Ale emocje w Gaci. Trzeba było strzelać aż 22 rzuty karne

W ostatnim meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski w regionie wrocławskim Foto-Higiena Gać – Ślęza Wrocław emocje były głównie na końcu, w serii rzutów karnych. Było ich jednak tyle, że można by nimi obdarować kilka spotkań.

 

Puchar Polski: Wałbrzych i Tuszyn w finale, Wołów gromi [WYNIKI]

W rozegranym w Gaci meczu, w regulaminowym czasie gry, padł wynik 0:0. Z przebiegu spotkania nieco lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, ale o tym, kto awansuje do półfinału strefowego Pucharu Polski miały zdecydować jedenastki.

 

Emocje z serii rzutów karnych wynagrodziły kibicom nieco senny mecz. Bohaterem jedenastek był Marcin Gąsiorowski, bramkarz Foto-Higieny, który do Gaci trafił przed sezonem ze… Ślęzy. Wszedł on na murawę w 94 min. spotkania, gdy było już pewne, że o awansie rozstrzygną rzuty karne.

 

III liga przed startem rundy wiosennej. O co powalczą nasze drużyny?

Początek jedenastek był pomyślny dla gości, bowiem trafił Maciej Firlej, a Jarosław Krawczyk obronił strzał Jakuba Kalinowskiego. Po drugiej serii był remis, bowiem trafił Dominik Wejerowski, a Gąsiorowski obronił strzał Filipa Olejniczaka. Jakub Jakóbczak znów wyprowadził gości na prowadzenie, bowiem Maciej Salak trafił w słupek.

 

Gdy w czwartej serii strzelili zarówno Adrian Niewiadomski i Michał Sudoł, w ostatniej kolejce wrocławianie potrzebowali celnego strzału Pawła Kucharczyka. Wtedy jednak na wysokości po raz kolejny stanął Gąsiorowski, a chwilę później wyrównał Michał Wróbel.

 

W ósmej serii jedenastek Gąsiorowski obronił trzeci rzut karny, wykonywany przez Tobiasza Jarczaka. Wtedy gospodarze byli o krok od zwycięstwa, ale Radosław Krzyśków przeniósł piłkę nad poprzeczką.

 

Dwie kolejne serie, cztery gole i wynik 7:7. W jedenastej kolejce naprzeciw siebie stanęli bramkarze obu drużyn. Krawczyk strzelił nad bramką, a Gąsiorowski trafił do bramki Ślęzy, a Foto-Hogiena 8:7 i awansowała do półfinału regionalnego Pucharu Polski w okręgu wrocławskim.

 

źródło: slezawroclaw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.