Sędziowie od 14. roku życia? DolZPN szuka chętnych

Sędzia piłkarski w wieku 14 lat? Wiele wskazuje na to, że wkrótce będzie to możliwe. DolZPN chce wyławiać sędziowskie perełki już wśród najmłodszych.

 

Pawłowski szefem akademii Śląska. Oby na tym się nie skończyło

O tym, że szykują się zmiany w szkoleniu sędziów pisałem niedawno w tekście Łatwiej będzie zostać sędzią i trenerem. Wydaje się, że powoli zaczynają się wyłaniać pierwsze szczegóły. Przynajmniej dotyczące najmłodszych adeptów sędziowskiego fachu.

 

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej na swojej stronie internetowej ogłosił, że planuje przeprowadzić szkolenia z przepisów gry w piłkę nożną dla młodych piłkarzy. „Wydział Szkolenia przy współpracy z Dolnośląskim Kolegium Sędziów proponuje przeszkolenie Waszych zawodników w powyższym zakresie a najlepszym „kursantom” zaproponować możliwość aktywnego sędziowania” – czytamy na dolzpn.pl.

 

Znacie herby klubów na Dolnym Śląsku? (QUIZ)

Działacze proponują, aby zainteresowane kluby podawały miejsca oraz terminów planowanych obozów piłkarskich drużyn w kategoriach wiekowych „trampkarz – junior”. „Przyjedziemy i bezpłatnie podzielimy się wiedzą” – zachęcają na stronie zwiąku.

 

Zainteresowany kluby mogą się zgłaszać pod adresem mailowym: marekmazur5@o2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.