Najciekawsze blogi i strony o dolnośląskiej piłce

Oto osiem blogów i stron internetowych, które fajnie piszą o dolnośląskiej piłce. Każdą z nich mogę z czystym sumieniem polecić każdemu kibicowi piłki regionalnej i lokalnej.

 

Oto agenci dolnośląskich piłkarzy

Chyba każdy (a przynajmniej większość, które śledziłem) szanujący się blog – a za taki chce uchodzić dolfutbol.pl – opublikował na swoich łamach zestawienie blogów czy stron internetowych, które dany bloger chętnie. I z czystym sumieniem może polecić. Taka lista chodziła mi zresztą po głowie od dłuższego czasu. Lista stron i blogów (tak, tak, są wśród nich i takie), które warto odwiedzać chcąc wiedzieć co piszczy w dolnośląskiej trawie. Oczywiście trawie z piłkarskich boisk.

 

Typowych blogów, a także stron stricte piłkarskich, nie ma za wiele. Dlatego wspominam o wszystkich ciekawych inicjatywach, również o piłkarskich działach stron ogólnosportowych, czy wręcz ogólnotematycznych. Są bowiem wśród nich takie, które naprawdę fajnie prowadzą swoje podstrony na temat piłki nożnej.

 

100 najlepszych drużyn na Dolnym Śląsku (SEZON 2015/16)

Bardzo prawdopodobne, że pominąłem jakieś ciekawe i fajne strony czy blogi. Dlatego piszcie, komentujecie, podsyłajcie linki – moja lista nie jest zamknięta i każdy ciekawe projekt z przyjemnością do niej dołączę.

 

Oto blogi i strony o dolnośląskiej piłce

Kolejność w zestawieniu jest przypadkowa, choć pierwszeństwo oddaje blogom. Oto moje “must to read” każdego kibica w regionie…

 

Addicted to football

czyli “uzależniony od futbolu”. Blog pod linkiem football-waldenburg.blogspot.com to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat Górnika Wałbrzych oraz piłki nożnej w Wałbrzychu i okolicach. Są i newsy, jest i publicystyka, a także wiele wciągających tekstów historycznych.

Przez ponad 6,5 roku powstało już ok. 800 wpisów. Strona może nie powala wizualnie, ale fachowość autora z nawiązką to rekompensują.

 

Blog piłkarski Krzysztofa Truszczyńskiego

drugi na liście również blog z Wałbrzycha. Pod adresem blogpilkarza.blogspot.com znajdziecie kopalnie wiedzy na temat Górnika Wałbrzych, wałbrzyskiej piłki oraz mnóstwo archiwalnych (i nie tylko) zdjęć. Autor to oczywiście znany piłkarz Górnika Krzysztof Truszczyński z lat 1972 – 1988.

 

Stały Fragment Gry

Stały Fragment Gry to blog piłkarski Macieja Matwieja, legnickiego menadżera, a w wolnych chwilach m.in. fana piłki nożnej, a także autora biografii Wojciecha Górskiego, wychowanka i legendy Miedzi Legnica. Wpisy na blogu publikowane są również w lokalnym tygodniku Panorama Legnicka.

 

Dolpilka.pl

choć w nazwie jest “dol”, to strona dolpilka.pl traktuje o rozgrywkach w okręgu wrocławskim (zaczynała, jako sredzkapilka.pl). Serwis przede wszystkim newsowy, uznanie wśród kibiców (z zawodników) zdobył głównie dzięki relacjami z meczów, a także zapowiedziom i podsumowaniom wydarzeń na małoligowych boiskach.

Podobnie, jak “Addicted to football”, nie powala od strony graficznej, ale w końcu liczy się treść, a nie forma.

 

Piłkarskie Ligi Niższe

to nie strona, ale… program telewizyjny, który można oglądać na antenie TV Regionalnej oraz youtube, a także obserwować fanpage programu. Warto jednak wspomnieć o tym ciekawym projekcie, który powstał jesienią 2015 roku. Obowiązkowa “lektura” dla każdego fana piłki nożnej w regionie Zagłębie Miedziowego.

 

JG24.pl

to nie typowa strona o piłce, ale futbolowej podstrony tego lokalnego portalu z Jeleniej Góry nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Sporo ciekawych newsów o regionalnej piłce można tam znaleźć.

 

Oleśnickisport.pl

to samo można napisać o tym portalu, który nie jest co prawda typowo miejski, ale również nie typowo piłkarski. O futbolu w wydaniu oleśnickim (i oczywiście z najbliższej okolicy) sporo się jednak z niego dowiemy.

 

Lca.pl

kibice w Legnicy i okolicy, również z małych lig piłkarskich, z pewnością sporo dowiedzą się o lokalnej piłce z tej strony.

 

 

 

2 thoughts on “Najciekawsze blogi i strony o dolnośląskiej piłce

  1. Świetne zestawienie. Zawsze warto poczytać i zgłębić opinie różnych osób znających się na piłce. Można to potem odnieść do swoich przemyśleń. O piłce czytać można zawsze i wszędzie:) Byle było mądrze napisane:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.