Connect with us

Chrobry

Siedem transferów w ostatnim dniu okienka

Published

on

transfery Dolny Śląsk

Dolnośląskie kluby z ekstraklasy i I ligi w ostatnim dniu okienka transferowego pozyskały aż siedmiu zawodników. Królem polowania było Zagłębie, które ma czterech nowych graczy.

 

Z Ziemi Kłodzkiej do ekstraklasy? Pierwszy krok zrobiony

Zagłębie Lubin przez niemal całą zimą było bardzo pasywne na rynku transferowym. Ostatniego dnia jednak pozyskało aż czterech graczy. Choć, najprawdopodobniej, tylko jeden będzie od razu walczył o pierwszy skład Miedziowych. To Kamil Mazek, z którym Zagłębie podpisało już wcześniej umowę od 1 lipca br. Zawodnik w związku z tym został odsunięty od pierwszej drużyny Ruchu Chorzów, a lubinianie zdecydowali się go wykupić już teraz. Podpisał on kontrakt na 3,5 roku.

 

Nowym zawodnikiem został też Zbigniew Małkowski, 39-golkiper, którego MKS zatrudnił, bo kontuzji doznał drugi bramkarz Konrad Forenc (tutaj więcej na ten temat). Były gracz Korony związał się z klubem półroczną umową z opcją przedłużenia o rok.

 

Współpraca czy szantaż? Ślęza ujawnia szokujące fakty

W Zagłębiu myślą również o przyszłości. Dlatego do Lubina trafili dwaj utalentowani pomocnicy ROW-u Rybnik. 17-letni Bartosz Slisz podpisał umowę na trzy i pół, a 18-letni Radosław Dzierbicki został wypożyczony do końca sezonu z opcją transferu definitywnego. Na wiosnę czekają ich jednak głównie występy w IV-ligowych rezerwach.

 

Pozostałe nasze kluby ostatniego dnia pozyskali po jednym zawodniku. Śląsk wypożyczył kolejnego (po Łukaszu Zwolińskim) gracza Pogoni Szczecin ? Mateusza Lewandowskiego. Co ciekawe, 24-latek od 1 lipca będzie graczem? Lechii Gdańsk. Dlatego nie miał szans na grę w Szczecinie.

 

Śląsk wziął piłkarza, który może grać na środku lub lewej obronie. Ten ruch jest o tyle dziwny, że ? pod dojściu do pełnej dyspozycji Portugalczyka Augusto ? będzie miał nawet czterech graczy, którzy będą mogli grać na lewej stronie defensywy.

 

Sytuację komplikuje również fakt, że w kadrze Śląska jest Lasza Dvali, który może występować na tych samych pozycjach co Lewandowski, ale nie gra, bowiem jest trzecim graczem WKS bez paszportu Unii Europejskiej (grać może dwóch). Dwaj inni ? Aleksandar Kovacević i Ryota Morioka ? mają niemal pewny plac, bowiem nie mają prawie żadnej konkurencji (zwłaszcza ten pierwszy) na swoich pozycjach. Teraz więc Gruzin będzie miał jeszcze trudniejszą drogę do pierwszej jedenastki i bez względu na swoją formę.

 

Ostatniego dnia lutego do Miedzi Legnica trafił Mladen Bartulović. 30-latek podpisał półroczny kontrakt. Chorwat grał głównie w ukraińskiej ekstraklasie (219 meczów, 29 goli i 28 asyst), ostatnim jego klubem była Worskla Połtawa. W jej barwach bramki jednak nie strzelił, co może źle wróżyć, bowiem Bartulović to ofensywny pomocnik (lewoskrzydłowy) lub napastnik.

 

Tymczasem Chrobry Głogów wypożyczył z Lecha Poznań Adama Makuchowskiego. 20-letni bramkarz w Głogowie będzie przynajmniej do końca sezonu. Urodzony w Lubinie zawodnik ostatnio był wypożyczony do ROW-u Rybniku.

