Saltex IV liga: 17-latek z Pogoni idzie jak burza

Pogoń Oleśnica świetnie rozpoczęła rundę wiosenną. Trzy zwycięstwa i 3. miejsce w tabeli po 18 kolejkach we wschodniej grupie Saltex IV ligi. Świetnie w zespole z Oleśnicy zadebiutował Rafał Burzyński.

 

Saltex IV liga wschód. Bielawianka gromi, lider traci punkty

Pogoń Oleśnica jest z pewnością jedną z wiosennych rewelacji Satlex IV ligi. Trzy zwycięstwa z mocnymi rywalami, bramki 5:1. Spory udział w tych zwycięstwach miał niespełna 17-letni Rafał Burzyński. Napisać, że wszedł do drużyny jak… burza, to jakby nic nie napisać.

 

Jesienią Burzyński, który 17 lat skończy dopiero 30 kwietnia, grał w juniorach Pogoni. Zimą dołączył do pierwszej drużyny i w swoim debiucie, w wyjazdowym meczu z Sokołem Wielka Lipa, strzelił debiutancką bramkę.

 

Awanse i spadki 2016/17 – III liga, IV liga, Okręgówka [NA ŻYWO]

Drugiego gola dołożył w minioną sobotę w Świdnicy. Była 26 minuta meczu Polonii/Stali z Pogonią. Burzyński wykorzystał gapiostwo stopera wicelidera, wyłuskał mu piłkę i pognał sam na bramkę gospodarzy…  Bramkarz wyszedł daleko z bramki, ale Burzyński zrobił coś, czego można byłoby się spodziewać raczej po ligowych wyjadaczu, a nie nastoletnim napastniku – piękną podcinką przelobował Bartłomieja Kota i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

 

Pamiętając, że młody zawodnik jest wciąż u progu swojej przygody z piłką, można śmiało zaryzykować tezę, że w Oleśnicy mają duży talent.

 

Gola Burzyńskiego można obejrzeć poniżej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.