IV liga dolnośląska. Wiadomo, ile klubów spadnie

W nowym sezonie IV liga dolnośląska będzie liczyła aż 32 drużyny, które będą rywalizowały w dwóch grupach po 16 zespołów. Wiadomo coraz więcej szczegółów, jak będą wyglądały te rozgrywki.

 

Andrzej Padewski wybrany na kolejną kadencję

W zeszłym tygodniu poznaliśmy podział na dwie grupy IV ligi. W poniedziałek, dzień po walnym zgromadzeniu delegatów Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, na którym wybrano nowe władze związku, poznaliśmy pierwszą decyzję nowego zarządu. Dotyczącą właśnie IV ligi.

 

W nowym sezonie z każdej grupy IV ligi spadną po 4 ostatnie zespoły. W ten sposób awans z okręgówek wywalczą po dwa najlepsze zespoły – mistrz i wicemistrz – z każdej klasy okręgowej w regionie.

 

IV liga dolnośląska. Podział na grupy już znany

Oczywiście to założenia “na dziś”. Pamiętajmy, że w III lidze w nowym sezonie będzie grało 7 zespołów (na 18 w całej lidze) z Dolnego Śląska. Nikomu tego nie życzymy, ale nie można wykluczyć, że wśród spadkowiczów znajdą się również “nasze” kluby. Wtedy liczbę spadkowiczów w IV lidze trzeba będzie powiększyć o ilość spadkowiczów z ligi III. Szczególnie “zagrożona” może być grupa wałbrzysko-wrocławska, bo aż pięciu trzecioligowców jest z tych okręgów. Rejon jelenigórsko-legnicki ma dwóch przedstawicieli. A awansować będzie mógł (najprawdopodobniej) tylko jeden zespół z IV ligi, więc potrzebne będą baraże między mistrzami oby grup.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.