150 tys. zł kary dla Śląska za Plaku

Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych nałożyła na Śląsk Wrocław karę pieniężną w wysokości 150 tys. zł. Za „nieuzasadnione naruszenie stabilności kontraktowej”.

 

Piłkarski paragraf 22, czyli Śląsk kontra Plaku

We wtorek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się posiedzenie Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych w sprawie Sebino Plaku. Wniosek złożył pełnomocnik zawodnika, w trybie art. 10 ust. 1 Uchwały nr III/54 z dnia 27 marca 2015 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej dotyczącego minimalnych wymagań dla standardowych kontraktów zawodników w sektorze zawodowej piłki nożnej.

 

Po wysłuchaniu argumentów obu stron Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych nałożyła na Śląsk Wrocław karę w wysokości 150.000 zł. Decyzja jest nieprawomocna. Śląsk ma 14 dni od dnia otrzymania decyzji na odwołanie.

 

Dolnośląskie kluby 20 lat później [MAPA]

Przypomnijmy, że pod koniec lipca CAS, czyli Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie, orzekł, że kontrakt Albańczyka ze Śląskiem został rozwiązany z winy klubu. A piłkarzowi należy się odszkodowanie. Mówi się o kwocie rzędu miliona złotych.

 

PS. Portal pzpn.pl zilustrował informację zdjęciem Marco Paixao 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.