Dolny Śląsk – Lech Poznań 0:6

Strasznie zlał Lech Poznań obie dolnośląskie drużyny w ekstraklasie. Przed tygodniem wygrał u siebie 3:0 ze Śląskiem Wrocław, a dziś w takim samym rozmiarze wygrał w Lubinie z Zagłębiem. W sumie – w dwumeczu – Dolny Śląsk przegrał z Kolejorzem 0:6.

 

Łatwiej będzie zostać sędzią i trenerem

To już poważny kryzys. Dzisiejsza porażka Zagłębia Lubin z Lechem była trzecią z rzędu porażką lubinian w lidze. Podopieczni Piotra Stokowca nie wygrali już od czterech spotkań. Fatalnie Miedziowi prezentują się zwłaszcza na własnym boisku – ostatni komplet punktów zdobyli u siebie… 31 lipca.

 

W pierwszej połowie meczu z Lechem lubinianie zagrali chyba najgorszą połówkę w tym sezonie. Fatalnie w obronie, bez pomysłu w ataku. Nic dziwnego, że lechici prowadzili 3:0, a mogli jeszcze więcej. Po zmianie stron było trochę lepiej, choć trudno wskazać czy to bardziej zasługa lubinian, czy graczy Lecha, którzy skupili się na obronie i kontratakach. A i tak mieli więcej okazji do podwyższenia rezultatu, w drugiej części świetnie bronił jednak Konrad Forenc (w pierwszej niezbyt pewny). Gospodarze nie zdobyli gola nawet z rzutu karnego, bowiem strzał Krzysztofa Janusa obronił Matus Putnocky.

 

Hołub prezesem, Matysek dyrektorem. Zmiany w Śląsku (SONDA)

Również 0:3 z Lechem, tyle że w Poznaniu, przegrał przed tygodniem Śląsk Wrocław. Trzeba jednak przyznać, że wrocławianie sprawiali lepsze wrażenie, mimo że grali na wyjeździe (a może właśnie dlatego). Gdyby Śląsk był bardziej skuteczny, to mimo słabej gry defensywnej – mógłby pokusić się przy Bułgarskiej nawet o remis.

 

Ostatecznie stało się tak, jak się stało i dolnośląskie zespoły otrzymały srogą lekcję od Lecha. Czy wrocławianie wyciągnęli z niej wnioski? – zobaczymy już w niedzielę podczas meczu z Legią. Lubinianie natomiast potrzebują jeszcze przed zimą jakiegoś wstrząsu, bo na razie prezentują się fatalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.