszystkie kluby, które wywalczyły awans dostaną licencję, a być może nie wszystkie również przystąpią do nowego sezonu w wyższej klasie rozgrywkowej.

 

OZPN Wrocław – awanse i spadki

OZPN Legnica  – awanse i spadki

Dlatego z ostatecznymi rozważaniami trzeba poczekać na oficjalne decyzje okręgowych związków piłkarskich. Dziś (stan na 20 czerwca) można tylko domniemywać, jak będą wyglądały spadki i awanse na Dolnym Śląsku. Ze względy jednak na fakt, że wielu kibiców nas o to pyta, postanowiliśmy przyjrzeć się tematowi. Jakby to wyglądało, gdyby już nic się nie zmieniło. Wyliczenia te powstały na bazie tabel zamieszczonych na portalu 90minut.pl

 

IV liga dolnośląska

W IV lidze w nowym sezonie wystąpią 32 zespoły podzielone na dwie grypy. Więcej na ten temat można poczytać tutaj, a poniżej przedstawiamy wszystkie ekipy, które będą grały na tym poziomie.

Zagłębie II Lubin, Karkonosze Jelenia Góra, Orkan Szczedrzykowice, Chrobry II Głogów, Granica Bogatynia, Lotnik Jeżów Sudecki, Włókniarz Mirsk, Foto-Higiena Gać, Polonia-Stal Świdnica, Bystrzyca Kąty Wrocławskie, Sokół Wielka Lipa, Pogoń Oleśnica, GKS Kobierzyce, Orzeł Ząbkowice Śląskie, Bielawianka Bielawa, AKS Strzegom, Piast Nowa Ruda, Zamet Przemków, GKS Warta Bolesławiecka, Piast Wykroty, Apis Jędrzychowice, Sparta Grębocice, Stal Chocianów, Orla Wąsosz, Nysa Zgorzelec, Victoria Świebodzice, Unia Bardo, Karolina Jaworzyna Śląska, Wiwa Goszcz, MKP Wołów, Orzeł Sadowice, Sokół Marcinkowice

OZPN Jelenia Góra – awanse i spadki

OZPN Wałbrzych – awanse i spadki

OZPN Wrocław – awanse i spadki

OZPN Legnica  – awanse i spadki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.