Młody talent Śląska na testach w Sampdorii

Sebastian Bergier, 17-letni zawodnik Śląska Wrocław, pojedzie na testy do młodzieżowej drużyny Sampdorii Genua. Czy utalentowany zawodnik ma szansę do przejścia do ekipy z Serie A?

 

Sparingi na Dolnym Śląsku. Zima 2017 [WYNIKI]

Sebastian Bergier ma jechać na pięciodniowe testy do zespołu Sampdoria UC, czyli młodzieżowej drużyny klubu z Geniu grającej w lidze Primavera. Został dostrzeżony przez skautów ekipy, w której grają Polacy Karol Linetty i Bartosz Bereszyński, podczas sparingu, gdy przebywał na testach w innej włoskiej ekipie CFC Genoa.

 

Bergier jest ofensywnym pomocnikiem, może grać również jako napastnik. W bieżącym sezonie w Centralnej Ligi Juniorów (grupa zachodnia) strzelił 15 goli w 16 meczach. Jest najlepszym strzelcem ligi po 17 kolejkach. Śląsk Wrocław aktualnie zajmuje 5. miejsce w tabeli grupy zachodniej CLJ.

 

Dankowski do Legii? Duża szansa, jeszcze większe ryzyko

Czy transfer Bergiera jest realny? Kto wie… Jeśli nie od razu, to być może w przyszłości. Zwłaszcza że we Włoszech nastaje moda na Polaków. A w Sampdorii występuje już – w pierwszym zespole – dwóch naszych rodaków. Co prawda przed piłkarzem Śląska, gdyby nawet trafił do Genui, jeszcze daleka droga do Serie A. Pamiętajmy jednak, że również od Primavery, tyle że w Udinese, zaczynał Piotr Zieliński – wyrastający powoli na czołowego pomocnika ligi włoskiej w barwach Napoli.

 

źródło: ssmagency.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.