Puchar Polski: Czas na półfinały w okręgach

Puchar Polski w okręgach. W środę, 5 kwietnia odbędą się mecze półfinałowe Pucharu Polski w strefach legnickiej, jeleniogórskiej i wrocławskiej. W okręgu wałbrzyskim znamy już finalistów.

 

Awanse i spadki 2016/17 – III liga, IV liga, Okręgówka [STAN NA 03.04]

W trzech strefach Dolnego Śląska w środę, 5 kwietnia rozegrane zostaną półfinały okręgowych Pucharów Polski. Zapowiada się wiele ciekawych meczów. Poniżej rozkład jazdy podczas pucharowej środy na Dolnym Śląsku.

 

Jelenia Góra

  • Olsza Olszyna Lubańska – Stella Lubomierz
  • GKS Warta Bolesławiecka – Olimpia Kowary

Olsza jest rewelacją PP w tym okręgu. Aktualnie zajmuje 5. miejsce w II grupie jeleniogórskiej klasy A. W ćwierćfinale pokonała czwartoligowy Włókniarz Mirsk, teraz zagra z liderem okręgówki.

Saltex IV liga: 17-latek z Pogoni idzie jak burza

W drugim półfinale zmierzą się walcząca o utrzymanie się w Saltex IV lidze drużyna z Warty Bolesławieckiej i outsider III ligi z Kowar. Olimpia w lidze ostatnio przegrała w Jastrzębiu 0:9 – teraz albo się odkuje, albo polegnie z niżej notowanym rywalem.

Oba mecze rozpoczną się o godz. 17.

 

Wrocław

  • MKP Wołów – Piast Żmigród
  • Polonia Trzebnica – Foto-Higiena Gać

W Wołowie zmierzą się jedna z rewelacji wiosny we wschodniej grupie Satlex IV ligi z najlepiej obecnie notowanym III-ligowcem na Dolnym Śląsku. Piast jest faworytem, ale nie można wykluczyć niespodzianki.

W Trzebnicy zmierzą się liderzy – okręgówki oraz wschodniej grupy Saltex IV ligi. Trudno wskazać faworyta, choć minimalnie większe szanse mają goście.

Oba mecze rozpoczną się o godz. 17.

 

Legnica

  • Chrobry II Głogów – Zagłębie II Lubin
  • Prochowiczanka Prochowice – KS Polkowice

W Głogowie zagrają rezerwy Chrobrego i Zagłębia. Gospodarze wiosnę rozpoczęli dość niemrawo i będzie im ciężko pokonać rozpędzonych gości.

Do Prochowic, aktualnie 4. miejsce w okręgówce, przyjeżdża trzecioligowiec z Polkowic. Gospodarze będą chcieli sprawić niespodziankę, zwłaszcza że ich trener Jarosław Pedryc, został jesienią zwolniony z… Polkowic.

Oba mecze rozpoczną się o godz. 16.

 

Wałbrzych – finał

  • Victoria Tuszyn – Górnik Wałbrzych, 10 maja, godz. 17 w Lubawce

W okręgu wałbrzyskim został do rozegrania już tylko finał, w którym – na kameralnym stadionie w Lubawce – zmierzą się 6. aktualnie w okręgówce Victoria Tuszyn i trzecioligowy Górnik Wałbrzych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.