Mniej drużyn spadnie z III ligi!

Świetna wiadomość dla dolnośląskich trzecioligowców. W przyszłym sezonie 3. grupa III ligi pozostanie 18-zespołowa, a to oznacza, że automatycznie spadną 3 drużyny zamiast 5.

 

III liga na półmetku. Podsumowanie jesieni dolnośląskich drużyn

W wyniku reformy rozgrywek ligowych, od bieżącego sezonu w całym kraju są 4 grupy III ligi po 18 zespołów. Taka ilość drużyn miała pozwolić złagodzić skutki znacznego zmniejszenia ilości grup. Od sezonu 2017/18 drużyn miało być 16, a to oznaczało, że aż 5 z nich miało spaść automatycznie. Liczba ta mogła być jeszcze większa, jeśli do 3. grupy III ligi spadną jakieś zespoły z II ligi (po rundzie jesiennej są takie aż 3!). Gdyby sezon zakończyłby się już dziś, to wtedy spadkowiczów byłoby aż 8, w tym 5 zespołów z Dolnego Śląska.

 

Już wiadomo, że aż tak źle nie będzie. Futbolowe władze podjęły bowiem decyzje, że w przyszłym sezonie III liga pozostanie 18-zespołowa. Oznacza to, że automatycznie spadną 3 drużyny. Oczywiście pula ta może się zwiększyć, o ilość spadkowiczów z II ligi.

 

Trenerska karuzela we wrocławskiej okręgówce

To świetna wiadomość dla drużyn z Dolnego Śląska, bowiem teraz pod kreską zamiast czterech – znajdują się dwie ekipy. Oczywiście spadkiem zagrożonych wciąż będzie wiele z nich, a walka o utrzymanie się będzie zapewne trwała do końca rozgrywek.

 

To również, dobra wiadomość dla drużyn z IV ligi i dolnośląskich okręgówek. Bo każda drużyna spadająca z III ligi, pociąga za sobą spadkowicza z IV ligi, a ten drużynę z okręgówki, itd.

 

Aktualna tabela 3. grupy III ligi

[league_table 3027]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.