Hołub prezesem, Matysek dyrektorem. Zmiany w Śląsku (SONDA)

Krzysztof Hołub nowym prezesem Śląska Wrocław, a Adam Matysek nowym dyrektorem sportowym klubu.

 

Reprezentanci z Dolnego Śląska. Dokładnie sześciu i pół

Miasto Wrocław wystosowało w poniedziałek po południu oficjalny komunikat. – Śląsk się zmienia. Przed kilkoma laty wzięliśmy odpowiedzialność za klub i konsekwentnie się z tego zobowiązania wywiązujemy – powiedział Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

 

Prezesa Śląska został Krzysztof Hołub, który szefuje również spółce Wrocławski Park Wodny. Teraz będzie łączył obie funkcje (za zarządzanie WKS-em nie będzie pobierał wynagrodzenia).

 

Pijany sędzia na meczu okręgówki

Hołub jest prawnikiem, był już prezesem Śląska. Jesienią 2013 roku przez dwa miesiące szefował klubowi przed przyjściem Pawła Żelema. – Wracam do Śląska z ogromnym poczuciem odpowiedzialności. WKS jest bardzo ważny dla wrocławian. To klub z pięknymi tradycjami, powód do dumy. Zdaję sobie z tego sprawę, ale się nie lękam wyzwań – powiedział Krzysztof Hołub.

 

Nowym dyrektorem sportowym klubu został natomiast Adam Matysek. Wychowanek Zagłębia Wałbrzych, właśnie we Wrocławiu wypłynął na szerokie wody. W barwach Śląska rozegrał 120 meczów, trafił również do reprezentacji. 34 razy zagrał z orzełkiem na piersi. Później grał w Niemczech, m.in. w Bayerze Leverkusen. Ostatnio był trenerem bramkarzy w 1.FC Nürnberg. Ma za sobą szkolenie skautingowe.

 

Adam Matysek cieszy się, że wraca do Śląska. – Wiele mu zawdzięczam. Z tego klubu wyjechałem do Niemiec i zacząłem swoją przygodę z Bundesligą, która jest jedną z najlepszych lig na świecie. Czuję się zaszczycony, że mogę wrócić na Oporowską w innej roli i pracować dla WKS-u – twierdzi Adam Matysek.

 

[socialpoll id=”2402161″ path=”/polls/2402161″ width=”300″]

 

źródło: materiał prasowe UM Wrocław

2 thoughts on “Hołub prezesem, Matysek dyrektorem. Zmiany w Śląsku (SONDA)

  1. Rodzi się pytanie, na ile nowy management będzie autonomiczny w swoich działaniach, a na ile będzie tylko marionetką w rękach urzędników z Ratusza?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.