III liga przed startem rundy wiosennej. O co powalczą nasze drużyny?

W sobotę rusza runda wiosenna w 3. grupie III ligi, w której grają dolnośląskie drużyny. Przed nimi trudne miesiące, bowiem ? wiele na to wskazuje ? większość będzie walczyła o utrzymanie się. A może nasze kluby sprawią niespodziankę? Sprawdzamy, na co je stać.

 

Awanse i spadki 2016/17 ? III liga, IV liga, Okręgówka [NA ŻYWO]

O awansach i spadkach w III lidze sporo już pisałem (sytuacja na dziś w linku powyżej). Przypominam tylko, że automatycznie spadną do IV ligi 3 drużyny, a nawet 3 kolejne są zagrożone degradacją (to zależy od tego, ile śląskich drużyn spadnie z II ligi ? od 0 do 3).

 

To oznacza, że przez większą część sezonu praktycznie wszystkie nasze ekipy muszą być czujne i obserwować, co się dzieje zarówno w II lidze, jak i w III lidze. A przede wszystkim punktować?

 

Kiepski debiut Sztylki w roli trenera rezerw Śląska

Po rundzie jesiennej dolnośląskie kluby można z grubsza podzielić na dwie grupy ? ze środka tabeli i bezpośrednio zagrożone spadkiem. Podział zresztą wynikający wprost z tabeli.

 

Najlepszy aktualnie w tabeli Piast Żmigród jest na 8. pozycji. Podopieczni Grzegorza Podstawka mają do 3. miejsca w tabeli zaledwie cztery punkty straty. Nad miejscem spadkowym (16.) przewagę mają spora ? 13 oczek. Gdyby jednak spadało – w czarnym scenariuszu – aż 6 klubów, to przewaga ta wynosiłaby na dziś tylko 5 punktów. To pokazuje na najlepiej, że nawet drużyny z górnej ósemki wcale nie mogą być pewne ligowego bytu.

 

Takich drużyn w środku tabeli mamy cztery: oprócz Piasta, Ślęzę Wrocław, KGHM Zanam Polkowice i Miedź II Legnicę. Tuż nad strefą spadkową znajdują się natomiast Śląsk II Wrocław i Górnik Wałbrzych, a ligową tabelę zamykają Lechia Dzierżonów i Olimpia Kowary.

 

Piast Żmigród przed rundą wiosenną

Ślęza Wrocław przed rundą wiosenną

KGHM Zanam Polkowice przed rundą wiosenną

Miedź II Legnica przed rundą wiosenną

Śląsk II Wrocław przed rundą wiosenną

Górnik Wałbrzych przed rundą wiosenną

Lechia Dzierżoniów przed rundą wiosenną

Olimpia Kowary przed rundą wiosenną

 

[league_table 3027]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.