IV liga wschód: Lider nie zwalnia tempa, grad goli w Goszczu (6. KOLEJKA, WYNIKI, TABELA)

6. kolejka IV ligi dolnośląskiej wschód. W pierwszym meczu kolejki Foto-Higiena Gać pokonała Piasta Nowa Ruda i umocniła się na fotelu lidera. Po dramatycznej końcówce wygrał też wicelider ze Świdnicy. Oto wyniki 6. kolejki IV ligi wschód oraz aktualna tabela i klasyfikacja strzelców.

 

Dolnośląski Złoty But 2016/17. Oto najlepsi strzelcy w regionie (NOTOWANIE nr 1)

Lider z Gaci nie zwalnia tempa. Foto-Higiena wygrała szósty mecz z rzędu i bez starty punktu prowadzi w tabeli IV ligi wschodniej. Do przerwy mecz z Piastem wcale nie był łatwy dla gospodarzy. Spotkanie było wyrównane i zakończyło się bezbramkowym remisem. Krótko po zmianie stron gospodarze zdobyli jednak dwie bramki i stało się jasne, że 3 punkty zostaną w Gaci. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 3:1.

 

Wicelider grał dopiero w niedzielę. W Świdnicy kibice zobaczyli niezły mecz z piorunującą końcówką w wykonaniu gospodarzy. Sokół prowadził od 29 min. po strzale Filipa Bienkiewicza. W 77 min. na boisku pojawił doświadczony Dariusz Filipczak. I to właśnie po jego podaniach – w 81. i 85. minucie – Robert Myrta zdobył dwa dole dla świdniczan.

 

?Ostry? w telewizji radził jak kierować swoją karierą

Z 3. miejsca w tabeli spadli piłkarze GKS Kobierzyce, którzy niespodziewanie ulegli na własnym boisku Orłowi Ząbkowice Śl. Katem gospodarzy był Dawid Kuriata, który zdobyło ba gole dla gości. Tymczasem miejsce kobierzyczan zajęła Bielawianka, która beż problemów pokonała Orła Marcinkowice.

 

Najwięcej goli podczas kolejki oglądali kibice w Goszczu. w 48 minucie zanosiło sie na pogrom,bo wtedy właśnie Wiwa wyszła na prowadzenie 4:0 (po 2 golach Szymona Rusieckiego i jednym trafieniu Mateusza Moskwy i Bartłomieja Matyi). Nic z tych rzeczy. Goście zagrali ambitnie i doprowadzili do wyniku 4:3, choć prowadzenie gospodarzy nie było zagrożone – ostatni gol dla Karoliny padł w 93 min. Dla gości strzelali Grzegorz Ignatowicz – dwie oraz Mateusz Ptak.

 

Trwa niemoc Pogoni Oleśnica. Podopieczni Marcina Jurasika przegrali czwarty mecz z rzędu. Tym razem przegrali w dramatycznych okolicznościach w Kątach Wrocławskich. Bystrzyca prowadziła po golu Radosława Niełacnego, ale Pogoń wyrównała w 88 min. po trafieniu Macieja Sepetowskiego. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, gola na wagę trzech oczek dla gospodarzy zdobył Bartłomiej Ożga.

 

Wciąż bardzo dobrze poczynają sobie beniaminkowie z Barda i Wołowa. Unia bez problemów wygrała z Orłem Sadowice 3:0 (strzelali Damian Szydziak, Tomasz Robak oraz Krzysztof Pietrzykowski). MKP wygrał na trudnym terenie w Świebodzicach 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 60 min. Daniel Adamczak.

 

IV liga wschód: 6. kolejka

  • Bielawianka Bielawa – Sokół Marcinkowice 3:0
  • Polonia-Stal Świdnica – Sokół Wielka Lipa 2:1 (0:1)
  • GKS Kobierzyce – Orzeł Ząbkowice Śląskie 0:2 (0:0)
  • Foto-Higiena Gać – Piast Nowa Ruda 3:1 (0:0)
  • Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Pogoń Oleśnica 2:1 (0:0)
  • Wiwa Goszcz – Karolina Jaworzyna Śląska 4:3 (3:0)
  • Victoria Świebodzice – MKP Wołów 0:1 (0:0)
  • Unia Bardo – Orzeł Sadowice 3:0 (2:0)

 

[league_table 2920]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.