Nowy stadion na piłkarskiej mapie regionu

Podczas rundy wiosennej, choć jeszcze nie od pierwszego meczu na własnym obiekcie, Energetyk Siechnice zacznie grać na nowym stadionie. Będzie to ogromna zmiana dla ekipy z podwrocławskiego miasteczka, która od wielu lat gra na sztucznej murawie.

 

Kolejny klub wycofał się z okręgówki. W kolejce następne?

Nowy stadion w Siechnicach otwarto w czerwcu 2016 roku. Co prawda jest to głównie obiekt lekkoatletyczny, ale swoje mecze będzie rozgrywał również miejscowy Energetyk. Trwa właśnie dostosowywanie murawy oraz innych elementów infrastruktury do wymogów licencyjnych.

 

Na razie nie wiadomo, kiedy podopieczni Tomasza Rudolfa wybiegną na nową murawę. Na pewno nie będzie to podczas pierwszego domowego spotkania 25 marca ze Strzelinianką.

 

Ranking klubów z okręgówki na Dolnym Śląsku (JESIEŃ 2016)

Co ciekawe, infrastruktura lekkoatletyczna na stadionie w Siechnicach została wykonana przez firmę Saltex, która niedawno została sponsorem IV ligi dolnośląskiej. Czy to dobry prognostyk dla siechniczan, którzy aktualnie zajmują 5. miejsce w tabeli wrocławskiej klasy okręgowej?

 

Do lidera, Polonii Trzebnica, siechniczanie tracą 16 punktów, ale akurat do trzebniczan nikt nie ma raczej realnych szans się zbliżyć. Do drugiego miejsca (również premiowanego awansem), które zajmuje Piast Żerniki Wrocław, strata wynosi 8 punktów, więc jest ona z pewnością do odrobienia. W Energetyku jednak, który jest przecież beniaminkiem, nikt głośno nie mówi o awansie. Przynajmniej nie w tym sezonie.

 

fot. saltex-europa.pl
fot. saltex-europa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.