IV liga wschód: Pierwsze punkty Sadowic, lider znów wygrywa (11. KOLEJKA, WYNIKI, TABELA)

11. kolejka IV ligi dolnośląskiej wschód. W meczu dwóch ostatnich drużyn w tabeli w Nowej Rundzie pierwsze punkty, i to od razu 3, zdobył Orzeł Sadowice. Kolejną, 11. w sezonie, wygraną zanotowała Foto-Higiena Gać. Oto wyniki 11. kolejki IV ligi wschód oraz aktualna tabela.

Jedna trzecia sezonu IV ligi. Czas na podsumowanie rozgrywek i reformy (SONDA)

10 meczów przegranych, zmiana trenera i w końcu udało się. W meczu na dole Orzeł Sadowice wygrał 2:0 z Piastem Nowa Ruda i to na wyjeździe. To pierwsze punkty beniaminka, który objął prowadzenie już w 4 min. po golu Jakuba Kuleja. Wynik spotkania ustalił w 78 min. Alan Reszka.

Największe emocje przeżywali jednak w sobotę kibice w Kobierzycach, gdzie przyjechał lider z Gaci. Już po 34 minutach gospodarze sensacyjnie prowadzili 2:0 po trafieniach Kamila Żbika i Rafała Rybińskiego. Kto wie, jakby się potoczyły losy tego meczu, gdyby goście nie zdobyli gola do szatni. Tak się jednak stało, gdy rzut karny w 45 minucie wykorzystał Dawid Pożarycki. Po zmianie stron to Foto-Higiena zdominowała rywali i po bramkach Michała Wróbla i Dominika Wejerowskiego w 62 min. było już 3:2 dla gości. Taki wynik został już do końca i 11. wygrana w sezonie podopiecznych Marcina Dymkowskiego stała się faktem.

III liga: Miedź II rozbita, udane pogonie Ślęzy i Lechii (13. KOLEJKA, TABELA)

Wiele się działo również w Wielkiej Lipie. Pod koniec pierwszej połowy padły aż trzy bramki – goście dwa razy obejmowali prowadzenie po golach Kamila Sadowskiego, a jego bramki przedzieliło trafienie Łukasza Deneki. Gdy wydawało się, że ekipa ze Świebodzic wywiezie 3 punkty w 94 min. do bramki Victorii trafił ponownie Deneka.

Szybko po pierwszej porażce w sezonie w poprzednim meczu pozbierali się piłkarze ze Świdnicy. Tym razem Polonia-Stal pewnie wygrała z Bystrzycą Kąty Wrocławskie 4:0. Wynik otworzył Grzegorz Borowy, a później koncert gry dał Robert Myrta, który ustrzelił hat-tricka. To znaczy, jeszcze nie wiadomo czy ustrzelił – trzeba poczekać na oficjalny komunikat, jak sędzia meczu zapisał strzelca drugiego gola – czy był to Myrta czy gol samobójczy.

Za plecami prowadzącej dwójki wielki tłok w tabeli. Trzecia Victoria Świebodzice ma 19 punktów, a 10. GKS Kobierzyce – 15 punktów. Nie dziwi więc, że w każdej kolejce nie brakuje zaciętych meczów, a faworyci – przynajmniej na papierze – przegrywają swoje mecze.

Trwa świetna passa piłkarzy z Jaworzyny Śląskiej. Tym razem Karolina wygrała z faworyzowaną Bielawianką 2:0. Bramki strzelali Mateusz Salamon (59) oraz Łukasz Schmidt (83). Było to trzecie z rzędu zwycięstwo beniaminka.

Wygrywały w sobotę również ekipy a Goszcza i Wołowa. MKP pokonało w Oleśnicy Pogoń 3:1 i było to 5 zwycięstwo wołowian na wyjeździe. Co ciekawe, na własnym boisku pozostają bez wygranej. Tym razem trzy punkty zapewniły MKP gole Kamila Ramiączka, Adriana Marcinkowskiego i Błażeja Bani. Bramkę dla oleśniczan zdobył też gracz z Wołowa, a dokładnie Sebastian Śniechowski który pokonał własnego golkipera. Wiwa skromniej, bo 1:0, wygrała w Marcinkowicach z Sokołem. Gola na wagę trzech punktów zdobył Paweł Kubot w 82 min.

W derbach Ziemi Ząbkowickiej Orzeł wygrał z Unią Bardo 4:1. Do przerwy był remis po trafieniach Konrada Maciaka oraz Krzysztofa Czachora. Po zmianie stron strzelali już tylko gospodarze – Hubert Górski, Kamil Olejarnik oraz Dawid Kuriata.

IV liga wschód: 11. kolejka

• Karolina Jaworzyna Śląska – Bielawianka Bielawa 2:0
  • Pogoń Oleśnica – MKP Wołów 1:3
  • Piast Nowa Ruda – Orzeł Sadowice 0:2
  • Orzeł Ząbkowice Śląskie – Unia Bardo 4:1
  • Sokół Wielka Lipa – Victoria Świebodzice 2:2
  • Sokół Marcinkowice – Wiwa Goszcz 0:1
  • Polonia-Stal Świdnica – Bystrzyca Kąty Wrocławskie 4:0