Connect with us

Chrobry

100 najlepszych drużyn na Dolnym Śląsku (SEZON 2015/16)

Published

on

100 najlepszych drużyn

100 najlepszych drużyn na Dolnym Śląsku 205/16. Oto najnowszy ranking naszego bloga, w którym sklasyfikowaliśmy dolnośląskie kluby na zakończenie sezonu 205/16.

 

IV liga dolnośląska. Wiadomo, ile klubów spadnie

Nasz Ranking 100 Najlepszych Drużyn Dolnego Śląska 2015/16 powstał na bazie wyników, które zajęły poszczególne drużyny na zakończenie rozgrywek. W pierwszej setce znalazły się drużyny Ekstraklasy, I ligi, III ligi, IV ligi, okręgówki oraz 7 najlepszych zespołów z klas A na Dolnym Śląsku.

 

Przy tworzeniu rankingu braliśmy pod uwagę miejsca i ilość punktów, które osiągnęły poszczególne drużyny w minionym sezonie. Ale z małymi wyjątkami. Np. Miedź II Legnica jest wyżej w zestawieniu od Ślęzy Wrocław, choć w tabeli III ligi zajęła gorszą pozycję. Różnica punktowa była jednak bardzo niewielka, a Miedź II została uhonorowana dodatkowo za zdobycie okręgowego Pucharu Polski.

 

Andrzej Padewski wybrany na kolejną kadencję

Podobnie uznaliśmy, że Olimpia Kowary ? mistrz IV ligi ? powinien się znaleźć wyżej od Bystrzycy Kąty Wrocławskie, która bardzo kiepsko wypadła w lidze III. Z kolei Włókniarz Mirsk był niżej w tabeli IV ligi od Polonii Trzebnica i Zjednoczonych Żarów, ale utrzymał się po barażach. A Polonia i Zjednoczeni spadli do okręgówki. Podobnie rzecz się ma z niższymi ligami. Drużyna, która awansowała w dobrym stylu jest wyżej w rankingu od spadkowicza, który wypadł fatalnie.

 

W przypadku drużyn z taką samą ilością punktów, gdy były z tej samej grupy – decydowały mecze bezpośrednie; gdy drużyny były z różnych grup – decydowały bramki.  

MiejsceDrużynaLiga
1Zagłębie LubinEKS
2Śląsk WrocławEKS
3Chrobry GłogówI
4Miedź LegnicaI
5Górnik WałbrzychIII
6KS PolkowiceIII
7Miedź II LegnicaIII
8Ślęza WrocławIII
9Lechia DzierżoniówIII
10Śląsk II WrocławIII
11Piast ŻmigródIII
12Zagłębie II LubinIII
13Foto-Higiena GaćIII
14Polonia-Stal ŚwidnicaIII
15Karkonosze Jelenia GóraIII
16Olimpia KowaryIV
17KS Bystrzyca Kąty WrocławskieIII
18Sokół Wielka LipaIV
19Orkan SzczedrzykowiceIV
20Pogoń OleśnicaIV
21GKS KobierzyceIV
22Orzeł Ząbkowice ŚląskieIV
23Chrobry II GłogówIV
24Bielawianka BielawaIV
25Granica BogatyniaIV
26AKS StrzegomIV
27Piast Nowa RudaIV
28Lotnik Jeżów SudeckiIV
29Włókniarz MirskIV
30Victoria ŚwiebodziceO
31Unia BardoO
32Zjednoczeni ŻarówIV
33Polonia TrzebnicaIV
34Sparta GrębociceO
35GKS Warta BolesławieckaO
36Piast WykrotyO
37Olimpia JędrzychowiceO
38Karolina Jaworzyna ŚląskaO
39LKS Bystrzyca GórnaO
40Stal ChocianówO
41MKP WołówO
42Orla WąsoszO
43Wiwa GoszczO
44Nysa ZgorzelecO
45Łużyce LubańO
46Orzeł SadowiceO
47Orliki WęgliniecO
48Sokół MarcinkowiceO
49Zdrój Jedlina ZdrójO
50Zamet PrzemkówO
51Konfeks LegnicaO
52Prochowiczanka ProchowiceO
53Unia Złoty StokO
54Czarni Jelcz-LaskowiceO
55Nysa KłodzkoO
56Kaczawa BieniowiceO
57Strzelinianka StrzelinO
58Czarni RokitkiO
59Rodło GranowiceO
60Zryw Gola ŚwidnickaO
61Widawa BierutwO
62Twardy ŚwiętoszówO
63LKS BrożecO
64Zjednoczeni ŁowęciceO
65Czarni KondratowiceO
66Victoria TuszynO
67Cosmos RadzimówO
68Górnik ZłotoryjaO
69Olimpia Kamienna GóraO
70Czarni Lwówek ŚląskiO
71Polonia Środa ŚląskaO
72Wratislavia WrocławO
73Kuźnia JaworO
74Hutnik PieńskO
75Odra ChobieniaO
76Piast DziwiszówO
77Iskra KsięginiceO
78Grom Gromadzyń-WielowieśO
79KS ŁozinaO
80GKS Mirków/DługołękaO
81GKS RaciborowiceO
82Bumerang WrocławO
83Zamek Kamieniec ZąbkowickiO
84Iskra Jaszkowa DolnaO
85Burza ChwalibożyceO
86Grom WitkwO
87Polonia-Stal II ŚwidnicaO
88Skalnik Czarny BórO
89Polonia Bystrzyca KłodzkaO
90Piast Żerniki (Wrocław)A
91MKS Szczawno ZdrójA
92Odra ŚcinawaA
93Iskra KochliceO
94Włókniarz LeśnaO
95Sudety DziećmorowiceO
96Leśnik OsiecznicaO
97Julia Szklarska PorębaA
98Piławianka Piława GórnaA
99Orlęta KrosnowiceA
100Energetyk SiechniceA
Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Śląsk II Wrocław

