Z okręgówki do IV ligi. Kto powalczy o awans? [SONDA]

Spore emocje szykują się na wiosnę w czterech dolnośląskich okręgówkach. Na awans bowiem liczy znacznie więcej drużyn niż jest miejsc. Kto ma największe szanse? Sprawdzamy jak to wygląda na 1,5 miesiąca przed startem rozgrywek.

 

Dolnośląskie kluby 20 lat później [MAPA]

Przed nami runda wiosenna sezonu 2016/17, a więc pierwszego po wprowadzeniu reformy związanej z powołaniem dwóch grup Satlex IV ligi dolnośląskiej. Sporo emocji będzie w czterech grupach okręgówki. Tym razem nie będzie już tak łatwo awansować jak przed rokiem, gdy było to możliwe nawet z 4. miejsca (jeśli wygrało się baraż, co udało się Nysie Zgorzelec, Sokołowi Marcinkowice, a Zamet Przemków miał wolny los). Teraz na promocję do IV ligi mogą liczyć po dwie drużyny z każdej okręgówki, a więc i tak więcej niż przed reformą.

 

Kto w bieżącym sezonie ma największe szanse na awans? W każdej okręgówce jest nieco inaczej. W jednych walkę zapowiadają po 3-4 drużyny, a w innych trudno wskazać zdecydowanego faworyta.

Dolnośląski Pro Junior System. Nagroda za grę młodzieżowców

A jakie jest Wasze zdanie? Głosujcie w sondach przygotowanych dla każdej z okręgówek. Znajdziecie je pod tekstami na temat każde grupy.

OKRĘGÓWKA LEGNICA  OKRĘGÓWKA WAŁBRZYCH  OKRĘGÓWKA WROCŁAW 

Okręgówka Jelenia Góra

Najmniej wiadomo w jeleniogórskiej okręgówce. W walce o awans może liczyć się nawet siedem zespołów, choć na dziś przedstawiciele żadnej z ekip nie deklarują wprost, że dla nich celem jest awans do IV ligi. Można za to usłyszeć, powtarzane jak mantrę stwierdzenie, że najważniejsza jest gra o trzy punkty w każdym meczu i jak najszybsze zapewnienie sobie bezpiecznego miejsca w tabeli.

 

  1. Stella Lubomierz 32 37-19
  2. Olimpia Kamienna Góra 32 31-14
  3. Sudety Giebułtów 30 41-17
  4. Pogoń Świerzawa 27 26-11
  5. Łużyce Lubań 26 24-21
  6. Gryf Gryfów Śląski 25 24-16
  7. Julia Szklarska Poręba 24 35-18

 

Skąd taka asekuracja? Można to zrozumieć o tyle, że w czołowej siódemce aż pięć zespołów to beniaminkowie. I z pewnością przystępowali do sezonu z myślą o utrzymaniu się.

 

To, jak potoczy się runda wiosenna będzie zależało również od tego, ile klubów przystąpi do rywalizacji. Wycofanie drużyny już zapowiedzieli działacze Piasta Dziwiszów. Niepokojące sygnały docierają także m.in. z Węglińca. Może dojść do sytuacji, że do „wzięcia” będzie wielu całkiem niezłych – jak na tę klasę rozgrywkową – piłkarzy. Kto się wzmocni najbardziej, może nadawać ton rozgrywkom jeleniogórskiej okręgówki na wiosnę.

 

Inna sprawa, to kwestie organizacyjne i finansowe. W wielu klubach jeszcze nie wiedzą, czy w ogóle będzie ich stać na IV ligę. Stąd tonowanie nastrojów. Według dolfutbol.pl w walce o dwa pierwsze miejsca powinny liczyć się głównie Stella, Olimpia, Pogoń i Łużyce.

[socialpoll id=”2417713″ path=”/polls/2417713″ width=”300″]

można głosować na dwa kluby

 

OKRĘGÓWKA LEGNICA – ZOBACZ

OKRĘGÓWKA WAŁBRZYCH – ZOBACZ

OKRĘGÓWKA WROCŁAW – ZOBACZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.