Zagłębie Lubin o awans i zachowanie twarzy

Zagłębie Lubin zagra dziś rewanż ze Slavią Sofia nie tylko o awans do II rundy kwalifikacji Ligi Europy, ale przede wszystkim o zachowanie twarzy. Odpadnięcie z europejskich pucharów na początku byłoby wielką wtopą.

 

100 najlepszych drużyn na Dolnym Śląsku (SEZON 2015/16)

Ci co trochę pokopali piłkę z pewnością znają to uczucie. A i kibicom pewnie nie jest obce. Przekonanie, gdy grasz z teoretycznie słabszą drużyną (praktycznie zresztą też). Macie przewagę, macie sytuacje podbramkowe, dominujecie na boisku. Kontrolujecie wydarzenia na boisku i wydaje się, że tylko kwestią czasu są gole. I na początku specjalnie się nawet nie martwisz, gdy nic nie chce wpaść. Przecież w końcu musi.

 

Problem w tym, że nie musi. Ba, często właśnie nie wpada. Zwłaszcza że z czasem, z każdą uciekającą minutą jest coraz gorzej. Gdy jeszcze przeciwnik się zorientuje się, że wcale aż tacy wspaniali nie jesteśmy, jak to wyglądało na początku i ruszy do ataku, kłopoty gotowe.

 

Okienko transferowe na Dolnym Śląsku (TRANSFERY LIVE)

Tak – mniej więcej i w dużym skrócie – przebiegał pierwszy mecz Zagłębia Lubin ze Slavią Sofia w I rundzie kwalifikacji do Ligi Europy. Ostatecznie podopieczni Piotra Stokowca przegrali 0:1 i dziś (07.07) zagrają nie tylko o awans, ale również o to, by się nie skompromitować. Bo choć to jest tylko (albo aż) sport, to odpadnięcie na tym etapie europejskich rozgrywek chluby z pewnością lubinianom by nie przyniosło. I marnym pocieszeniem byłby fakt, że nie byliby pierwszym polskim klubem, który tak wcześnie kończył swoją europejską przygodę.

 

Mimo wszystko to wciąż Miedziowi są faworytem do awansu. Jeśli zobaczymy dziś Zagłębie, które będzie chociaż trochę przypominało zespół z wiosny, to o zwycięstwo powinniśmy być spokojni. Prawdziwe schody mogą zacząć się w kolejnej fazie, gdzie czeka już Partizan Belgrad, czyli rywal znacznie mocniejszy od Bułgarów.

Transmisja na żywo meczu Zagłębie Lubin – Slavia Sofia na stronie sport.tvp.pl. O godz. 20.25 retransmisję meczu pokaże telewizja TVP Sport

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.