Connect with us

DolZPN

Kurs sędziowski 2017. Ostatnie dni zapisów

Published

on

kurs sędziowski 2017

Tylko do 5 lutego można zapisywać się na kurs sędziowski organizowany przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. Kandydat na arbitra musi mieć skończone 15 lat.

 

Dolnośląski Pro Junior System. Nagroda za grę młodzieżowców

Kurs sędziowski będzie trwał od lutego (związek jeszcze nie podał daty rozpoczęcia) do początku marca 2017 roku. Zajęcia będą odbywały się w soboty, co jest szansą dla tych, którzy w tygodniu pracują albo uczą się.

 

Na kurs mogą się zapisać osoby, które ukończą 15. rok życia. Kandydaci poniżej 18 roku życia muszą jednak posiadać zgodę opiekuna prawnego na udział w kursie.

 

Saltex sponsorem IV ligi dolnośląskiej

Jak informuje związek na swojej stronie: ?zajęcia będą miały nowoczesną formę. Uczestnicy kursu nie tylko zapoznają się z ?teorią? przepisów gry w piłkę nożną, ale także wezmą udział w dyskusjach dotyczących wielu materiałów multimedialnych (Ekstraklasa, europejskie puchary, ligi europejskie) a co najważniejsze odbędą się także praktyczne zajęcia”.

 

Jak się zapisać na kurs?

 

Formularze zgłoszeniowe należy dostarczyć osobiście do biura Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej (ul. Oporowska 62, 53-434 Wrocław) lub wysłać pocztą

w terminie do 5 lutego 2017.

 

Aby zostać przyjętym na Kurs Sędziowski 2017 należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz oświadczenie o niekaralności. Oba można pobrać na stronie związku.

 

Ponadto, do 5 lutego należy wpłacić 100 zł na podany niżej numer konta, w tytule podając imię i nazwisko oraz informację ?Kurs sędziowski 2017?.

nr konta: 79 1140 2004 0000 3302 6267 0041
Radosław Kasprzyk
ul. Stoczniowa 2/4, 51-215 Wrocław

DolZPN

Baraże o awans do III ligi. Pierwszy mecz Słowianin – Karkonosze już w środę

Published

on

W środę, 31 maja, odbędzie się pierwszy mecz barażowy o awans do III ligi między Słowianinem Wolibórz i Karkonoszami Jelenia Góra.

 

4LigaWschód. Lider i wicelider pokonani. Szalony mecz w Solnej dla Górnika

To już ostatni akord na boiskach IV ligi w wyjątkowym, bo ostatnim sezonie w formule dwóch grup. Właśnie mistrzowie obu grup – po raz ostatni – zagrają o awans do III ligi. W barażach zmierzą się Słowianin Wolibórz i Karkonosze Jelenia Góra. Pierwsze spotkanie odbędzie się na terenie mistrza wschodniej grupy, czyli w Wolborzu. Baraż zaplanowano na środę, 31 maja. Pierwszy gwizdek sędziego Sebastiana Tarnowskiego o godz. 17.

 

Jak poinformowali gospodarze, w związku z dużym zainteresowaniem meczem, kibice są proszeni o przybycie kilkadziesiąt minut wcześniej na stadion. – Służby porządkowe pomogą w zaparkowaniu samochodu oraz wejściu na trybuny. Przypominamy również, że spotkanie jest biletowane, a koszt wejściówki to 10 PLN – poinformował Słowianin na swoim facebookowym profilu.

 

Kibice, którzy nie będą mogli pojawić się na obiekcie, będą mogli obejrzeć baraż na kanale Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej na youtube.

Rewanż odbędzie się w sobotę, 3 czerwca, w Jeleniej Górze. Początek również o godz. 17. Drugie spotkanie barażowe ma poprowadzić jeden z najlepszych polskich arbitrów – Damian Sylwestrzak.

