Bence Mervo nie zagra w Śląsku Wrocław?

Bence Mervo nie zagra w Śląsku Wrocław. Nie dogadał się co do warunków indywidualnego kontraktu, które miał zmienić… w ostatniej chwili.

Bartkowiak w Miedzi. Utrze nosa Śląskowi?

O transferze Bence Mervo do Śląska Wrocław mówiło się od dawna, a sprawa się przeciągała. Kibice zaczęli już nazywać temat “sagą”. I gdy wydawało się, że zostały tylko formalności, okazuje się, że transferu… nie będzie. O sprawie poinformował na twitterze agent piłkarski Adam Szmajdziński.

 

 

Śląsk po Lechu. Czego zabrakło na inaugurację?

Okazuje się, że problemem nie były rozmowy Śląska z FC Sion. Kluby doszły do porozumienia co do wysokości odstępnego za napastnika, ale sprawa utknęła po stronie zawodnika, a właściwie jego doradców.

 

Można się tylko domyślać, o co mogło pójść. Pewnie o pieniądze, ewentualnie jakieś inne zapisy kontraktowe. Z twitterowych dyskusji można się dowiedzieć, m.in., że Węgier już znacznie wcześniej zaakceptował warunki Śląska i właściwie obie strony czekały na porozumienie wrocławian ze Sionem. Gdy do tego doszło, Mervo…  podbił stawkę.

 

Ponoć stali za tym jego doradcy. Być może mieli dla Węgra jeszcze inne oferty (pojawiły się informacje o kierunku tureckim) i dlatego postanowili zagrać ze Śląskiem va banque. Przeliczyli się, a z najbardziej oczekiwanego transferu do wrocławskiego klubu nic nie wyszło.

 

Niestety, to prawdziwa katastrofa dla zespołu, który u progu nowego sezonu zostaje bez klasowego napastnika. A przynajmniej nie wiadomo, czy takiego ma. W pierwszym meczu Śląska zagrał bowiem bez napastnika, a na końcówkę spotkania na boisko wszedł młody Mariusz Idzik, a całe spotkanie na ławce przesiedział Kamil Biliński. Teraz wyjścia są trzy – Śląsk znajdzie szybko nowego snajpera, trener Rumak postawi na Bilińskiego albo Śląsk już na stałe będzie grał ustawieniem bez typowego napastnika.

[socialpoll id=”2375126″ path=”/polls/2375126″ width=”250″]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.