Nowi zawodnicy u beniaminka IV ligi

MPK Wołów pozyskał dwóch zawodników. Dariusz Zalewski i Mateusz Matković jesienią grali w Skokowej, ale dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Nowa przystań znaleźli w Wołowie.

 

IV liga dolnośląska. Wspólna tabela po rundzie jesiennej

Rok się kończy, piłkarze są na urlopach, ale działacze nie próżnują. I to bez względu na to, czy mówimy o ekstraklasie czy IV lidze. Właśnie czwartoligowy MKP Wołów pozyskał dwóch nowych zawodników. Są to doświadczeni gracze, obrońca Dariusz Zalewski oraz napastnik Mateusz Matković. Obaj jesienią grali w Dolpaszu Skokowa, we wrocławskiej klasie okręgowej, ale dostali wolną rękę (podobnie jak trener Zbigniew Mandziejewicz i kilku innych graczy) w poszukiwaniu nowych klubów. Od nowego roku zasilą więc skład beniaminka IV ligi wschodniej.

 

Wcześniej w Wołowie doszło do zmian w sztabie trenerskim. W połowie listopada z klubem rozstał się Krystian Januszewski. Jego następcą został Krzysztof Tabak, wcześniej szkoleniowiec grup młodzieżowych. Miał on być trenerem tymczasowym, ale wiadomo, że zostanie na rundę wiosenną. Jednak nie jako samodzielny szkoleniowiec, ale stworzy duet trenerski z Pawłem Troniną.

 

Najlepsi strzelcy w regionie (OD OKRĘGÓWKI DO EKSTRAKLASY)

Po rundzie wiosennej MKP Wołów zajmuje 9. miejsce w tabeli grupy wschodniej IV ligi. Beniaminek świetnie grał na wyjazdach i katastrofalnie u siebie. Na własnym obiekcie nie wygrał żadnego meczu, jedynie 2 zremisował i 5 przegrał. Z kolei w delegacji aż 6 razy był górą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.