IV liga wschód: 5. kolejka – WYNIKI, TABELA, STRZELCY

5. kolejka IV ligi dolnośląskiej wschód. Foto-Higiena Gać odniosła pewne zwycięstwo w Oleśnicy i umocniła się na fotelu lidera. Oto wyniki 5. kolejki IV ligi wschód oraz aktualna tabela i klasyfikacja strzelców.

 

Walkowery i dyskwalifikacje za bójki na meczach

W Oleśnicy łatwo żadnej drużynie się nie gra, ale lider nie miał większych problemów z pokonaniem Pogoni. Po pięciu meczach Foto-Higiena ma komplet punktów na koncie i potwierdza swoje aspiracje do zajęcia 1. miejsca w grupie wschodniej i gry w barażu o awans o III ligę.

 

Coraz większą ochotę na to mają również w ekipie drugiego spadkowicza ze Świdnicy. Polonia/Stal po remisie w pierwszym meczu, następnie wygrała cztery spotkania i jest tuż za plecami ekipy z Gaci. Tym razem świdniczanie wygrali 2:0 w Ząbkowicach Śl. z Orłem.

 

IV liga zachód: Ostre strzelanie w 5. kolejce (WYNIKI, TABELA, STRZELCY)

Dopiero pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Sokół Wielka Lipa, a więc ekipa, która była również wskazywana jako jeden z faworytów ligi. 3 punkty w spotkaniu z Sokołem Marcinkowice nie przyszło łatwo, a zwycięski gol padł w końcówce.

 

Cenne zwycięstwo 2:0 z Bystrzycą Kąty Wr. odniosła Karolina Jaworzyna Śl. Pierwszą bramką dla gospodarze strzelił Szymon Borowy, a kropkę nad “i” z rzutu karnego postawił pod koniec meczu Mateusz Ptak.

 

W meczu dwóch beniaminków, MKP Wołów zremisował 1:1 z Wiwą Goszcz. Goście prowadzili już od 6 min. po golu Kamila Ramiączka. Wyrównał w 15 min. Szymon Rusiecki i, mimo okazji do zmiany rezultatu z obu stron, wynik już nie uległ zmianie.

 

Podział punktów 1:1 również w Nowej Rudzie. Piast jeszcze nie wygrał w lidze, ale jeden punkt z 3. w tabeli GKS-em Kobierzyce z pewnością cieszy, zwłaszcza że to goście prowadzili w meczu. Wynik 1:1 padł także w Bardzie, gdzie Unia podejmowała Bielawiankę.

 

Trwa fatalna passa Orła Sadowice. Tym razem bilans punktów i bramek na beniaminku poprawiła sobie Victoria Świebodzice, który wygrała na wyjeździe 3:0.

 

IV liga wschód: 5. kolejka

  • Unia Bardo – Bielawianka Bielawa 1:1
  • Orzeł Sadowice – Victoria Świebodzice 0:3
  • MKP Wołów – Wiwa Goszcz 1:1
  • Karolina Jaworzyna Śl. – Bystrzyca Kąty Wr. 2:0
  • Pogoń Oleśnica – Foto-Higiena Gać 0:3
  • Piast Nowa Ruda – GKS Kobierzyce 1:1
  • Orzeł Ząbkowice Śl. – Polonia-Stal Świdnica 0:2
  • Sokół Wielka Lipa – Sokół Marcinkowice 2:1
[league_table 2920]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.