Continue Reading

DolZPN

UEFA Region’s Cup. Oto kadra Dolnego Śląska na finały mistrzostw Europy amatorów

Published

on

Poznaliśmy nazwiska 20 zawodników reprezentacji Dolnego Śląska, która uda się na turniej finałowy UEFA Regions’s Cup w Hiszpanii.

 

Rezerwy Śląska spadają z II ligi. Co z Górnikiem i rezerwami Zagłębia?

Na turniej finałowy do Hiszpanii poleci 20 zawodników, z czego siedmiu zdobyło przed czterema laty tytuł mistrzowski w Monachium. Kadra składa się głównie z zawodników występujących w IV lidze dolnośląskiej, uzupełniona o kilku piłkarzy III-ligowych Ślęzy Wrocław i rezerw Chrobrego Głogów.

Przed finałami reprezentacja Dolnego Śląska odbędzie trzydniowe zgrupowanie w Trzebnicy.

 

Bramkarze

 • Szymon Brandl (Słowianin Wolibórz)
 • Piotr Zabielski (Piast Żmigród)

 

Obrońcy 

 • Maciej Tomaszewski (Ślęza Wrocław)
 • Paweł Słonecki (Bielawianka Bielawa)
 • Paweł Niemienionek (Karkonosze Jelenia Góra)
 • Łukasz Szukiełowicz (Piast Nowa Ruda)
 • Jakub Kierkiewicz (Słowianin Wolibórz)
 • Kamil Sadowski (Lechia Dzierżoniów)
 • Łukasz Orzechowski (Foto-Higiena Gać)
 • Krzysztof Waliś (Moto-Jelcz Oława)

 

Pomocnicy 

 • Jakub Bohdanowicz (Barycz Sułów)
 • Piotr Kotyla (Polonia-Stal Świdnica)
 • Adrian Puchała (Barycz Sułów)
 • Dawid Bąk (Barycz Sułów)
 • Dawid Wasilewski (Lechia Dzierżoniów)
 • Adrian Niewiadomski (Ślęza Wrocław)
 • Mateusz Stempin (Ślęza Wrocław)

 

Napastnicy

 • Mateusz Poświstajło (Piast Nowa Ruda)
 • Łukasz Skolimowski (Polonia Środa Śląska)
 • Tomasz Wojciechowski (Chrobry II Głogów)

 

Przypomnijmy, że turniej finałowy UEFA Regions’s Cup odbędzie się w dniach 9 – 17 czerwca w hiszpańskiej Galicji. Reprezentacja Dolnego Śląska trafiła do grupy B, w której zmierzy się z portugalską Lizboną, serbskim Belgradem i czeskim Zlinem.

Zwycięzcy dwóch grup zmierzą się w finale, który odbędzie się 17 czerwca. Przypomnijmy, że Dolny Śląsk broni tytułu mistrzowskiego zdobytego w 2019 roku w Bawarii. Edycja turnieju mistrzowskiego w 2021 roku (na który nasza drużyna się nie załapała, bo nie została mistrzem Polski) została odwołana z powodu pandemii Covid-19.

 

 

 

Continue Reading

DolZPN

Sparing reprezentacji Dolnego Śląska z Karkonoszami Jelenia Góra

Published

on

Przygotowująca się do turnieju finałowego UEFA Region’s Cup w Hiszpanii reprezentacja Dolnego Śląska rozegrała w Jeleniej Górze mecz sparingowy z mistrzem zachodniej grupy IV ligi.

 

Zaczynał jako pomocnik, teraz strzela jak na zawołanie. Druga „pięćdziesiątka” Łukasza Skolimowskiego

We wtorek, 23 maja, w Jeleniej Górze odbyła konsultacja selekcyjna reprezentacji Dolnego Śląska przed UEFA Region’s Cup. Zostało powołanych na nią 26 zawodników, którzy zostali wybrani spośród szerokiej, 49-osobowej grupy.