Siedem meczów – siedem porażek, bramki 6:23

Published

on

Czy to był najgorszy weekend w dziejach dolnośląskiej piłki w rozgrywkach drużyn zawodowych? Wiele na to wskazuje.

 

III liga. Ślęza lepsza od lidera, rezerwy Chrobrego wygrały w Gorzowie Wlkp.

W piłce profesjonalnej – czyli od ekstraklasy do II ligi – Dolny Śląsk reprezentuje siedem drużyn. Po dwa zespoły Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin, a także Miedź Legnica, Chrobry Głogów i Górnik Polkowice. Aż tyle drużyn w zawodowej piłce dobrze świadczy o naszym regionie, choć w bieżącym sezonie kibice większości z nich nie są rozpieszczani wynikami.

 

Miniony weekend nie zapisze się jednak w historii dolnośląskiego futbolu złotymi zgłoskami, bowiem wszystkie nasze drużyny przegrały swoje mecze ligowe. Siedem porażek na siedem meczów, w tym kilka wręcz druzgocących. Bilans bramkowy – 6:23 – mówi sam za siebie.

 

Oto wyniki dolnośląskich drużyn z weekendu

 • Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław 4:1
 • Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 0:1
 • Lechia Gdańsk – Miedź Legnica 4:0
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała – Chrobry Głogów 6:0
 • Pogoń Siedlce – Górnik Polkowice 3:2
 • Śląsk II Wrocław – Garbarnia Kraków 2:3
 • Lech II Poznań – Zagłębie II Lubin 2:1
Continue Reading

Chrobry

Doświadczony napastnik z Ukrainy nowym zawodnikiem Chrobrego Głogów

Published

on

Dmytro Bilonoh

Dmytro Bilonoh, 27-letni napastnik z Ukrainy, został nowym piłkarzem Chrobrego Głogów.

 

Duże wzmocnienie defensywy A-klasowego KS-u

Dmytro Bilonoh może grać jako klasyczna dziewiątka albo jako skrzydłowy. 27-letni piłkarz z Ukrainy podpisał z Chrobrym półroczny kontrakt z opcją jego dwukrotnego automatycznego przedłużenia o dodatkowy rok.

Dla Bilonoha Chrobry jest pierwszym klubem w Polsce. Wcześniej występował w kilku innych krajach, nie tylko na Ukrainie, ale też m.in. na Litwie, gdzie spędził ostatni rok. Był wtedy zawodnikiem FK Riteriai, w barwach którego zagrał w 28 meczach najwyższej ligi, w których zdobył 8 bramek.

 

Wychowanek Szachtara Donieck (w I drużynie nie zdołał zagrać) ma w sumie na koncie ponad 100 meczów w najwyższych ligach rozgrywkowych w takich krajach Ukraina, Białoruś, Litwa, a także Finlandia czy Rosja. W barwach Dinama Mińsk zagrał w kwalifikacjach do Ligi Europy.

 

Fot. Chrobry Głogów

 

Continue Reading

Chrobry

Chrobry stracił podstawowego zawodnika. Bochnak przeszedł do Cracovii

Published

on

Mateusz Bochnak

Mateusz Bochnak przeszedł z Chrobrego Głogów do Cracovii na zasadzie transferu definitywnego.

 

Gracze kontuzjowani na Region’s Cup wracają do treningów

Mateusz Bochnak był zawodnikiem Chrobrego od sezonu 2021/22. Pomarańczowo-czarne barwy reprezentował w 55 spotkaniach, w których zdobył 13 bramek. 25-letni pomocnik zwłaszcza w rundzie jesiennej bieżącego był w wysokiej formie – w 18 meczach strzeli osiem bramek i zaliczył cztery asysty.

