IV liga wschód: Wiwa Moskwa (10. KOLEJKA, WYNIKI, TABELA)

10. kolejka IV ligi dolnośląskiej wschód. W meczu na szczycie między Foto-Higieną i Polonią-Stalą lepsi gospodarze. Emocji nie brakowało również w pozostałych spotkaniach. Oto wyniki 10. kolejki IV ligi wschód oraz aktualna tabela.

 

Mecz na szczycie IV ligi dla Foto-Higieny (AKTUALNA TABELA)

W niedzielnym meczu na szczycie grupy zachodniej IV ligi dolnośląskiej Foto-Higiena Gać wygrała z Polonią-Stalą Świdnica 2:1 . Gospodarze umocnili się na 1. miejscu w tabeli i powiększyli przewagę nad świdniczanami do 7 punktów. Więcej o meczu pod linkiem powyżej.

 

W sobotę rozegrano siedem pozostałych meczów. Trzecia w tabeli Bielawianka zremisowała 2:2 z GKS-em Kobierzyce. Gospodarze dwa razy wychodzili na prowadzenie (gole Pawła Ochoty i Kamila Lechockiego), ale kobierzyczanie dwa razy doprowadzali do wyrównania – trafiali Rafał Rybiński i Radosław Flejterski.

 

IV liga zachód: AKS gromi, Orkan zawodzi (10. KOLEJKA, TABELA)

Tuż za podium znajduje się beniaminek ze Świebodzic, który tym razem wygrał z Orłem Ząbkowice Śl. 2:1. Goście objęli prowadzenie tuż po przerwie po strzale  Kamila Olejarnika. Później trafiali do brami już tylko gospodarze, którzy po trafieniach Rafała Jędrasiewicza oraz Daniela Borowca, wygrali ciężki mecz. To już czwarty mecz bez porażki Victorii, która w tych czasie zdobyła 10 punktów.

 

Bardzo dobrze radzi sobie również beniaminek z Barda. Unia tym razem rozbiła 5:1 Piasta Nowa Ruda, który chyba na dobre ugrzązł w dole tabeli (z 3 punktami zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli). Dla gospodarzy był to 9. mecz bez porażki w IV lidze z rzędu (przegrali tylko w pierwszym meczu). Gole zdobywali Krzysztof Pietrzykowski, Tomasz Robak, Wiktor Chamerski, Tomasz Robak, Damian Okrojek dla gospodarzy oraz Krzysztof Mika dla gości.

 

Równie kiepsko, a nawet jeszcze gorzej,  wiedzie się Orłowi Sadowice. Na razie niewiele (przynajmniej jeśli chodzi o zdobycz punktową) dała zmiana trenera. Pod wodzą Jacka Opałki Orzeł przegrał drugi mecz, tym razem z Pogonią Oleśnica 1:2, i wciąż zamyka ligową tabelę z zerowym dorobkiem punktowym. Pogoń tymczasem nieco poprawiła swoją pozycję, która też poniżej oczekiwań. Wszystkie gole padły w I połowie. Na gole oleśniczan Adriana Miodka i Piotra Kotwy, odpowiedział Emanuel Stawarz.

 

Dużo lepsze nastroje panują w niedalekim od Oleśnicy Goszczu. Wiwa spisuje się więcej niż przyzwoicie, a w sobotę pokonała mocnego Sokoła Wielką Lipę 3:1. Bohaterem spotkania został Mateusz Moskwa, który zdobył dwa gole, a przy trafieniu Szymona Rusieckiego. Bramkę dla gości zdobył Łukasz Deneka z rzutu karnego.

 

Wciąż bez zwycięstwa na własnym boisku (w pięciu meczach) są piłkarze MKP Wołów. Co więcej, w sobotnim meczu zanotowali drugą porażkę u siebie z rzędu. Tym razem ulegli 1:2 Karolinie Jaworzyna Śl. Goście już do przerwy prowadzili po golu Marcina Rogowskiego i samobójczym trafieniu Mateusza Rakowskiego. Po zmianie strom MKP atakował, ale honorowego gola gospodarze zdobyli dopiero w 85 min., gdy Kamil Ramiączek wykorzystał rzut karny. Na doprowadzenie do remisu zabrakło już czasu.

 

2:1 na wyjeździe wygrał także Sokół Marcinkowice, który wygrał w Kątach Wrocławskich z Bystrzycą. To bardzo ważne, drugie w sezonie zwycięstwo beniaminka, który co prawda nie poprawił swojego miejsca w tabeli, ale zmniejszył stratę do zespołów przed nim. Mecz miał dramatyczny przebieg. Goście prowadzili do przerwy po golu Igora Janiuka. Po zmianie stron Bystrzyca wyrównała po golu Grzegorza Pawełka i była bliska zwycięstwa. W 94 min. meczu rozstrzygający cios ponownie zadał Janiuk.

IV liga wschód: 10. kolejka

  • Bielawianka Bielawa – GKS Kobierzyce 2:2
  • Foto-Higiena Gać – Polonia-Stal Świdnica 2:1
  • Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Sokół Marcinkowice 1:2
  • Wiwa Goszcz – Sokół Wielka Lipa 3:1
  • Victoria Świebodzice – Orzeł Ząbkowice Śląskie 2:1
  • Unia Bardo – Piast Nowa Ruda 5:1
  • Orzeł Sadowice – Pogoń Oleśnica 1:2
  • MKP Wołów – Karolina Jaworzyna Śląska 1:2

 

[league_table 2920]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.