Mateusz Górski podpisał kontrakt z Ajaksem

Mateusz Górski, młody bramkarz FC Wrocław Academy, podpisał kontrakt z Ajaksem Amsterdam. Z holenderskim gigantem związał się na 2,5-roku.

 

Z Wrocławia do Amsterdamu. Młody bramkarz zmienia klub

O wyjeździe młodego bramkarza FC Wrocław Academy do Amsterdamu informowałem wczoraj. Dziś Ajax Amsterdam zamieścił na swojej stronie klubowej informację o podpisaniu przez Matusza Górskiego 2,5-letniego kontraktu.

 

Umowa Mateusza Górskiego z Ajaksem zacznie obowiązywać 1 lutego 2017 roku i potrwa do 30 czerwca 2019 r. Młody golkiper będzie mógł podnosić swoje umiejętności w Amsterdamie, w klubie, który słynie z pracy z młodzieżą. I choć jest dopiero na początku drogi, kto wie, czy za kilka lat nie założy bluzy z nr 1 w Ajaksie.

 

Młody talent Śląska na testach w Sampdorii

Mateusz Górski ma niespełna 17 lat. Od dwóch lat był bramkarzem FC Wrocław Academy, gdzie trafił z Nysy Kłodzko. Jesienią 2016 roku był podstawowym golkiperem FC Wrocław Academy U 19 grającej w grupie zachodniej Centralnej Lidze Juniorów. Zagrał w sumie w 11 meczach, a których wpuścił 23 gole. 3 razy zachował czyste konto. Jego klub jest co prawda ostatni w tabeli, ale Górski, mimo wpuszczonych goli, prezentował się całkiem dobrze.

 

fot. Ajax.nl

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.