Śląsk testuje młodych zawodników Lechii

Śląsk Wrocław testuje dwóch młodych zawodników Lechii Dzierżoniów. Maciej Tomaszewski i Maciej Aleksiuk będą we Wrocławiu przez tydzień.

 

Dolnośląskie transfery. Kto się wzmocnił, kto osłabił? [SONDA]

Maciej Tomaszewski ma niewiele ponad 18 lat. Jest podstawowym pomocnikiem trzecioligowej Lechii Dzierżoniów (16 meczów jesienią). Co ciekawe, tej zimy był już na testach w Zagłębiu Lubin i Arce Gdynia. Teraz przez tydzień będą go oglądać we Wrocławiu.

 

Do stolicy Dolnego Śląska trafił z Maciejem Aleksiukiem, który ma 16,5 roku. Ten ofensywny pomocnik lub napastnik na co dzień gra drużynie juniorskiej Lechii, ale jesienią zaliczył również 159 minut na trzecioligowych boiskach.  WKS chciał mu się przyjrzeć już wcześniej, ale wtedy na drodze testom stanęła kontuzja zawodnika.

 

InStat w III lidze. Czy pomoże Lechii w utrzymaniu się?

Testy to oczywiście dopiero początek drogi do ewentualnego transferu, który przecież wcale nie musi dojść do skutku. Dobrze jednak, że we Wrocławiu coś się ruszyło i Śląsk zaczyna przyglądać się bliżej młodym zawodnikom z regionu. Bo to tej pory na tym polu nie miła zbyt wielu sukcesów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.