Connect with us

III liga

III liga: Kiepski start naszych drużyn (WYNIKI I KOLEJKI)

Published

on

III liga 1 kolejka sezonu w grupie 3 wyniki

III liga: 1. kolejka sezonu w grupie 3. Ze zmiennym szczęściem rozpoczęły rozgrywki drużyny z Dolnego Śląska. Wygrał tylko Piast, aż trzy mecze – wszystkie u siebie – nasze drużyny przegrały.

 

Rusza III liga. Kto zagra o awans, a kto o utrzymanie się?

W sobotę swoje mecze rozegrało sześć dolnośląskich drużyn. Jako pierwsi na murawę wybiegli zawodnicy Lechii Dzierżoniów, którzy podejmowali rezerwy Górnika Zabrze. Niestety, inauguracja Trójkolorowym nie wyszła – przegrali 0:2 tracąc obie bramki w samej końcówce meczu. Szkoda tym bardziej, bo jeszcze w I połowie gospodarze zmarnowali 3 doskonałe sytuacje do zdobycia bramki.

 

Od falstartu sezon rozpoczęli też piłkarze rezerw Śląska Wrocław. Również na własnym obiekcie ulegli Skrze Częstochowa 0:2. Najpierw gola w 14 min. zdobył Damian Nowak, a już w doliczonym czasie gry wrocławian dobił Bartosz Włodarczyk.

 

Top 7. Najciekawsze transfery w III lidze

Niespodziewaną porażką (1:2) zakończył się mecz KS Polkowice – GKS 1962 Jastrzębie. Gospodarze prowadzili po uderzeniu Mariusza Szuszkiewicza w 29 min. meczu. Prowadzenia nie udało się utrzymać jednak do końca. W 75 min. wyrównał Kamil Jadach, a w 90 min. zwycięskiego gola dla gości zdobył Wojciech Cianiboł

 

Zwycięstwa stracone w końcówce z karnych

 

Z pewnością z dużym niedosytem z wyjazdów będą wracali piłkarze Olimpii Kowary i Górnika Wałbrzych, którzy tracili zwycięstwa w końcówce meczów.

 

Gracze beniaminka grali z faworyzowaną Stalą Brzeg i po 51 min. prowadzili… 2:0. Dwa trafienia zanotował Łotysz Jevgenijs Kosmacovs. Niestety, chwilę później – w zaledwie 4 minuty – stracili dwie bramki. Gdy w 80 min. Marcin Krupa strzelił trzecią bramkę dla gości, wydawało się, że 3 punkty dla kowarzan staną się faktem. Niestety, w 86 min. Stal wyrównała z rzutu karnego. 

 

Również gola z rzutu karnego, tyle że w 85 min. stracili gracze Górnika Wałbrzych. W tym momencie prowadzili w Zielonej Górze z Falubazem 2:1. Górnicy przegrywali od 9 min. Na 1:1 wyrównał w 35 min. Grzegorz Michalak z rzutu wolnego. W drugiej połowie goście najpierw stracili Jana Rytkę, który otrzymał czerwoną kartkę, a chwilę potem… strzelili gola. Na listę strzelców wpisał się Damian Migalski. Niestety, ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

 

Tylko Piast wygrywa

 

3 punkty w pierwszym meczu sezonu zapisali sobie na konto tylko gracze Piasta Żmigród. Co prawda Pniówek Pawłowice Śląskie objął prowadzenie w 17 min., ale gospodarze zdołali się podnieść. Gole dla Piasta strzelili dwaj nowi zawodnicy: Patryk Bobkiewicz (przyszedł z Polkowic) i Damian Celuch (przyszedł ze Ślęzy Wrocław).

 

Niedzielne mecze również nie przyniosły zwycięstwa dolnośląskim drużynom. Miedź II Legnica, mimo że przez większość spotkania z BKS-em Stalą Bielsko-Biała była stroną przeważającą, tylko zremisowała 1:1. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Mateusz Cieślik w 72 min. Niestety, dwa punkty uciekły w 90 min., gdy wyrównał Maciej Felsch.