 

Fot. Chrobry Głogów

Continue Reading

Chrobry

Chrobry z nowym zawodnikiem na lewą obronę lub pomoc

Published

on

Sebastian Górski został nowym zawodnikiem Chrobrego Głogów. Doświadczony zawodnik, który może grać jako lewy obrońca lub pomocnik, podpisał półtoraroczny kontrakt z opcją przedłużenia o rok.

 

Rezerwy Śląska Wrocław. Bez zmian kadrowych, osiem sparingów

Sebastian Górski jest wychowankiem Celulozy Kostrzyn, ale zdecydowaną większość czasu spędził w klubach z Zielonej Góry – UKP, Falubazie i Lechii. Dwa sezony zagrał również w Formacji Port 2000 Mostki, a półtora sezonu w I-ligowej Puszczy Niepołomice.

 

Podczas rundy wiosennej bieżącego sezonu ponownie grał w III-ligowej Lechii Zielona Góra. W 14 spotkaniach zdobył dwie bramki, był także ważnym elementem zespołu, który awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Przypomnijmy, że zielonogórzanie sensacyjnie eliminowali z rozgrywek kolejno Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Jagiellonię Białystok. W 1/4 finału PP Lechia zmierzy się z Legią Warszawa, ale już bez Górskiego w składzie. Sebastian w tym meczu już nie zagra i będzie kontynuował przygotowania z Chrobrym do pierwszoligowej wiosny.

 

Fot. Chrobry Głogów

 

Continue Reading

Śląsk

I runda Pucharu Polski. Lechia zagra z Piastem Gliwice (LOSOWANIE)

Published

on

okręgowy Puchar Polski

W piątek odbyło się losowanie par I rundy Fortuna Puchar Polski na szczeblu centralnym w sezonie 2022/23. Z kim zagrają nasze drużyny?

 

Powrót skrzydłowego. Duże wzmocnienie Polonii-Stali

Oto rywale dolnośląskich drużyn w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski w sezonie 2022/23. Zapowiada się wiele ciekawych meczów. Czwartoligowa Lechia Dzierżoniów zagra z Piastem Gliwice z ekstraklasy.

 

Przypomnijmy, że ostatni raz gdy Lechia grała w Pucharze Polski, trafiła na Jagiellonię Białystok. Minimalnie przegrała 0:1, ale zostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie.

 

Oto rywale naszych zespołów:   

 • Ruch Wysokie Mazowieckie – Śląsk Wrocław
 • LZS Stegu Start Jełowa – Zagłębie Lubin 
 • Górnik Polkowice – Sandecja Nowy Sącz 
 • Stomil Olsztyn – Chrobry Głogów
 • Lechia Dzierżoniów – Piast Gliwice 
 • Resovia – Miedź Legnica

Mecze tej fazy rozgrywek zostaną rozegrane w dniach 30 sierpnia ? 1 września 2022 roku.

 

Przypomnijmy, że rezerwy Śląska Wrocław odpadli w rundzie wstępnej po porażce z Motorem Lublin.

 

Continue Reading

Chrobry

Utalentowani młodzieżowcy przeszli z Lubina do Głogowa

Published

on

Dawid Hanc, Patryk Kusztal, Zagłębia II Lubin

Dawid Hanc i Patryk Kusztal ? dotąd zawodnicy rezerw Zagłębia Lubin – w nowym sezonie zagrają w Chrobrym Głogów.

 

Transfery na Dolnym Śląsku. Od ekstraklasy do B klasy [LATO 2022]

Dawid Hanc przeszedł z Zagłębia Lubin do Chrobrego Głogów na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym klubem podpisał trzyletni kontrakt. Urodzony w Świdnicy 19-latek w Lubinie występował od 2015 roku. W minionym sezonie, w którym rezerwy Zagłębia wygrały III ligę, zagrał w 27 meczach, w których strzelił jedną bramkę. Hanc występuje na pozycji lewego pomocnika lub lewego obrońcy.

 

Dawid nie przedłużył z nami kontraktu, pomimo naszej propozycji, która została złożona zimą. Zdecydował się zmienić klub. Chcieliśmy, żeby grał i dalej się rozwijał, więc nie robiliśmy jakichkolwiek przeszkód w rozwoju kariery i zgodziliśmy się na dogodne raty w przypadku obowiązkowego ekwiwalentu ? podsumował Adam Buczek, dyrektor Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

 

Do Głogowa trafił również król strzelców minionego sezonu w 3. grupie III ligi – Patryk Kusztal. W rezerwach zagrał w 23 meczach, w których zdobył 17 bramek. 3 mecze zagrał również w pierwszej drużynie w ekstraklasie.

 

19-letni pomocnik został wypożyczony na rok do Chrobrego. Umowa nie zawiera opcji wykupu zawodnika.

 

Fot. Chrobry Głogów

 

Continue Reading

To się czyta