Kiepski debiut Sztylki w roli trenera rezerw Śląska

Dariusz Sztylka zadebiutował w roli trenera rezerw Śląska Wrocław. Z pewnością jednak nie tak wyobrażał sobie ten pierwszy mecz. Jego podopieczni przegrali z Piastem Żmigród 0:5.

 

Awanse i spadki 2016/17 – III liga, IV liga, Okręgówka

Dariusz Sztylka zastąpił Arkadiusza Batora. Zmiana na stanowisku trenera rezerw Śląska była dość nieoczekiwana. I zbiegła się ze zmianami na szczytach klubowych władz. Czy te dwie sprawy były ze sobą związane? Nie wiadomo, oficjalnie trener Bator odszedł ze względów osobistych. Co ciekawe, klub zakończył współpracę również z Markiem Kowalczykiem i Waldemarem Grzanką, którzy byli w sztabie szkoleniowym II drużyny.

 

Nieco światła na zmiany rzuca Michał Guz, dziennikarz Przeglądu Sportowego, znakomicie zorientowany w realiach klubu.

 

 

Bez względu na powody, wielu uważa, że to dobry ruch, bowiem Sztylka powinien oswajać się z rolą pierwszego trenera. Bo to właśnie w nim należy upatrywać w przyszłości trenera ekstraklasowego Śląska.

 

Początki na razie są jednak trudne. Na tydzień przed startem rundy wiosennej III ligi, w której Śląsk II będzie walczył o trzymanie się, rezerwy doznały pogromu od innego trzecioligowca – Piasta Żmigród. Oczywiście to tylko sparing, jednak rozmiary porażki powinny zapalić w drużynie lampkę alarmową.

 

Egipcjanin w Piaście. Pięć nowych twarzy w Żmigrodzie

Bramki dla gospodarzy zdobywali ci, którzy wyróżniali się w Piaście już jesienią, czyli Damian Celuch i Grzegorz Mazurek – po dwie oraz Mateusz Olikiewicz.

 

Oto wyniki ostatnich meczów dolnośląskich drużyn na tydzień przed startem rundy wiosennej III ligi:

  • Piast Żmigród – Śląsk II Wrocław 5:0
  • AKS Strzegom – Górnik Wałbrzych (mecz PP) 1:1, karne 4:5
  • Lechia Dzierżoniów – Nysa Kłodzko 4:2
  • Kania Gostyń – KGHM Zanam Polkowice 0:2

 

fot. youtube slaskwroclaw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.