 

 

Chrobry

Chrobry stracił podstawowego zawodnika. Bochnak przeszedł do Cracovii

Published

on

Mateusz Bochnak

Mateusz Bochnak przeszedł z Chrobrego Głogów do Cracovii na zasadzie transferu definitywnego.

 

Gracze kontuzjowani na Region’s Cup wracają do treningów

Mateusz Bochnak był zawodnikiem Chrobrego od sezonu 2021/22. Pomarańczowo-czarne barwy reprezentował w 55 spotkaniach, w których zdobył 13 bramek. 25-letni pomocnik zwłaszcza w rundzie jesiennej bieżącego był w wysokiej formie – w 18 meczach strzeli osiem bramek i zaliczył cztery asysty.

 

Fot. Chrobry Głogów

Continue Reading

Chrobry

Chrobry z nowym zawodnikiem na lewą obronę lub pomoc

Published

on

Sebastian Górski został nowym zawodnikiem Chrobrego Głogów. Doświadczony zawodnik, który może grać jako lewy obrońca lub pomocnik, podpisał półtoraroczny kontrakt z opcją przedłużenia o rok.

 

Rezerwy Śląska Wrocław. Bez zmian kadrowych, osiem sparingów

Sebastian Górski jest wychowankiem Celulozy Kostrzyn, ale zdecydowaną większość czasu spędził w klubach z Zielonej Góry – UKP, Falubazie i Lechii. Dwa sezony zagrał również w Formacji Port 2000 Mostki, a półtora sezonu w I-ligowej Puszczy Niepołomice.

 

Podczas rundy wiosennej bieżącego sezonu ponownie grał w III-ligowej Lechii Zielona Góra. W 14 spotkaniach zdobył dwie bramki, był także ważnym elementem zespołu, który awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Przypomnijmy, że zielonogórzanie sensacyjnie eliminowali z rozgrywek kolejno Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Jagiellonię Białystok. W 1/4 finału PP Lechia zmierzy się z Legią Warszawa, ale już bez Górskiego w składzie. Sebastian w tym meczu już nie zagra i będzie kontynuował przygotowania z Chrobrym do pierwszoligowej wiosny.

 

Fot. Chrobry Głogów

 

Continue Reading

Chrobry

I runda Pucharu Polski. Lechia zagra z Piastem Gliwice (LOSOWANIE)

Published

on

okręgowy Puchar Polski

W piątek odbyło się losowanie par I rundy Fortuna Puchar Polski na szczeblu centralnym w sezonie 2022/23. Z kim zagrają nasze drużyny?

 

Powrót skrzydłowego. Duże wzmocnienie Polonii-Stali

Oto rywale dolnośląskich drużyn w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski w sezonie 2022/23. Zapowiada się wiele ciekawych meczów. Czwartoligowa Lechia Dzierżoniów zagra z Piastem Gliwice z ekstraklasy.

 

Przypomnijmy, że ostatni raz gdy Lechia grała w Pucharze Polski, trafiła na Jagiellonię Białystok. Minimalnie przegrała 0:1, ale zostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie.

 

Oto rywale naszych zespołów:   

  • Ruch Wysokie Mazowieckie – Śląsk Wrocław
  • LZS Stegu Start Jełowa – Zagłębie Lubin 
  • Górnik Polkowice – Sandecja Nowy Sącz 
  • Stomil Olsztyn – Chrobry Głogów
  • Lechia Dzierżoniów – Piast Gliwice 
  • Resovia – Miedź Legnica

Mecze tej fazy rozgrywek zostaną rozegrane w dniach 30 sierpnia ? 1 września 2022 roku.

 

Przypomnijmy, że rezerwy Śląska Wrocław odpadli w rundzie wstępnej po porażce z Motorem Lublin.

 

Continue Reading

II liga

Utalentowani młodzieżowcy przeszli z Lubina do Głogowa

Published

on

Dawid Hanc, Patryk Kusztal, Zagłębia II Lubin

Dawid Hanc i Patryk Kusztal ? dotąd zawodnicy rezerw Zagłębia Lubin – w nowym sezonie zagrają w Chrobrym Głogów.

 

Transfery na Dolnym Śląsku. Od ekstraklasy do B klasy [LATO 2022]

Dawid Hanc przeszedł z Zagłębia Lubin do Chrobrego Głogów na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym klubem podpisał trzyletni kontrakt. Urodzony w Świdnicy 19-latek w Lubinie występował od 2015 roku. W minionym sezonie, w którym rezerwy Zagłębia wygrały III ligę, zagrał w 27 meczach, w których strzelił jedną bramkę. Hanc występuje na pozycji lewego pomocnika lub lewego obrońcy.

 

Dawid nie przedłużył z nami kontraktu, pomimo naszej propozycji, która została złożona zimą. Zdecydował się zmienić klub. Chcieliśmy, żeby grał i dalej się rozwijał, więc nie robiliśmy jakichkolwiek przeszkód w rozwoju kariery i zgodziliśmy się na dogodne raty w przypadku obowiązkowego ekwiwalentu ? podsumował Adam Buczek, dyrektor Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

 

Do Głogowa trafił również król strzelców minionego sezonu w 3. grupie III ligi – Patryk Kusztal. W rezerwach zagrał w 23 meczach, w których zdobył 17 bramek. 3 mecze zagrał również w pierwszej drużynie w ekstraklasie.

 

19-letni pomocnik został wypożyczony na rok do Chrobrego. Umowa nie zawiera opcji wykupu zawodnika.

 

Fot. Chrobry Głogów

 

Continue Reading

Śląsk

Transfery na Dolnym Śląsku. Od ekstraklasy do B klasy [LATO 2022]

Published

on

Transfery na Dolnym Śląsku 2022

Transfery na Dolnym Śląsku 2022 ? letnie okienko transferowe. Nowy sezon 2022/23 jeszcze nie ruszył, ale ruch na rynku transferowym ogromny. Kluby zawodowe kontraktują zawodników, do roszad kadrowych przymierzają się zespoły z niższych lig.

 

Oto najnowsze informacje o transferach, pogłoskach czy plotkach transferowych ? od Ekstraklasy od B klasy. Poszczególne ligi znajdziecie pod linkami poniżej. 

 

Oczywiście, na razie są to głównie doniesienia z zawodowych klas rozgrywkowych, które startują najszybciej z nowym sezonem. Z czasem zaczną się również pojawiać informacje na temat niższych lig.

 

Ekstraklasa/I liga

II liga/III liga

IV liga

Klasa okręgowa

Niższe ligi

Continue Reading

Chrobry

Głogowianin z urodzenia, ale w Chrobrym dopiero zadebiutuje

Published

on

Patryk Mucha piłkarzem Chrobrego Głogów

Patryk Mucha został nowym piłkarzem Chrobrego. 24-letni pomocnik urodził się w Głogowie, ale w klubie z tego miasta zadebiutuje dopiero w nowym sezonie. Mucha z Chrobrym podpisał 2-letni kontrakt.

 

Hiszpański napastnik Koldo Obieta w Miedzi Legnica

Patryk Mucha urodził się w Głogowie, do Chrobrego trafił teraz po raz pierwszy. Początkowo grał w Tęczy Krosno Odrzańskie i UKS Zielona Góra, ale jeszcze jako junior przeniósł się do Zagłębia Lubin. W Zagłębiu spędził sześć lat i z tym zespołem zadebiutował w ekstraklasie ? w maju 2017 roku wystąpił w wygranym 2:0 spotkaniu ze Śląskiem Wrocław.

 

Na początku sezonu 2019/20 Mucha przeszedł do Górnika Polkowice, a rok później trafił do Widzewa. Spędził w Łodzi dwa sezony, w sumie w barwach RTS-u zagrał 50 meczów i strzelił 5 goli.

 

Fot. Chrobry Głogów

Continue Reading

To się czyta