IV liga zachód: AKS i Zagłębie II gromią, Orkan zawodzi (10. KOLEJKA, TABELA)

10. kolejka IV ligi dolnośląskiej zachód. Wydarzeniem kolejki był mecz w Strzegomiu, gdzie AKS rozgromił Granicę 10:1. Swojego rywala rozbiły też rezerwy Zagłębie, które wygrały 7:0. Oto wyniki 10. kolejki IV ligi zachód oraz aktualna tabela.

Dolnośląski Złoty But. Najlepsi strzelcy w regionie (NOTOWANIE #2)

W sobotę rozegranych zostało pięć meczów. Wydarzeniem dnia z pewnością był mecz w Strzegomiu, gdzie spotkały się zespołu, którym ostatnio wiodło się nieszczególnie. AKS w końcu się przełamał – i to jak. Podopieczni Jarosława Krzyżanowskiego rozgromili rywala 10:1. A Granica, no cóż – drużyna z Bogatyni przegrała 6 mecz z rzędu (bramki 2 – 26) i spadła na ostatnie miejsce w tabeli. Bramki dla gospodarzy w meczu strzelali Marcin Wasilewski, Adam Wasilewski i Dawid Krzyżanowski po 2, a po jednym Damian Sobczak, Wojciech Durajczyk oraz Michał Sudoł, a jedno trafienie było samobójcze.

O ile wygrana AKS-u nie była niespodzianką (może tylko jej rozmiary), to do takiej z pewnością doszło w Warcie Bolesławieckiej. Ostatni GKS grał z wiceliderem ze Szczedrzykowic. I wygrał pewnie i zasłużenie 4:0, dzięki czemu podopieczni Krzysztofa Kaliciaka awansowali o 3 pozycje w tabeli. Dla Orkanu była do trzecia porażka w czterech ostatnich meczach i tylko w pewnym stopniu graczy Daniela Dudkiewicza usprawiedliwia fakt, że w środę grali ciężki mecz pucharowe z KS Polkowice. Gole dla GKS-u strzelali Adrian Biały – dwie oraz Damian Puzio i Aleksander Bernat.

IV liga wschód: Wiwa Moskwa (10. KOLEJKA, WYNIKI, TABELA)

Ciekawy mecz sąsiadów z tabeli zobaczyli kibice w Chocianowie, gdzie Stal podejmowała Włókniarza Mirsk. Do przerwy prowadzili gospodarze po golu Damiana Podziewskiego. Niedługo po przerwie wyrównał Adrian Badura, ale ostatnie słowo należało do Stali, która wygrała 3:1 po trafieniach Patryka Kozaka (karny) i Mateusza Bartuzela.

Podziałem punktów natomiast zakończył się mecz w Wąsoszu, gdzie Orla zremisowała 1:1 z Piastem Wykroty. Gospodarze prowadzili do przerwy po golu z rzutu karnego wykorzystanego przez Konrada Węglarza. W II połowie wyrównał Paweł Urbaniak.

Również remis, tyle że bezbramkowy, padł w meczu Zamet Przemków – Nysa Zgorzelec.

W niedzielę Zagłębie II, wzmocnione kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny, rozbiło Lotnika Jeżów Sudecki 7:0. Hat-trickiem w meczu popisał się Arkadiusz Woźniak, a oprócz niego strzelali Dominik Jończy, Wojciech Błąd, Oskar Giziński oraz Filip Jagiełło.

Cenne zwycięstwo w Głogowie odniosły Karkonosze Jelenia Góra. Gola na wagę trzech punktów w meczu z Chrobrym II zdobył 18-letni Paweł Pytel.

W ostatnim meczu niedzieli Sparta Grębocice podejmowała Apis Jędrzychowice. Goście wygrali 2:1 i awansowali na 2. miejsce w tabeli. Do lidera z Lubina mają 4 punkty straty.

IV liga zachód: 10. kolejka

• AKS Strzegom – Granica Bogatynia 10:1
  • Chrobry II Głogów – Karkonosze Jelenia Góra 0:1
  • Zagłębie II Lubin – Lotnik Jeżów Sudecki 7:0
  • Zamet Przemków – Nysa Zgorzelec 0:0
  • GKS Warta Bolesławiecka – Orkan Szczedrzykowice 4:0
  • Stal Chocianów – Włókniarz Mirsk 3:1
  • Sparta Grębocice – Apis Jędrzychowice 1:2