Zagłębie “wymieni” Piątka na Nespora? (SONDA)

Martin Nespor za Krzysztofa Piątka w ataku Zagłębia Lubin? Tak spekulują media. Czy taka zmiana ma sens?

 

O transferze Martina Nespora ze Sparty Praga do Zagłębia napisał portal weszlo.com.  Ponoć wszystko jest już dogadane, a Czech podpisze w Lubinie trzyletni kontrakt. O ewentualnych przenosinach Krzysztofa Piątka do Cracovii wiadomo mniej – ponoć krakowianie złożyli Miedziowym konkretną propozycję.

 

Pytanie, czy taka zamiana miałaby sens? To, że Zagłębie potrzebuje napastnika jest jasne. Zwłaszcza że ma dwóch trochę o podobnym profilu. Zawodnik taki jak Nespor z pewnością by się przydał, ale oddanie Piątka nie byłoby rozsądnym wyjściem. To wciąż młody zawodnik, który jeszcze będzie się rozwijał i sporo może dać drużynie. Najlepszym, rozwiązaniem byłoby więc po prostu kupienie Nespora i nie sprzedawanie nikogo.

 

Trudno bez rasowego napastnika podbijać Europę

A jeśli już, to… Michala Papadopulosa. Problem w tym, że na Czecha chętnych nie ma. A władze Zagłębie, które wykosztowały się już na Filipa Starzyńskiego, po ewentualnym zapłaceniu za Nespora pewnie będą skłonne rozważyć konkretną propozycję za Piątka.

 

PiłkarzMeczeGoleŚrednia goli na meczAsysty
Krzysztof Piątek82180,219
Michal Papadopulos298800,2624
Martin Nespor144350,2410

 

Co ciekawe, najlepszą średnią goli strzelonych na mecz z tej trójki ma Papadopulos. Pamiętajmy jednak, że to bramki zdobyte we wszystkich rozgrywkach (również w II lidze czy krajowych pucharach, a w przypadku Czecha, także w rezerwach Bayeru Leverkusen). Ponadto Papadopulos ma 31 lat i choć jeszcze może trochę pograć na przyzwoitym poziomie, to jednak Piątek jest o 10 lat młodszy. I będzie coraz lepszy.

źródło: transfermarkt.pl

 

[socialpoll id=”2382159″ path=”/polls/2382159″ width=”300″]

One thought on “Zagłębie “wymieni” Piątka na Nespora? (SONDA)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.