Rusza III liga. Kto zagra o awans, a kto o utrzymanie się?

Rusza sezon III ligi dolnośląsko-lubusko-opolsko-śląskiej (3. grupa III ligi). Zapowiadają się ciekawe, a jednocześnie bardzo trudne dla drużyn z Dolnego Śląska, rozgrywki. Przed pierwszą kolejką oceniamy szanse naszych zespołów.

 

1. kolejka III ligi – WYNIKI

Rozpoczynający się sezon to spora niewiadoma. Po reformie III ligi zmierzy się 18 zespołów, które dotąd grały w dwóch grupach. To oznacza wysoki poziom oraz to, że drużyny niewiele… o sobie wiedzą. Wśród nich znajdzie się 8 drużyn z Dolnego Śląska. Przed pierwsza serią typujemy, o co mogą powalczyć nasi trzecioligowcy.

 

Jak już wcześniej pisałem na blogu, będzie to ciężki sezon dla naszych drużyn. Poziom ligi rośnie, a wiele naszych drużyn przystąpi do rozgrywek kadrowo osłabionych. Właśnie teraz rozpoczęło się u nich – często wymuszone – budowanie nowych zespołów, co bez wątpienia będzie miało wpływ na wyniki.

 

O CO POWALCZĄ DOLNOŚLĄSKIE KLUBY W III LIDZE

Będzie o tyle trudniej, że wiele zespołów spoza naszego regionu (w tym beniaminkowie) solidnie wzmocniły swoje kadry. Czy to oznacza, że dolnośląskie kluby będą skazane na walkę o ligowy byt? Niektóre z pewnością tak, ale z odpowiedzią na to pytanie trzeba będzie poczekać przynajmniej kilka kolejek. Gdy będzie można zobaczyć wszystkie zespoły w akcji.

 

Dlatego, na razie, typowanie konkretnych miejsc to wróżenie z fusów. Opierając się jednak na kadrach zespołów, transferach oraz wynikach sparingów, przedstawiam swoje typy przed startem sezonu 2016/17 w 3. grupie III ligi

 

Faworyci

 • BKS Stal Bielsko-Biała
 • Rekord Bielsko-Biała
 • KS Polkowice

 

Mogą namieszać

 • GKS Jastrzębie Zdrój
 • Piast Żmigród
 • Stal Brzeg
 • Lechia Dzierżoniów
 • Skra Częstochowa

 

Spokojne granie

 • Śląsk II Wrocław
 • Miedź II Legnica
 • Ślęza Wrocław
 • Unia Turza Śląska
 • Pniówek Pawłowice Śląskie
 • Górnik Wałbrzych

 

Walka o utrzymanie się

 • Olimpia Kowary
 • Falubaz Zielona Góra
 • Ruch Zdzieszowice
 • Górnik II Zabrze

 

1. kolejka III ligi – wyniki

sobota, 30 lipca

 • Lechia Dzierżoniów – Górnik II Zabrze 0:2 (0:0)
 • Piast Żmigród – Pniówek Pawłowice Śląskie 2:1 (1:1)
 • Śląsk II Wrocław – Skra Częstochowa 0:2 (0:1)
 • Ruch Zdzieszowice – Rekord Bielsko-Biała, godz. 17:00
 • Falubaz Zielona Góra – Górnik Wałbrzych 2:2 (1:1)
 • Stal Brzeg – Olimpia Kowary 3:3 (0:1)
 • KS Polkowice – GKS Jastrzębie Zdrój 1:2 (1:0)

niedziela, 31 lipca

 • Unia Turza Śląska – Ślęza Wrocław 3:0 (0:0)
 • Miedź II Legnica – BKS Stal Bielsko-Biała 1:1 (0:0)

 

 O CO POWALCZĄ DOLNOŚLĄSKIE KLUBY W III LIDZE – CZYTAJ NA NASTĘPNEJ STRONIE

 

[socialpoll id=”2375114″ path=”/polls/2375114″ width=”400″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.