Connect with us

IV liga

IV liga wschód: Pierwsze punkty Sadowic, lider znów wygrywa (11. KOLEJKA, WYNIKI, TABELA)

Published

on

30 kolejka Saltex IV liga wschód

11. kolejka IV ligi dolnośląskiej wschód. W meczu dwóch ostatnich drużyn w tabeli w Nowej Rundzie pierwsze punkty, i to od razu 3, zdobył Orzeł Sadowice. Kolejną, 11. w sezonie, wygraną zanotowała Foto-Higiena Gać. Oto wyniki 11. kolejki IV ligi wschód oraz aktualna tabela.

 

Jedna trzecia sezonu IV ligi. Czas na podsumowanie rozgrywek i reformy (SONDA)

10 meczów przegranych, zmiana trenera i w końcu udało się. W meczu na dole Orzeł Sadowice wygrał 2:0 z Piastem Nowa Ruda i to na wyjeździe. To pierwsze punkty beniaminka, który objął prowadzenie już w 4 min. po golu Jakuba Kuleja. Wynik spotkania ustalił w 78 min. Alan Reszka.

 

Największe emocje przeżywali jednak w sobotę kibice w Kobierzycach, gdzie przyjechał lider z Gaci. Już po 34 minutach gospodarze sensacyjnie prowadzili 2:0 po trafieniach Kamila Żbika i Rafała Rybińskiego. Kto wie, jakby się potoczyły losy tego meczu, gdyby goście nie zdobyli gola do szatni. Tak się jednak stało, gdy rzut karny w 45 minucie wykorzystał Dawid Pożarycki. Po zmianie stron to Foto-Higiena zdominowała rywali i po bramkach Michała Wróbla i Dominika Wejerowskiego w 62 min. było już 3:2 dla gości. Taki wynik został już do końca i 11. wygrana w sezonie podopiecznych Marcina Dymkowskiego stała się faktem.

 

III liga: Miedź II rozbita, udane pogonie Ślęzy i Lechii (13. KOLEJKA, TABELA)

Wiele się działo również w Wielkiej Lipie. Pod koniec pierwszej połowy padły aż trzy bramki – goście dwa razy obejmowali prowadzenie po golach Kamila Sadowskiego, a jego bramki przedzieliło trafienie Łukasza Deneki. Gdy wydawało się, że ekipa ze Świebodzic wywiezie 3 punkty w 94 min. do bramki Victorii trafił ponownie Deneka.

 

Szybko po pierwszej porażce w sezonie w poprzednim meczu pozbierali się piłkarze ze Świdnicy. Tym razem Polonia-Stal pewnie wygrała z Bystrzycą Kąty Wrocławskie 4:0. Wynik otworzył Grzegorz Borowy, a później koncert gry dał Robert Myrta, który ustrzelił hat-tricka. To znaczy, jeszcze nie wiadomo czy ustrzelił – trzeba poczekać na oficjalny komunikat, jak sędzia meczu zapisał strzelca drugiego gola – czy był to Myrta czy gol samobójczy.

 

Za plecami prowadzącej dwójki wielki tłok w tabeli. Trzecia Victoria Świebodzice ma 19 punktów, a 10. GKS Kobierzyce – 15 punktów. Nie dziwi więc, że w każdej kolejce nie brakuje zaciętych meczów, a faworyci – przynajmniej na papierze – przegrywają swoje mecze.

 

Trwa świetna passa piłkarzy z Jaworzyny Śląskiej. Tym razem Karolina wygrała z faworyzowaną Bielawianką 2:0. Bramki strzelali Mateusz Salamon (59) oraz Łukasz Schmidt (83). Było to trzecie z rzędu zwycięstwo beniaminka.

 

Wygrywały w sobotę również ekipy a Goszcza i Wołowa. MKP pokonało w Oleśnicy Pogoń 3:1 i było to 5 zwycięstwo wołowian na wyjeździe. Co ciekawe, na własnym boisku pozostają bez wygranej. Tym razem trzy punkty zapewniły MKP gole Kamila Ramiączka, Adriana Marcinkowskiego i Błażeja Bani. Bramkę dla oleśniczan zdobył też gracz z Wołowa, a dokładnie Sebastian Śniechowski który pokonał własnego golkipera. Wiwa skromniej, bo 1:0, wygrała w Marcinkowicach z Sokołem. Gola na wagę trzech punktów zdobył Paweł Kubot w 82 min.

 

W derbach Ziemi Ząbkowickiej Orzeł wygrał z Unią Bardo 4:1. Do przerwy był remis po trafieniach Konrada Maciaka oraz Krzysztofa Czachora. Po zmianie stron strzelali już tylko gospodarze – Hubert Górski, Kamil Olejarnik oraz Dawid Kuriata.

 

IV liga wschód: 11. kolejka

  • Karolina Jaworzyna Śląska – Bielawianka Bielawa 2:0
  • Pogoń Oleśnica – MKP Wołów 1:3
  • Piast Nowa Ruda – Orzeł Sadowice 0:2
  • Orzeł Ząbkowice Śląskie – Unia Bardo 4:1
  • Sokół Wielka Lipa – Victoria Świebodzice 2:2
  • Sokół Marcinkowice – Wiwa Goszcz 0:1
  • Polonia-Stal Świdnica – Bystrzyca Kąty Wrocławskie 4:0
  • GKS Kobierzyce – Foto-Higiena Gać 2:3

[league_table 2920]

[socialpoll id=”2395506″ path=”/polls/2395506″ width=”400″]

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

IV liga

IV-ligowy Piast znów zmienił trenera. To już trzeci szkoleniowiec w sezonie

Published

on

Karol Ulatowski

Sporo dzieje się w przerwie zimowej w IV-ligowym Piaście Nowa Ruda. Trzecim trenerem zespołu w tym sezonie został właśnie Karol Ulatowski.

 

Norweg i dwóch Polaków. III-ligowiec wzmacnia atak i obronę

Miesiąc temu Marcin Domagała został trenerem pierwszej drużyny Piasta Nowa Ruda, zastępując na tym stanowisku Jacka Fojnę. Dotychczasowy szkoleniowiec zrezygnował po tym, jak okazało się, że drużynę czeka mocne zaciskanie pasa, a co za tym idzie rozstanie się z częścią zawodników. – Nasz nowy trener rozumie i podziela wizję przebudowy funkcjonowania piłki nożnej w naszym klubie, nie boi się stawiać na zawodników młodych i na wychowanków – informował wtedy klub z Nowej Rudy.

 

Okazuje się jednak, że to nie koniec zamieszania z trenerami w Piaście. Marcin Domagała zrezygnował bowiem z posady po niespełna miesiącu ze względów rodzinnych, o czym pierwszy informował profil na Facebooku „Co słychać w niższych ligach? – powiat kłodzki i ząbkowicki”.

W sobotę, 10 lutego, potwierdzili to również noworudzianie, informując jednoczenie o nowym szkoleniowcu. – Karol Ulatowski trenerem pierwszej drużyny w rundzie wiosennej. Trener Karol zastępuje na stanowisku trenera Marcina Domagałę, który, niestety, musiał zrezygnować z powodów osobistych. Prosimy uszanować decyzję trenera i dać mu duże wsparcie. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś nasze drogi się połączą – poinformował klub w mediach społecznościowych.

 

Nowy szkoleniowiec Piasta nie ma co prawda licencji uprawniającej do prowadzenia zespołu w IV lidze, ale klub otrzymał warunkowe pozwolenie na prowadzenia Piasta przez Karola Ulatowskiego w rundzie wiosennej.

Przed nowym trenerem trudne zadanie, bowiem – mimo że Piast zajmuje bardzo dobre, 6. miejsce w tabeli – będzie miał do dyspozycji bardzo mocno zmienioną kadrę, w której zabraknie wielu zawodników, którzy ostatnio stanowili o sile zespołu.

Continue Reading

IV liga

Czwartoligowiec leci na obóz do Turcji. Zagra ze Słowakami

Published

on

Prochowiczanka Prochowice

Podczas weekendu IV-ligowa Prochowiczanka Prochowice nie rozegra meczu kontrolnego, bowiem zespół wybiera się na obóz przygotowawczy to Turcji.

 

Norweg i dwóch Polaków. III-ligowiec wzmacnia atak i obronę

Podróż do Turcji Prochowiczanka zaplanowała na sobotę, 10 lutego. Czwartoligowiec będzie trenował w popularnym wśród polskich klubów Belek. – Podczas tygodniowego pobytu zawodnicy oraz sztab trenerski pracować będą nad polepszeniem formy i techniki piłkarskiej, aby jak najlepiej zaprezentować się w nadchodzącej rundzie wiosennej IV ligi dolnośląskiej – czytamy na klubowym profilu an Facebooku.

 

Na koniec obozu, w piątek (16 lutego) zespół z Prochowic rozegra sparing z TJ Slavoj Boleraz, który występuje w IV lidze słowackiej. – Na naszym profilu pojawiać się będą materiały z wyjazdu, także zapraszamy do obserwowania – zachęcają prochowiczanie.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza taka, niecodzienna – jak na piąty poziom rozgrywkowy – eskapada Prochowiczanka, która na podobnym obozie była już w 2019 roku.

Continue Reading

IV liga

Skrzydłowy i środkowy pomocnik pierwszymi transferami IV-ligowej Polonii

Published

on

Polonia Środa Śląska przedstawiła pierwszych zawodników, którzy dołączyli do zespoły prowadzonego przez Jarosława Pedryca. To dwaj pomocnicy Adrian Sobolewski i Kamil Aramowicz.

 

Transferowy hit III-ligowca. Były zawodnik Śląska w Karkonoszach

IV-ligowa Polonia Środa Śląska kompletuje kadrę na rundę wiosenną bieżącego sezonu. Jako pierwsi do zespołu Jarosława Pedryca dołączyli dwa pomocnicy Adrian Sobolewski i Kamil Aramowicz.

Adrian Sobolewski jest środkowym pomocnikiem. Ma 27 lat, a ostatnie 3,5 sezonu spędził w Iskrze Kochlice, z którą zdołał m.in. awansować do IV ligi. Co ciekawe, był on już formalnie zawodnikiem Polonii, choć występował w drugiej drużynie, która po fuzji ze Zjednoczeni Szczepanów, występowała w tej miejscowości. Ponadto ma na koncie występy w Odrze Rzeczyce i Kaczawie Bieniowice.

 

Kamil Aramowicz niedawno skończy 23 lata, gra na pozycji skrzydłowego. Jest wychowankiem Śląska Wrocław. Jesień bieżącego sezonu spędził w Piaście Żmigród, do którego został wypożyczony z MKP Wołów. Wcześniej występował również w Sokole Marcinkowice oraz Orle Ząbkowice Śląskie.

Continue Reading

IV liga

Doświadczony napastnik w Sułowie. “Najbardziej utytułowany zawodnik w historii”

Published

on

Doświadczony napastnik Paweł Wojciechowski pierwszym transferem czwartoligowej Baryczy Sułów. 33-letni zawodnik w rundzie jesiennej był najlepszym strzelcem III-ligowej Ślęzy Wrocław.

 

Żelazna defensywa i groźna kontra. W meczu z Salzburgiem Śląsk potwierdził swoje atuty

Głośne transfery w Sułowie to niemal tradycja każdego okienka transferowego. Nie inaczej będzie zapewne tym razem. Nowym zawodnikiem Baryczy został właśnie napastnik Paweł Wojciechowski.

33-latek jest wychowankiem Odry Malczyce, który następnie występował w młodzieżowych drużynach Śląska Wrocław, Miedzi Legnica, UKP Zielona Góra i Promienia Opalenica. Jeszcze w wieku juniorskim rozpoczął swoje europejskie wojaże.

 

Latem 2008 trafił do hiszpańskiego klubu Deportivo Murcia, ale już na wiosnę przeniósł się do SC Heerenveen w Holandii. W klubie tym występował przez dwa sezony, zaczynając od ekipy juniorów, a kończąc w Eredivisie. W najwyższej lidze holenderskiej grał również w Willem II Tilburg.

Jesienią 2012 roku trafił do białoruskiego FK Mińsk, by wiosną 2014 roku wrócić do Polski i zadebiutować w ekstraklasie, w barwach Zawiszy Bydgoszcz. Za długo jednak miejsca nad Brdą nie zagrzał i znów trafił na Białoruś, tym razem do Szachtiora Soligorsk.

 

Po kolejnym powrocie do kraju, latem 205 roku, trafił do Chrobrym Głogów, a potem były Odra Opole, Ruch Chorzów i ponad trzy sezony w Górniku Łęczna, z którym przeszedł drogę z II ligi do ekstraklasy, choć w tej ostatniej za dużo nie pograł. Kolejnym przystankiem w bogatej karierze Wojechowskiego była I-ligowa Resovia Rzeszów.

Jesień 33-latek spędził natomiast w III-ligowej Ślęzie Wrocław, gdzie był najlepszym strzelcem. Żółto-czerwoni, z powodów finansowych, rozstali się z częścią najbardziej doświadczonych zawodników.

 

Zawodnik ten dysponuje doskonałym dryblingiem, skutecznym wykończeniem i techniką na wysokim poziomie. W meczach sparingowych Paweł Wojciechowski już dał poznać się z dobrej strony kibicom Baryczy swoimi nieprzeciętnymi umiejętnościami, gdyż sprawiał wrażenie zawodnika „kompletnego”. Bez wątpienia to najbardziej utytułowany zawodnik w historii naszego klubu – czytamy na klubowym profilu Baryczy.

Zawodnik związał się z klubem z Sułowa półrocznym kontraktem.

 

Fot. Barycz Sułów Facebook

 

Continue Reading

IV liga

Młody bramkarz z Ukrainy podpisał kontrakt z Miedzią Legnica

Published

on

Vitalii Diachenko

Vitalii Diachenko, 18-letni bramkarz z Ukrainy, podpisał 2,5-letni kontrakt z Miedzią Legnica. Młody golkiper dołączył do kadry pierwszoligowej drużyny.

 

Smutne wieści z Oławy. Nie żyje Andrzej Gancarczyk

Vitalii Diachenko w Miedzi Legnica przebywa od lipca 2022. 18-letni, ukraiński bramkarz występował dotąd w drużynach młodzieżowych U17 i U19 oraz w rezerwach Miedzi. Od jakiegoś czasu trenuje jednak z pierwszym zespołem, co ostatecznie zaowocowało podpisaniem 2,5 rocznej umowy.

 

Bardzo się cieszę, że podpisałem zawodowy kontrakt w Miedzi Legnica. Uważam, że jest to znakomite miejsce dla mojego rozwoju jako bramkarza. W Legnicy bardzo mi się podoba. Chciałbym udowodnić trenerom przydatność dla zespołu moją ciężką pracą na treningach – powiedział zawodnik klubowej stronie po parafowaniu umowy.

 

Fot. Miedź Legnica

 

Continue Reading

IV liga

Duże wzmocnienie czołowej drużyny wrocławskiej okręgówki

Published

on

Tobiasz Jarczak, 26-letni defensywny pomocnik, najbliższe pół roku spędzi w GKS-ie Mirków, czołowej drużynie wrocławskiej okręgówki.

 

Sędziowski wałek w meczu Hajduk – Śląsk. Aż Jacek Magiera wbiegł na murawę

Miejski Klub Sportowy Piast Żmigród informuje, iż na prośbę samego zawodnika, Tobiasz Jarczak został wypożyczony do klubu GKS Mirków. Wypożyczenie potrwa do końca czerwca 2024 roku – poinformował IV-ligowiec na swojej stronie internetowej.

26-letni defensywny pomocnik od kilku lat był podporą swoich drużyn, które głównie występowały w III lidze, a więc Ślęzie Wrocław, Foto-Higienie Gać oraz Piaście Żmigród, w którym występuje od 2021 roku. W ekipie Marcina Foltyna (obecnie IV-ligowej)  nie tylko dużo grał, ale również strzelał wiele goli, zwłaszcza z dystansu.

 

W rundzie jesiennej bieżącego sezonu – głównie z powodu kontuzji – wystąpił w 8 spotkaniach ligowych, a których zaliczył 2 asysty. Teraz chce odbudować wysoką formę w GKS-ie Mirków, do którego był już wypożyczony w 2019 roku ze Ślęzy Wrocław.

Mirkowianie występują obecnie we wrocławskiej klasie okręgowej. Na półmetku sezonu zajmują 4. miejsce w tabeli, ze stratą 6 punktów do liderującej Błyskawicy Gać. Wiele wskazuje na to, że jeszcze nie złożyli broni w walce o awans do IV ligi, w której zdrowy Jarczak z pewnością pomoże.

 

Fit. NI-FO Marcin Folmer

Continue Reading

To się czyta