IV liga wschód: Foto-Higiena wraca na fotel lidera (8. KOLEJKA, WYNIKI, TABELA)

8. kolejka IV ligi dolnośląskiej wschód. Pierwszy mecz 8. kolejki odbył się już w piątek. Polonia-Stal wygrała w Bielawie 1:0 i na jeden dzień została liderem. Dziś jednak swój mecz Foto-Higiena Gać  i wróciła na 1. miejsce w tabeli. Oto wyniki 8. kolejki IV ligi wschód oraz aktualna tabela i klasyfikacja strzelców.

Dolnośląski Złoty But 2016/17. Oto najlepsi strzelcy w regionie (NOTOWANIE nr 1)

Pierwszy mecz 8. kolejki IV ligi odbył się już w piątek, bowiem podczas weekendu boisku w Bielawie jest zajęte. Od razu doszło do meczu na szczycie, bowiem spotkały się 3. drużyna z wiceliderem ze Świdnicy. Mecz był zacięty, choć goście ze Świdnicy byli z przebiegu spotkania nieco lepsi. O tę jedyną bramkę, którą zaraz po przerwie zdobył rezerwowy Kamil Szczygieł (wszedł na murawę właśnie po przerwie). Dopadł on do piłki, która odbiła się od poprzeczki po strzale Grzegorza Borowego.

Polonia-Stal po zwycięstwie w Bielawie wskoczyła na fotel lidera IV ligi. Przewodzenie stawce trwało… dokładnie jeden dzień. Foto-Higiena Gać pokonała w sobotę po południu Sokół Wielka Lipa 1:0 i wróciła 1. miejsce w tabeli. Zwycięska bramkę zdobył Łukasz Kucyniak, który wykorzystał błąd rywala, przejął piłkę przed polem karnym gości i strzelił gola – jak się później okazało – na wagę trzech punktów.

„Ostry” w telewizji radził jak kierować swoją karierą

Tymczasem w Goszczu, Wiwa pokonała Piasta Nowa Ruda 3:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Łukasz Nowak, Bartłomiej Matyja oraz Tomasz Witiw, goście odpowiedzieli trafieniem Seweryna Serkowicza. Na razie więc zmiana trenera w Nowej Rudzie nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Pod wodzą nowego coacha Przemysława Archema Piast doznał w lidze dwóch porażek, odpadł też z okręgowego Pucharu Polski.

W pierwszym sobotnim meczu Bystrzyca Kąty Wr. podzieliła się punktami z Orłem Ząbkowice Śl. Na boisku przy ul. Zwycięstwa padł remis 1:1. Taki sam rezultat zanotowano w Świebodzicach, gdzie Victoria zremisowała z Pogonią Oleśnica. Goście prowadzili od 56 min. po strzale Piotra Kotwy, wyrównał 10 minut później Artur Słapek.

Również remis, tyle że 2:2, padł w Bardzie. Karolina po raz pierwszy nie przegrała na boisku Unii, co więcej była bardzo bliska zwycięstwa. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Wciąż bez zwycięstwa, a nawet jednego punktu, drużyna z Sadowic. Tym razem, w meczu beniaminków, Orzeł uległ MPK Wołów 1:3. Dwa gole dla gości zdobył Adrian Marcinkowski, a jednego dołożył Mateusz Rakowski.

Przełamanie piłkarzy z Kobierzyc. Po dwóch porażkach z rzędu, a trzech meczach bez wygranej, w końcu udało się wygrać. GKS skromnie pokonał u siebie Sokoła Marcinkowice 1:0.

IV liga wschód: 8. kolejka

• Bielawianka Bielawa – Polonia-Stal Świdnica 0:1
  • GKS Kobierzyce – Sokół Marcinkowice 1:0
  • Foto-Higiena Gać – Sokół Wielka Lipa 1:0
  • Bystrzyca Kąty Wr. – Orzeł Ząbkowice Śl. 1:1
  • Wiwa Goszcz – Piast Nowa Ruda 3:1
  • Victoria Świebodzice – Pogoń Oleśnica 1:1
  • Unia Bardo – Karolina Jaworzyna Śl. 2:2