Saltex IV liga wschód. Koszmar Polonii-Stali trwa

W rozegranym awansem meczu 19. kolejki wschodniej grupy Saltex IV ligi Piast Nowa Ruda wygrał z Polonią-Stalą Świdnica 1:0. Seria porażek wicelidera na wiosnę przedłużyła się do czterech.

 

Kto najlepiej rozpoczął wiosnę? Oto TOP 10 na Dolnym Śląsku

Jedyna bramka meczu Piast Nowa Ruda – Polonia-Stal Świdnica padła w 78 min. meczu, gdy rzut karny wykorzystał Krzysztof Mika. Bliski obrony strzału był Bartłomiej Kot, ale piłka po jego rękach wpadła do siatki gości.

 

Brzmi to dość nieprawdopodobnie, ale wicelider przegrał na wiosnę wszystkie mecze ligowe. A większość tych spotkań miała podobny przebieg – zazwyczaj to poloniści nadawali ton wydarzeniom na boisku, mieli swoje sytuacje bramkowe, ale szwankowała skuteczność. Z kolei, gdy udało się strzelić 3 gole w pierwszym meczu w Wołowie, to gospodarze zdołali wbić aż 4 bramki.

 

Saltex IV liga wschód. Bielawianka gromi, lider traci punkty

Nie inaczej było i w Nowej Rudzie. Gospodarze przez większość spotkania się bronili i czyhali na kontry. I ostatecznie to oni cieszyli się z trzech punktów.

 

Dzięki zwycięstwu noworudzianie przynajmniej do soboty opuścili ostatnie miejsce w tabeli wschodniej grupy Saltex IV ligi. Polonia-Stal, bez względu na wyniki meczów w sobotę, zachowa 2. miejsce.

[league_table 2920]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.