IV liga wschód: Debiuty nowych trenerów, horror w Oleśnicy (9. KOLEJKA, WYNIKI, TABELA)

9. kolejka IV ligi dolnośląskiej wschód. Lider z Gaci nie zwalnia tempa. W debiutach nowych trenerów cieszył się tylko Marcin Foltyn. Oto wyniki 9. kolejki IV ligi wschód oraz aktualna tabela.

 

Dolnośląski Złoty But 2016/17. Oto najlepsi strzelcy w regionie (NOTOWANIE nr 2)

9 meczów – 9 zwycięstw. Taki aktualnie bilans ma Foto-Higiena Gać. Lider nie zwalnia tempa ani na moment, tym razem w derbach gminy Oława nie pozostawił złudzeń ekipie z Marcinkowic. Goście wygrali 3:0, a wszystkie gole zdobył Dominik Wejerowski.

 

Lider umocnił się na prowadzeniu, bowiem Polonia-Stal straciła punkty. Świdniczanie w meczu z GKS-em Kobierzyce prowadzili 1:0 od 12 min. po golu Wojciecha Szuby z rzutu karnego. Mimo że mieli jeszcze kilka wyśmienitych okazji oraz kończyli mecz w przewadze (czerwona kartka dla Sebastiana Zgody pod koniec spotkania), to zakończył się on podziałem punktów. W doliczonym czasie gry wyrównał Arian Leśniarek.

 

Zmiany trenerów w Sadowicach i Wielkiej Lipie

W Wołowie zmierzyły się tymczasem dwa zespoły goniące czołową dwójkę. Drugą połowę Bielawianka rozpoczęła od mocnego uderzenia – dwóch goli w 52 i 54 minucie (strzelali Mateusz Kuriata i Chansol Lee). Odpowiedź MKP była natychmiastowa, bo już w 56 min. trafił Mateusz Rakowski. To było jednak wszystko, na co było stać gospodarzy, których pod koniec meczu dobił jeszcze Piotr Prokop.

 

 

W bieżącej kolejce debiutowało aż dwóch trenerów. Z pewnością znacznie milej swój debiut zapamięta Marcin Foltyn, który poprowadził Sokoła Wielka Lipa do wygranej 3:0 z Bystrzycą Kąty Wr., a więc zespołem, z którym był przez wiele lat związany jako zawodnik i szkoleniowiec. Wszystkie gole dla gospodarzy padły w ostatnim kwadransie gry, a ich autorami byli Kamil Pyzłowski, Patryk Jędrzejowski i Łukasz Deneka.

 

Mniej szczęścia w swoim pierwszym meczu na trenerskiej ławce miał Jacek Opałka, który w tygodniu objął outsidera tabeli – Orła Sadowice. W meczu beniaminków w Jaworzynie Śl. lepsza 1:0 okazała się Karolina, choć było to zwycięstwo bardzo szczęśliwe. Jedynego gola w 68 min. zdobył Grzegorz Ignatowicz. Na pocieszenie trenerowi Opałce pozostaje fakt, że jego podopieczni zagrali najlepszy mecz w sezonie i gdyby nie zawiodła skuteczność, mogli nawet wygrać.

 

Sporo emocji i jeszcze więcej bramek przeżyli kibice w Oleśnicy. Pogoń w 28 min. prowadziła już 3:0 z Unią Bardo po trafieniach Piotra Kotwy, Karola Siódmiaka oraz Adriana Miodka. Później do głosu doszli goście. Jeszcze przed przerwą honorowego gola zdobył Tomasz Robak, który drugie trafienie dołożył po zmianie stron. W 56 min. na 3:3 wyrównał Krzysztof Czachor. Gdy w 78 min. ponownie do bramki gości trafił Kotwa, wydawało się, że 3 punkty zostaną w Oleśnicy. Nic z tych rzeczy, w 90 min. punkt gościom zapewnił Tomasz Zieliński.

 

Kolejnej porażki, 6. w sezonie i trzeciej z rzędu, doznał Piast Nowa Ruda. Gospodarze przegrali z Victorią Świebodzice 1:3. Bramki strzelali Krzysztof Mika oraz Kamil Sadowski – 2 i Kacper Niemczyk. Tymczasem w Ząbkowicach Śl. Orzeł pokonał Wiwę Goszcz. Jedynego gola meczu w 65 min. zdobył Robert Górski.

 

IV liga wschód: 9. kolejka

  • MKP Wołów – Bielawianka Bielawa 1:3
  • Karolina Jaworzyna Śląska – Orzeł Sadowice 1:0
  • Pogoń Oleśnica – Unia Bardo 4:4
  • Piast Nowa Ruda – Victoria Świebodzice 1:3
  • Orzeł Ząbkowice Śl. – Wiwa Goszcz 1:0
  • Sokół Wielka Lipa – Bystrzyca Kąty Wr. 3:0
  • Sokół Marcinkowice – Foto-Higiena Gać 0:3
  • Polonia-Stal Świdnica – GKS Kobierzyce 1:1

 

[league_table 2920]

One thought on “IV liga wschód: Debiuty nowych trenerów, horror w Oleśnicy (9. KOLEJKA, WYNIKI, TABELA)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *