Bójki i przerwane mecze – jest komunikat DZPN

Dolnośląski Związek Piłka Nożnej wydał oświadczenie w sprawie ostatnich bójek, wtargnięć kibiców oraz przerwanych meczów na boiskach Dolnego Śląska.

 

Przepraszam, czy tu biją?

W ostatnich dwóch tygodniach doszło do co najmniej czterech bójek i awantur na meczach małych lig (od okręgówki do B klasy), które zakończyły się przerwanie zawodów. Kluby (a także niektórzy zawodnicy) muszą liczyć się ze sporymi konsekwencjami. Stanowisko w sprawie plagi awantur na boiskach zajął również Dolnośląski Związek Piłki Nożnej.

 

Komunikat DZPN nie zawiera zbyt wielu konkretów. To raczej przypomnienie o obowiązujących przepisach (dotyczących m.in. porządkowych oraz kwestii odpowiedzialności), a także zapowiedź surowego karania przez Komisje Dyscyplinarną w przypadku awantur na meczach.

 

Komunikat Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej – CAŁY KOMUNIKAT

DZPN przypomina, że kluby odpowiadają za swoich piłkarzy trenerów, piłkarzy i działaczy, ale również kibiców. Także na meczach wyjazdowych. To dość kontrowersyjne stanowisko, bowiem zazwyczaj możliwość wpływu na zachowanie ludzi (najczęściej pod wpływem alkoholu), którzy mienią się kibicami danej drużyny jest znikoma.

 

Jednocześnie związek oferuje pomoc prawną klubom, by mogły dochodzić zadośćuczynienia, jeśli poniosą koszty w związku z działalności kiboli.

 

Komunikat Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej – CAŁY KOMUNIKAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.