Zmiany trenerów w Sadowicach i Wielkiej Lipie

Jacek Opałka został nowym trenerem czwartoligowego Orła Sadowice. Zastąpił na tym stanowisku grającego trenera Adama Ratajczaka. Tymczasem z posadą trenera Sokoła Wielka Lipa pożegnał się Mirosław Drączkowski.

 

IV liga wschód: Foto-Higiena wraca na fotel lidera (8. KOLEJKA, WYNIKI, TABELA)

Zmiana na stanowisku trenera w Orle Sadowice to była konieczność. Beniaminek jest w tej chwili najgorszą drużyną w IV lidze, biorąc pod uwagę nie tylko grupę wschodnią, w której występuje, ale nawet obie grupy dolnośląskie. Dotychczasowy dorobek Orła – zero punktów i bilans bramek 4:29 – chluby z pewnością nie przynosi.

 

Dlatego zarząd klubu postanowił dokonać zmiany na stanowisko szkoleniowca. Grającego trenera Adama Ratajczaka, który pozostanie zawodnikiem ekipy z Sadowic, zastąpił Jacek Opałka.

 

DZPN będzie pozywał zadymiarzy? Są jednak wątpliwości

Jacek Opałka był ostatnio jednym z dwóch (razem z Mirosławem Drączkowskim, o którym poniżej) asystentów Grzegorza Kowalskiego, podczas turnieju kwalifikacyjnego UEFA Region’s Cup. Wcześniej prowadził m.in. Strzeliniankę, Polonię Wrocław, MKS Oława czy Stal Brzeg.

 

Czy teraz podoła wyciągnąć Orła z dna ligowej tabeli? Zobaczymy. Cel jest jeden – utrzymanie się w IV lidze. Pierwsza okazja do przełamania fatalnej passy już w sobotę (8 października, o godz. 16) w Jaworzynie Śląskiej, gdzie Karolina podejmie Orła.

 

Wieczorem okazało się, że to nie jedyna zmiana w IV lidze. Z funkcją trenera Sokoła Wielka Lipa pożegnał się  Mirosław Drączkowski, o czym jako pierwszy poinformował na facebooku… Andrzej Padewski, prezes DZPN.

Klubowa strona Sokoła później potwierdziła tę dymisję. Następcą Drączkowskiego został Marcin Foltyn.

 

Jedenastka z Wielkiej Lipy co prawda prezentuje się lepiej niż Orzeł, ale nie na miarę włodarzy klubu. Przypomnijmy, że Sokół zajął w minionym sezonie 2. miejsce w IV lidze i w bieżących rozgrywkach był uważany za jednego z faworytów. Początek rozgrywek był jednak kiepski. Po 8 meczach ma na koncie 8 punktów i zajmuje dopiero 12. miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce Sokół przegrał w Gaci z liderem 0:1.
To trzecia i czwarta zmiana trenera w bieżącym sezonie w IV lidze, a druga w grupie wschodniej. Najpierw doszło do roszady w Lotniku Jeżów Sudecki, w grupie zachodniej IV ligi. Tam po rezygnacji Jerzego Szalińskiego, drużynę objął  Artur Milewski. Przed dwoma tygodniami do zmiany doszło w Nowej Rudzie, gdzie Tomasza Porosa zastąpił Przemysław Achrem.

[league_table 2920]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *