Boniek na meczu B klasy pod Wrocławiem. Wybrał dwóch graczy na mecz kadry

To był mecz na szczycie II grupy wrocławskiej B klasy. Sparta Skarszyn grała z LKS-em Krzyżanowice o drugie miejsce w tabeli. Dodatkowo o szybsze tętno zawodników oraz kibiców postarał się… Zbigniew Boniek, prezes PZPN, który oglądał mecz z trybun. Na koniec zaprosił dwóch piłkarzy na mecz Polska – Słowenia.

 

Lewy nie zagra, kibice marudzą? Na taras widokowy z nimi!

W Skarszynie grały druga z czwartą drużyny w tabeli, więc o motywację trenerzy mogli być spokojni. Dodatkowo rano potwierdzona została informacja, że na mecz przybędzie Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zibi przebywa bowiem we Wrocławiu, gdzie w poniedziałek reprezentacja Polski zmierzy się towarzysko ze Słowenią.

 

Szef związku nie próżnuje jednak. W sobotę był w Głogowie na meczu I ligi Chrobry – Chojniczanka. Co prawda szczęścia gospodarzom nie przyniósł, bowiem przegrali 1:3. W niedzielę wybrał się na boisko “Bundesligi”, czyli klasy B. Wybór padł na mecz grupy 2 pomiędzy Spartą Skarszyn oraz LKS Krzyżanowice, gdzie przybył w towarzystwie m.in. Andrzeja Padewskiego, szefa DZPN oraz Janusza Basałaja, dyrektora Departamentu Komunikacji i Mediów w PZPN.

 

TOP 10 najdroższych piłkarzy na Dolnym Śląsku

Jeśli Zibi spodziewał się B-klasowych emocji, to z pewnością się nie zawiódł. Najpierw gospodarze prowadzili 2:0, by po kwadransie stracić dwie bramki. Jeszcze przed przerwą jednak Sparta objęła prowadzenie, a po zmianie stron udowodnił swoją wyższość aplikując rywalom 6 goli. LKS odpowiedział jednym trafieniem i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 9:3.

 

Przed spotkaniem Zbigniew Boniek wręczył drużynom pamiątkowe piłki, a dla najlepszych zawodników w obu drużynach (których sam wybrał), ufundował bilety na mecz Polska – Słowenia.

https://twitter.com/BoniekZibi/status/797829701591007232

Oznacza to, że zaproszenie (podwójne) trafiło Jakuba Włodarczyka ze Sparty oraz Rafała Antoniaka z LKS-u. Gratulujemy. Pierwsze zdobył 3 gole dla gospodarzy, a drugi jeden raz wpisał się na listę strzelców.

 

fot. Twitter Zbigniewa Bońka
[socialpoll id=”2400485″ path=”/polls/2400485″ width=”300″]

One thought on “Boniek na meczu B klasy pod Wrocławiem. Wybrał dwóch graczy na mecz kadry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *