III liga: Dolnośląska jedenastka kolejki (# 7)

W piątek, 9 września meczem KS Polkowice – Śląska II rozpocznie się 8. kolejka III ligi. To ostatni moment by nadrobić zaległości i zaprezentować dolnośląską jedenastkę 7. kolejki. Kto do niej trafił? Oto nasza “Jedenastka 7. kolejki III ligi”.

 

Drużyna miesiąca w III lidze. Podsumowanie sierpnia 2016

Drugie z rzędu zwycięstwo, a pierwsze na własnym obiekcie, beniaminka z Kowar musiało zaowocować “powołaniem” graczy Olimpii do naszej jedenastki kolejki. W bramce Piotr Smołuch, który znów zaliczył dobry występ, tym razem na zero z tyłu. Ostatnio był u nas rezerwowym, teraz wskakuje między słupki.

 

W jedenastce znaleźli się również obrońca Patryk Bębenek oraz napastnik Maciej Gargas. Młody napastnik jest tylko rezerwowym, ale to własnie jego akcja (którą wykończył Daniel Gałach) przesądziła o losach meczu ze Stalą Bielsko-Biała.

 

3. GRUPA III LIGI – WIĘCEJ WIADOMkOŚCI

W drużynie mamy też trzech graczy Ślęzy Wrocław, która odniosła najefektowniejsze zwycięstwo podczas ostatniej kolejki pokonując na wyjeździe Falubaz Zielona Góra 3:0. Blisko swojego premierowego gola w żółto-czerwonych barwach był Maciej Firlej, były gracz Karkonoszy Jelenia Góra, który wyrasta na kluczową postać w talii trenera Grzegorza Kowalskiego. Ostatecznie został on przypisany Mateuszowi Kluzkowi, który dobił futbolówkę do bramki.

 

Dwóch przedstawicieli w drużynie ma też Śląsk II Wrocław, który w końcu wygrał mecz w lidze, a na dodatek nie stracił gola. W czym duża zasługa m.in. Kamila Wrótnego.

 

Jedenastkę uzupełniają strzelcy bramek dla swoich zespołów: Damian Celuch (Piast) i Rafał Karmelita (Polkowice) oraz wyróżniający się zawodnik meczu Lechia Dzierżoniów – Unia Turza Śl. Łukasz Maciejewski.

 

Oto dolnośląska jedenastki 7. kolejki III ligi

 

iii-liga-7-kole_15975681_79c4b2957b63b91312ee0e50b7a8c22a85fe7836

Rezerwa: Jarosław Krawczyk (Ślęza), Marcin Buryło (Lechia), Piotr Azikiewicz (Polkowice), Daniel Gałach (Olimpia), Damian Niedojad (Lechia),  Jurij Furta (Piast).

Piłkarz kolejki: Mateusz Kluzek.

Kluzek miał udział przy wszystkich golach dla Ślęzy w meczu z Falubazem. Pierwszy padł po karnym odgwizdanym po faulu właśnie na nim. Drugiego sam strzelił, a przy trzecim zaliczył tzw. asystę II stopnia (zagrywał do Jakuba Bohdanowicza, który podawał strzelcowi gola).

 

[league_table 3027]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.