 

Znacznie słabiej wypadła Ślęza Wrocław, która uległa Unii Turza Śląska 0:3. Żółto-czerwoni nie byli aż tak znacznie gorsi od beniaminka, ale gospodarze okazali się dużo bardziej skuteczni. Wszystkie gole strzelili w drugiej części meczu.

 

1. kolejka III ligi – wyniki

sobota, 30 lipca

  • Lechia Dzierżoniów – Górnik II Zabrze 0:2 (0:0)
  • Piast Żmigród – Pniówek Pawłowice Śląskie 2:1 (1:1)
  • Śląsk II Wrocław – Skra Częstochowa 0:2 (0:1)
  • Ruch Zdzieszowice – Rekord Bielsko-Biała 1:1
  • Falubaz Zielona Góra – Górnik Wałbrzych 2:2 (1:1)
  • Stal Brzeg – Olimpia Kowary 3:3 (0:1)
  • KS Polkowice – GKS Jastrzębie Zdrój 1:2 (1:0)

niedziela, 31 lipca

  • Unia Turza Śląska – Ślęza Wrocław 3:0 (0:0)
  • Miedź II Legnica – BKS Stal Bielsko-Biała 1:1 (0:0)

[socialpoll id=”2375114″ path=”/polls/2375114″ width=”400″]

 

III liga

Doświadczony pomocnik wraca do III-ligowca by pomóc w awansie

Published

on

fot. Górnik Polkowice

Piotr Azikiewicz wraca do klubu, w którym spędził większość swojej kariery, czyli III-ligowego Górnika Polkowice.

 

Zawsze walczyli do końca, ale mówią „pas”. Klub z okręgówki kończy działalność

Po Mateuszu Surożyńskim, kolejnym nowym-starym zawodnikiem Górnika Polkowice został Piotr Azikiewicz. – To kolejny gracz z talii trenera Enkeleida Dobiego, który razem z polkowickim klubem wywalczył awans do II ligi. Po rozstaniu się z Górnikiem grał w legnickiej Miedzi, Wiśle Puławy oraz ŁKS-ie Łomża – poinformował klub z Polkowic.

 

Przypomnijmy, że wiosnę 2023 roku 29-letni pomocnik spędził w IV-ligowej Prochowiczance Prochowice. Jest o właśnie wychowankiem klubu, z którego trafił do Zagłębia Lubin. W ekstraklasie w Miedziowych barwach zagrał przed laty 4 mecze. W sezonie 2021/22 występował w I-ligowej Miedzi Legnica, ale najwięcej sezonów spędził w Górniku Polkowice (120 meczów w II i III lidze).

 

 

Continue Reading

III liga

Wicekról strzelców IV ligi zmienił klub. Teraz zagra w III lidze

Published

on

Kamil Kurianowicz
Fot. Karkonosze Jelenia Góra

Wicekról strzelców IV ligi Kamil Kurianowicz przeszedł z Łużyc Lubań do III-ligowych Karkonoszy. Dla 29-letniego napastnika to powrót po roku do Jeleniej Góry.

 

Baraże o IV ligę. Znamy pary barażowe. Kiedy mecze?

Dużo dzieje się ostatnio w III-ligowych Karkonoszach Jelenia Góra. Klub przeprowadza transfery nowych graczy, przedłuża kontrakty obecnych zawodników oraz… rozstał się z trenerem Zbigniewem Smółką.

Najnowszym transferem III-ligowca jest pozyskanie wicekróla strzelców IV ligi Kamila Kurianowicza, który w barwach Łużyc Lubań w minionym sezonie zdobył 35 goli. Dla 29-letniego napastnika to powrót do Jeleniej Góry po roku w spędzonym w Lubaniu. Przypomnijmy, że w sezonie 2022/23, w którym Karkonosze awansowały do III ligi, strzelił 20 goli.

