III liga: Kiepski start naszych drużyn (WYNIKI I KOLEJKI)

III liga: 1. kolejka sezonu w grupie 3. Ze zmiennym szczęściem rozpoczęły rozgrywki drużyny z Dolnego Śląska. Wygrał tylko Piast, aż trzy mecze – wszystkie u siebie – nasze drużyny przegrały.

 

Rusza III liga. Kto zagra o awans, a kto o utrzymanie się?

W sobotę swoje mecze rozegrało sześć dolnośląskich drużyn. Jako pierwsi na murawę wybiegli zawodnicy Lechii Dzierżoniów, którzy podejmowali rezerwy Górnika Zabrze. Niestety, inauguracja Trójkolorowym nie wyszła – przegrali 0:2 tracąc obie bramki w samej końcówce meczu. Szkoda tym bardziej, bo jeszcze w I połowie gospodarze zmarnowali 3 doskonałe sytuacje do zdobycia bramki.

 

Od falstartu sezon rozpoczęli też piłkarze rezerw Śląska Wrocław. Również na własnym obiekcie ulegli Skrze Częstochowa 0:2. Najpierw gola w 14 min. zdobył Damian Nowak, a już w doliczonym czasie gry wrocławian dobił Bartosz Włodarczyk.

 

Top 7. Najciekawsze transfery w III lidze

Niespodziewaną porażką (1:2) zakończył się mecz KS Polkowice – GKS 1962 Jastrzębie. Gospodarze prowadzili po uderzeniu Mariusza Szuszkiewicza w 29 min. meczu. Prowadzenia nie udało się utrzymać jednak do końca. W 75 min. wyrównał Kamil Jadach, a w 90 min. zwycięskiego gola dla gości zdobył Wojciech Cianiboł

 

Zwycięstwa stracone w końcówce z karnych

 

Z pewnością z dużym niedosytem z wyjazdów będą wracali piłkarze Olimpii Kowary i Górnika Wałbrzych, którzy tracili zwycięstwa w końcówce meczów.

 

Gracze beniaminka grali z faworyzowaną Stalą Brzeg i po 51 min. prowadzili… 2:0. Dwa trafienia zanotował Łotysz Jevgenijs Kosmacovs. Niestety, chwilę później – w zaledwie 4 minuty – stracili dwie bramki. Gdy w 80 min. Marcin Krupa strzelił trzecią bramkę dla gości, wydawało się, że 3 punkty dla kowarzan staną się faktem. Niestety, w 86 min. Stal wyrównała z rzutu karnego. 

 

Również gola z rzutu karnego, tyle że w 85 min. stracili gracze Górnika Wałbrzych. W tym momencie prowadzili w Zielonej Górze z Falubazem 2:1. Górnicy przegrywali od 9 min. Na 1:1 wyrównał w 35 min. Grzegorz Michalak z rzutu wolnego. W drugiej połowie goście najpierw stracili Jana Rytkę, który otrzymał czerwoną kartkę, a chwilę potem… strzelili gola. Na listę strzelców wpisał się Damian Migalski. Niestety, ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

 

Tylko Piast wygrywa

 

3 punkty w pierwszym meczu sezonu zapisali sobie na konto tylko gracze Piasta Żmigród. Co prawda Pniówek Pawłowice Śląskie objął prowadzenie w 17 min., ale gospodarze zdołali się podnieść. Gole dla Piasta strzelili dwaj nowi zawodnicy: Patryk Bobkiewicz (przyszedł z Polkowic) i Damian Celuch (przyszedł ze Ślęzy Wrocław).

 

Niedzielne mecze również nie przyniosły zwycięstwa dolnośląskim drużynom. Miedź II Legnica, mimo że przez większość spotkania z BKS-em Stalą Bielsko-Biała była stroną przeważającą, tylko zremisowała 1:1. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Mateusz Cieślik w 72 min. Niestety, dwa punkty uciekły w 90 min., gdy wyrównał Maciej Felsch.

 

Znacznie słabiej wypadła Ślęza Wrocław, która uległa Unii Turza Śląska 0:3. Żółto-czerwoni nie byli aż tak znacznie gorsi od beniaminka, ale gospodarze okazali się dużo bardziej skuteczni. Wszystkie gole strzelili w drugiej części meczu.

 

1. kolejka III ligi – wyniki

sobota, 30 lipca

  • Lechia Dzierżoniów – Górnik II Zabrze 0:2 (0:0)
  • Piast Żmigród – Pniówek Pawłowice Śląskie 2:1 (1:1)
  • Śląsk II Wrocław – Skra Częstochowa 0:2 (0:1)
  • Ruch Zdzieszowice – Rekord Bielsko-Biała 1:1
  • Falubaz Zielona Góra – Górnik Wałbrzych 2:2 (1:1)
  • Stal Brzeg – Olimpia Kowary 3:3 (0:1)
  • KS Polkowice – GKS Jastrzębie Zdrój 1:2 (1:0)

niedziela, 31 lipca

  • Unia Turza Śląska – Ślęza Wrocław 3:0 (0:0)
  • Miedź II Legnica – BKS Stal Bielsko-Biała 1:1 (0:0)
[socialpoll id=”2375114″ path=”/polls/2375114″ width=”400″]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.