Stadion Kuźni zamknięty. Piłkarze Odry zdyskwalifikowani

Zamknięty stadion Kuźni Jawor i dyskwalifikacja dwóch piłkarzy Odry Ścinawa – to pierwsze kary za zadymę, do której doszło w ostatnią sobotę w Jaworze. Po niespełna 30 minutach mecz legnickiej okręgówki został przerwany.

 

Zadyma w Jaworze. Mecz Kuźnia – Odra Ścinawa przerwany

Sprawą zadymy na meczu w Jaworze zajął się dziś Wydział Dyscypliny Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Legnicy. Dziś przesłuchano działaczy Kuźni, za tydzień swoją wersję wydarzeń przedstawią działacze i zawodnicy ze Ścinawy oraz sędzia zawodów. Jako pierwszy o karach napisał portal e-legnickie.pl

 

Dziś już jednak zapadły pierwsze decyzje. Stadion Kuźni został zamknięty. Na razie bezterminowo, ale ostateczna decyzja zapadnie po całym postępowaniu dyscyplinarnym. Dodatkowo dziś zdyskwalifikowani zostali dwaj zawodnicy Odry Ścinawa. Także bezterminowo, ale ostateczny wymiar kary dla nich poznamy później.

 

Cały czas trwa również policyjne śledztwo w sprawie zajść na stadionie Kuźni. Przypomnijmy, że do awantury w Jaworze doszło w minioną sobotę. Chuligani mieniący się kibicami Kuźni zaatakowali kibiców Odry, którym chcieli zabrać szaliki. Gdy doszło do regularnej szarpaniny do walki dołączyli również zawodnicy Odry, którzy – jak później tłumaczył trener gości Tomasz Wołoch – bronili swoich krewnych i znajomych. Ostatecznie sędzia przerwał mecz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.