Rusza Region’s Cup. Transmisje meczów Polaków w TV i internecie

Region’s Cup 2o16  startuje już w sobotę, 24 września na stadionach w Legnicy i Polkowicach. W turnieju kwalifikacyjnym mistrzostw Europy amatorów reprezentacja Dolnego Śląska zagra z regionami z Portugalii, Białorusi i Łotwy. Mecze Polaków na żywo pokaże TV Regionalna.

 

Regions Cup 2007. Oto jak potoczyły się losy naszych mistrzów Europy

Turniej eliminacyjny Mistrzostw Europy UEFA Region’s Cup, czyli nieoficjalne mistrzostwa amatorów, rozpoczną się w sobotę, 24 września i potrwają do 28 września. Mecze będą rozgrywane na stadionach w Legnicy (wszystkie spotkania reprezentacji Dolnego Śląska) oraz w Polkowicach.

 

Polacy rozpoczynają swoje zmagania w turnieju od spotkania z drużyną Lizbony (Portugalia), która uważana jest obok naszej za faworyta do awansu do turnieju finałowego. W drugim meczu naszej grupy, w Polkowicach, FC Caramba Ryga (Łotwa) zagra z FC Zvezda – FOTS Victoria (Białoruś). Początek meczu o godz. 17.

 

Transmisja na żywo: Mecze Polaków na Region’s Cup

Wejście na wszystkie mecze jest bezpłatne. Przed spotkaniem trzeba odebrać w kasach stadionu darmową wejściówkę. Ci, którzy nie mogą udać się osobiście na stadion w Legnicy na mecze z udziałem reprezentacji Dolnego Śląska mogą zobaczyć te spotkania w telewizji lub internecie. Transmisje na żywo ze spotkań polskiej drużyny przeprowadzi bowiem TV Regionalna (szczegóły pod linkiem powyżej).

 

Przypomnijmy, że tylko zwycięzca turnieju eliminacyjnego awansuje do przyszłorocznych finałów Region’s Cup.

 

Terminarz Region’s Cup. Grupa 4

24 września

  • Dolny Śląsk – Lizbona, Legnica, godz. 14
  • FC Caramba Ryga – FC Zvezda – FOTS Victoria, Polkowice, godz. 17

26 września

  • Lizbona – FC Caramba Ryga, Polkowice, godz. 14
  • Dolny Śląsk – FC Zvezda – FOTS Victoria, Legnica, godz. 17

28 września

  • Dolny Śląsk – FC Caramba Ryga, Miedz, godz. 17
  • FC Zvezda – FOTS Victoria – Lizbona, Polkowice, godz. 17

 

UEFA Regions’ Cup – co to jest?

To nieoficjalne mistrzostwa Europy amatorów. Nie grają w nich jednak reprezentacje poszczególnych krajów, tylko reprezentacje regionów, które następnie reprezentują swoje państwo w finałach.

Finały UEFA Regions’ Cup odbywają się co dwa lata. Gra w nich osiem zespołów wyłonionych w eliminacjach – zwycięzcy ośmiu grup, w której walczą po cztery zespoły. Wcześniej, w poszczególnych federacjach, trwają eliminacje między regionami.

Aktualnym mistrzem Polski, już po raz kolejny, została w 2015 reprezentacja Dolnego Śląska. We Wrześniu (24 – 28 września) powalczy ona o awans do finałów, które odbędą się w czerwcu 2017 roku w jednym z krajów, które zakwalifikują się do turnieju finałowego.

 

Transmisja na żywo: Mecze Polaków na Region’s Cup

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.