 

Już wiemy, że w kolejnym sezonie nie zobaczymy w barwach Łużyc Kamila Kurianowicza. Znakomity sezon, okraszony 35 bramkami, poskutkował transferem naszego napastnika o szczebel wyżej. Kamil, powodzenia na 3-ligowych boiskach! – napisały na swoim profilu na Facebooku Łużyce Lubań.

Continue Reading

III liga

Utrzymali się w III lidze, ale trener odchodzi

Published

on

Fot. Karkonosze Jelenia Góra

Niespodziewane wieści z Jeleniej Góry. Trener Zbigniew Smółka nie będzie dłużej trenerem Karkonoszy. Upływający z końcem czerwca kontrakt nie zostanie przedłużony.

 

Zadebiutował i został zawieszony. Czeski napastnik wrócił na finał

Niespodziewane wieści z Jeleniej Góry. W poniedziałek, 17 czerwca, po południu, Karkonosze na swoim profilu na Facebooku poinformowały o rozstaniu z trenerem. – Zarząd klubu informuje, że umowa z trenerem Zbigniewem Smółką wygasająca z końcem czerwca 2024, nie zostanie przedłużona. Dziękujemy za dotychczasową współpracę i życzymy powodzenia trenerowi w życiu zawodowym i prywatnym – czytamy w komunikacie.

 

To z pewnością duże zaskoczenie. Zbigniew Smółka objął trzecioligowca 15 kwietnia, kiedy po siedmiu porażkach z rzędu Karkonosze mocno zbliżyły się do strefy spadkowej. Pod jego wodzą jeleniogórzanie wygrali 2 pierwsze mecze, później trzy zremisowali, by na koniec ponieść cztery porażki. Ostatecznie zdobyli 9 punktów w 9 meczach, ale cel – czyli utrzymanie  – został osiągnięty.

 

Wydawało się, że współpraca będzie kontynuowana, ale jak widać, strony ostatecznie nie doszły do porozumienia.

 

Continue Reading

III liga

Pierwszy transfer trzecioligowca. Powrót po 13 latach

Published

on

Fot. Karkonosze Jelenia Góra

Karkonosze Jelenia Góra przeprowadziły pierwszy transfer przed nowym sezonem w III lidze. Do zespołu dołączył Mateusz Cieślik, dla którego to powrót do Jeleniej Góry po 13 latach.

 

Oni zagrają w barażach o IV ligę. Kto z kim zagra, kto gospodarzem?

Trzecioligowy sezon skończy się niedawno, ale kluby kompletują już kadry na nowe rozgrywki. W Jeleniej Górze w ostatnim czasie przedłużono wiele wygasających umów, ale również przeprowadzono pierwszy transfer.

Nowym zawodnikiem Karkonoszy został Mateusz Cieślik, który wrócił do jeleniogórskiego klubu po wieloletniej przerwie. – Po 13 latach do Karkonoszy wraca Mateusz Cieślik, który podpisał z nami kontrakt na sezon 2024/2025! Witamy i cieszymy się, że jesteś znowu z nami – informuje klubowy profil na Facebooku.

 

Mateusz Cieślik jest wychowankiem KS Łomnica, w którym również spędził ostatnie sezony. W trakcie swojej przygody zdołał zadebiutować w barwach Miedzi Legnica w I lidze, a ponadto ma również na koncie kilkadziesiąt meczów w III lidze w barwach rezerw Miedzi i Stali Brzeg.

Continue Reading

III liga

Napastnik i pomocnik – dwa pierwsze transfery trzecioligowca

Published

on

Górnik Polkowice

III-ligowy Górnik potwierdził dwa pierwsze transfery. Oba z Lechii Zielonej Góra. W Polkowicach zagrają Mateusz Surożyński i Kacper Strzelecki.

 

Więcej spadków z III ligi, wicemistrz IV ligi z szansami na awans. Rewolucyjna zmiana

Mateusz Surożyński jest wychowankiem Górnika, w którym spędził 8 sezonów ligowych. Ostatnie trzy lata spędził w III-ligowej Lechii Zielona Góra, gdzie był podstawowym graczem. W minionych rozgrywkach wystąpił w 33. meczach, w których strzelił 10 goli.

Dodajmy, że w ostatnich dwóch sezonach 27-letni napastnik strzelił w sumie 28 goli.

 

Z Zielonej Góry do Polkowic przeniósł się również Kacper Strzelecki. 21-letni pomocnik rozpoczynał swoją przygodę z piłką w Bolesławcu, a jako junior przeniósł się do legnickiej Miedzi. W sezonie 2020/2021 występował w rezerwach Miedzianki, a później trafił kolejno do Foto-Higieny Gać i AKS-u Strzegom.

W minionym sezonie w Lechii zagrał 19 meczów i zdobył 3 gole.

 

Przypomnijmy, że w minionym sezonie Górnik zajął 4. miejsce w tabeli III ligi. W nowych rozgrywkach w Polkowicach chcą włączyć się do walki o awans do II ligi.

 

Fot. Górnik Polkowice

 

Continue Reading

II liga

Więcej spadków z III ligi, wicemistrz IV ligi z szansami na awans. Rewolucyjna zmiana

Published

on

W przyszłym sezonie już nie tylko mistrz IV ligi będzie mógł awansować do III ligi, ale również wicemistrz. Zagra on bowiem o awans w dwuetapowych barażach. Będzie też więcej spadkowiczów z III ligi.

 

UEFA Region’s Cup. Kadra Dolnego Śląska na finały mistrzostw Polski

W poprzednim sezonie o tym, kto awansuje do III ligi z dolnośląskiej IV ligi decydowały baraże, w których grali mistrzowie grup wschodniej i zachodniej. W bieżącym sezonie, gdy jest już jedna grupa IV ligi, awansuje tylko mistrz. Okazuje się jednak, że baraże o awans wracają.

Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował bowiem, że od sezonu 2024/2025 zmienione zostaną zasady spadków i awansów z II i III ligi. Na zakończenie przyszłego sezonu rozgrywane będą mecze barażowe o udział w rozgrywkach II i III ligi.

 

Zgodnie z nowymi zasadami, z III ligi do IV ligi spadną zespoły, które zajmą miejsca 15. – 18. w tabeli danej grupy (liczba drużyn spadających z danej grupy może ulec zwiększeniu w zależności od przynależności terytorialnej klubów spadających z II ligi). Teraz było trzech bezpośrednich spadkowiczów.

Więcej spadkowiczów oznacza również więcej awansów. Bezpośredni awans do III ligi uzyskają czterej mistrzowie IV ligi. Dodatkowo, awans do danej grupy III ligi uzyska zwycięzca meczów barażowych, w których będą uczestniczyć wicemistrzowie poszczególnych grup IV ligi. Najpierw zostaną rozegrane półfinały (jeden mecz), a następnie finał (jeden mecz).

 

Zmiany czekają też II ligę. Kluby, które zajmą miejsca 15. -18. w tabeli końcowej spadną do III ligi. Bezpośredni awans do II ligi uzyskają czterej mistrzowie poszczególnych grup III ligi. Ale to nie koniec.

Dodatkowo, zostaną rozegrane mecze barażowe o udział w rozgrywkach II ligi. Będą w nich uczestniczyć kluby, które zajmą 2. miejsca w tabelach poszczególnych grup III ligi oraz zespoły z miejsc 13. i 14. w tabeli III ligi.

Najpierw wyłonionych zostanie dwóch najlepszych wicemistrzów, którzy zagrają w dwumeczu z zespołami z II ligi.

Continue Reading

To się czyta