Dolnośląska jedenastka miesiąca. Sierpień 2016

Jedenastka miesiąca – Sierpień 2016. Oto drugie podsumowanie miesiąca na Dolnym Śląsku w sezonie 2016/16 na boiskach ekstraklasy i I ligi.

 

DRUŻYNY TYGODNIA I MIESIĄCA

Początek września to ostatni moment na ogłoszenie naszej jedenastki sierpnia. Powstała ona po sześciu meczach Zagłębia Lubin (4 w ekstraklasie, 1 Lidze Europy i 1 w PP), po pięciu meczach Śląska Wrocław (4 w ekstraklasie i 1 PP) oraz po sześciu spotkaniach Miedzi Legnica i Chrobrego Głogów (5 w I lidze i po jednym w PP).

 

W bramce Mariusza Pawełka zmienił Martin Polacek (w lipcu było odwrotnie). Obaj bramkarze w bieżącym sezonie należą do najlepszych w ekstraklasie.

 

Petteri Forsell ? król Legnicy. Miedź to on

Miejsce w obronie utrzymali Dorde Cotra z Zagłębia oraz Piotr Celeban ze Śląska. Obok niego stawiamy na Lubomira Guldana, a na prawą stronę wędruje Michał Ilków-Gołąb (dwie bramki w sierpniu defensora Chrobrego Głogów).

 

Parę defensywnych pomocników tworzą – Felipe Goncalves ze Śląska oraz Sebastian Bonecki, który coraz lepiej spisuje się w drugiej linii Chrobrego. Na pozycji nr 10 Ryota Morioka, który powoli wraca do wysokiej dyspozycji. Dlatego na lewe skrzydło wędruje Petteri Forsell z Miedzi Legnica (na co dzień grający właśnie na pozycji nr 10) , a na prawe Łukasz Janoszka z Zagłębia (nominalny lewoskrzydłowy). Bliski jedenastki był Michał Bartkowiak z Miedzi, ale jeszcze czekam na jakiś błysk (gola, asystę) młodego skrzydłowego.

 

W sierpniu napastnicy nas nie rozpieszczali. Rzutem na taśmę do drużyny wskoczył Kamil Biliński, który w meczu z Wisłą Kraków zdobył gola i zaliczył dwie asysty.

 

Piłkarzem miesiąca został Petteri Forsell – 4 bramki (2 w I lidze i 2 w PP) oraz 1 asysta. Fin z pewnością jest obecnie najjaśniejszą postacią na dolnośląskich boiskach, a wyniki Miedzi w dużej mierze są uzależnione od jego dyspozycji.

 

dru-5c-c5-bcyna_15222989_2a8e17a14576998972911b0db52e16cae4be2c7a

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.