 

Głównym punktem konsultacji był sparing z mistrzem zachodniej grupy IV ligi – Karkonoszami, które przygotowują się już do baraży o awans do III ligi. Jeleniogórzanie wyszli na prowadzenie w 35. min. po golu Kamila Kurianowicza. W 72. min. wyrównał Adam Bońkowski, ale kilka minut do własnej siatki trafił Paweł Słonecki i Karkonosze ponownie wyszły na prowadzenie. Ostatecznie wynikiem 2:1 dla IV-ligowca zakończyło się spotkanie, które było rozgrywane w systemie 3 x 35 minut.

 

Fot. Andrzej Padewski Facebook

 

Continue Reading

DolZPN

Finał bez niespodzianki. Rezerwy Miedzi Legnica zdobyły dolnośląski Puchar Polski

Published

on

Miedź II Legnica pokonała 3:0 IgnerHome Polonię-Stal Świdnica w finale Dolnośląskiego Pucharu Polski i zasłużenie zdobyła trofeum.

 

Okręgówka Wrocław. Czarny scenariusz coraz bardziej prawdopodobny

Finał Dolnośląskiego Pucharu Polski odbył się 17 maja w Chojnowie. Zmierzyły się w nim III-ligowa Miedź II Legnica i IV-ligowa Polonia-Stal Świdnica. Samo spotkanie miało ciekawą oprawę, a zawodników i sędziów na murawę wyprowadziła orkiestra. 

 

Z boiska też nie wiało nudą, ale od początku finał przebiegał pod dyktando legniczan. W 12. min. akcję przeprowadzoną lewą stroną celnym trafieniem wykończył Piotr Stępień. Pod koniec I połowy faulowany w polu karnym był Marcin Garuch, który sam wymierzył sprawiedliwość i podwyższył na 2:0.

 

Świdniczanie mogli złapać kontakt w 53. min., kiedy bliski gola był Emil Migas, który pojawił się na murawie chwilę wcześniej. Napastnik Polonii-Stali jednak minimalnie przestrzelił, a kontra rezerw Miedzi zakończyła się… golem. Na 3:0 podwyższył Emmanuel Agbor. Jak się później okazało był to ostatni gol finału, który legniczanie wygrali jak najbardziej zasłużenie.

 

Miedź II zagra w nowym sezonie w Pucharze Polski na szczeblu centralnym, zdobyła ponadto 40 tys. zł. Pokonani zarobili za finał 10 tys. zł.      

 

 

 

 

Continue Reading

DolZPN

Kadra na finały UEFA Region’s Cup zredukowana. Oto 26 wybrańców

Published

on

UEFA Region's Cup

Poznaliśmy nazwiska 26 zawodników powołanych na kolejną konsultację selekcyjną przed turniejem finałowym UEFA Regions’s Cup. Spośród nich zostanie wyłoniona kadra na finały. 

 

UEFA Regions’s Cup. Legenda Deportivo La Coruna wylosowała naszych rywali

Wydział Szkolenia Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej ogłosił nazwiska zawodników powołanych na konsultację selekcyjną reprezentacji Dolnego Śląska na UEFA Region’s Cup. Zgrupowanie odbędzie się 23 maja w Jeleniej Górze. Lista powołanych zawodników została zredukowana z 49 do 26 zawodników.

 

Z tej grupy powinna zostać wybrana ostateczna kadra, która pojedzie na finały amatorskich mistrzostw Europy. Możliwe są zmiany tylko w wyjątkowych sytuacjach.  

 • Jakub Bohdanowicz (Barycz Sułów)
 • Adrian Puchała (Barycz Sułów)
 • Dawid Bąk (Barycz Sułów)
 • Paweł Słonecki (Bielawianka)
 • Piotr Gembara (Orzeł Ząbkowice Śląskie)
 • Łukasz Orzechowski (Foto-Higiena Gać)
 • Michał Hawryło (Foto-Higiena Gać)
 • Paweł Niemienionek (Karkonosze Jelenia Góra)
 • Kamil Sadowski (Lechia Dzierżoniów)
 • Dawid Wasilewski (Lechia Dzierżoniów)
 • Damian Kasprzak (Polonia-Stal Świdnica)
 • Sebastian Białasik (Polonia-Stal Świdnica)
 • Piotr Kotyla (Polonia-Stal Świdnica)
 • Łukasz Szukiełowicz (Piast Nowa Ruda)
 • Konrad Polak (Piast Nowa Ruda)
 • Patryk Chrapek (Piast Nowa Ruda)
 • Mateusz Poświstajło (Piast Nowa Ruda)
 • Szymon Brandl (Słowianin Wolibórz)
 • Adam Bońkowski (Słowianin Wolibórz)
 • Jakub Kierkiewicz (Słowianin Wolibórz)
 • Marcin Gąsiorowski (Łużyce Lubań)
 • Łukasz Skolimowski (Polonia Środa Śląska)
 • Adam Andrusiak (Polonia Środa Śląska)
 • Dawid Kuźmiński (Polonia Środa Śląska)
 • Dawid Malawski (Prochowiczanka)
 • Krzysztof Waliś (Moto-Jelcz Oława)

 

Przypomnijmy, że turniej finałowy UEFA Regions’s Cup odbędzie się w dniach 9 – 17 czerwca w hiszpańskiej Galicji. Reprezentacja Dolnego Śląska trafiła do grupy B, w której zmierzy się z portugalską Lizboną, serbskim Belgradem i czeskim Zlinem.

Zwycięzcy dwóch grup zmierzą się w finale, który odbędzie się 17 czerwca. Przypomnijmy, że Dolny Śląsk broni tytułu mistrzowskiego zdobytego w 2019 roku w Bawarii. Edycja turnieju mistrzowskiego w 2021 roku (na który nasza drużyna się nie załapała, bo nie została mistrzem Polski) została odwołana z powodu pandemii Covid-19.

 

 

 

Continue Reading

DolZPN

IV ligę czeka kolejna zmiana. Tak mają wyglądać spadki i awanse od sezonu 2023/24

Published

on

W nowym sezonie w IV lidze na Dolnym Śląsku zagra 18 zespołów w jednej grupie. To jednak nie koniec zmian, które czekają drużyny w tej klasie rozgrywkowej.

 

Baraże o awans do III ligi. Pierwszy mecz na „wschodzie”

Kończący się sezon IV ligi jest ostatnim, w którym drużyny rywalizują w dwóch grupach. Od nowego sezonu, po siedmiu latach, wraca jedna grupa, w której będzie 18 zespołów. Jak się okazuje, to – najprawdopodobniej – nie będzie koniec zmian dotyczących tej klasy rozgrywkowej.

Prezes DolZPN Andrzej Padewski zdradził plany dotyczące nowego sezonu w IV lidze w rozmowie z fanpagem „A-klasa grupy Wrocław”. – W ramach reformy IV ligi planujemy również od kolejnego sezonu urozmaicić rozgrywki IV ligi i klas okręgowych, aby zapewnić rywalizację w tych ligach do końca sezonu – poinformował szef związku.

 

Założenia są takie, że w sezonie 2023/2024 bezpośredni awans do IV ligi, podobnie jak teraz, wywalczą jedynie mistrzowie klas okręgowych. To oznacza, że będzie również czterech bezpośrednich spadkowiczów z IV ligi (miejsca 15 – 18). Na tym jednak nie koniec.

Zwiększenie atrakcyjności tych rozgrywek zapewnią dodatkowo baraże o awans do IV ligi, w których zagrają, w wyłonionych w drodze losowania parach, wicemistrzowie klas okręgowych oraz czwartoligowcy, którzy na koniec sezonu zajmą miejsca 11 – 14. I to jest nowość i kolejna modyfikacja względem obecnego sezonu – zapowiada Padewski.

 

Oczywiście o awansie do III ligi nie będzie decydował już baraż, jak przy dwóch grupach, tylko awansuje mistrz IV ligi.  

 

Jak Wam podobają się te plany? Komentujcie na stronie i na Facebooku.

Continue Reading

To się czyta