Kolejny klub wycofał się z okręgówki. W kolejce następne?

Kolejna drużyna wycofuje się z jeleniogórskiej okręgówki. Po Twardym Świętoszów z gry rezygnuje Piast Dziwiszów. Los kolejnych drużyn również stoi pod znakiem zapytania.

 

Sparingi na Dolnym Śląsku. Zima 2017 [WYNIKI]

Jak informuje portal jg24.pl, Piast Dziwiszów wycofał się z jeleniogórskiej klasy okręgowej. To już druga drużyna, która nie dotrwa do końca sezonu w tej klasie rozgrywkowej. Po 4 kolejkach wycofał się bowiem Twardy Świętoszów.

 

Piast zajmuje po rundzie wiosennej 12. miejsce w tabeli okręgówki. O utrzymanie się już jednak nie powalczy. Ze względu na sytuację kadrową władze klubu postanowiły zawiesić jego działalność.

 

Kolejni (byli) ligowcy w Trzebnicy? Tylko po co

Na tym jednak nie koniec kiepskich wieści z okręgu jeleniogórskiego. Sporo mówi się również o tym, że do sezonu mogą nie przystąpić Orliki Węgliniec, a więc 11. drużyna w tabeli (ma tyle samo punktów co Piast).

 

Z Węglińca do czwartoligowej Granicy Bogatynia odszedł trener Marcin Dąbrowski, który ?wziął? ze sobą również kliku zawodników. Dlatego w Orlikach o skompletowanie kadry łatwo nie będzie. Czy sytuacja będzie aż tak dramatyczna, jak w Dziwiszowie? Powinno to się wyjaśnić w ciągu miesiąca.

 

Niepokojące sygnały płyną również z Lwówka Śląskiego. Ponoć włodarze Czarnych, ostatniej drużyna w tabeli, także nie wykluczają najgorszego scenariusza. Sytuacja Czarnych jest niemal beznadziejna, ale jeśli doszłoby do tego, że jakieś drużyny by się wycofały, być może mieliby oni nawet szansę na utrzymanie się. A jeśli nawet by się to nie udało, to wycofując się w trakcie rozgrywek zostaną zdegradowani do B klasy, więc ? jeśli będzie taka możliwość ? lepiej dograć sezon do końca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *