Saltex IV liga wschód. Bielawianka gromi, lider traci punkty

Saltex IV liga wschód – 18. kolejka. Bielawianka gromi Victorię Świebodzice 6:0, a cztery gole strzelili zagraniczni zawodnicy z Bielawy. W Gaci lider zremisował z MKP Wołów 1:1.

 

UEFA Regions Cup 2018/19. Dolnośląska kadra na konsultacje

Bielawianka robiła Victorię Świebodzice 6:0. Cztery gole dla gospodarzy strzelili zawodnicy zagraniczni, którzy dołączyli zimą do klubu z Bielawy: Giovani Parizotto, Joao Augusto – dwie i Marcos. Po golu dołożyli jeszcze Mariusz Żyłka i Piotr Prokop.

 

Trwa świetna passa Wołowa. Po dwóch zwycięstwach, MKP zmierzył się na wyjeździe z liderem z Gaci. I z ciężkiego terenu wywiózł jeden punkt.

 

Licencje od IV ligi do B klasy. Będą zmiany od sezonu 2017/18 [SONDA]

Trwa fatalna passa zawodników z Kobierzyc. Po dwóch porażkach z Orłem Sadowice i MKP Wołów, tym razem podopieczni Macieja Bielskiego (strzelił dziś gola) przegrali u siebie z Karoliną Jaworzyna Śląska. Goście przegrywali, ale w ostatniej akcji meczu Mateusz Mróz strzelił zwycięską bramkę.

 

W Goszczu Wiwa przegrała z Unią Bardo 1:2. Goście, choć przez ponad pół godziny grali w osłabieniu, wygrali 2:1. Zwycięskiego gola pod koniec spotkania zdobył Daniel Pietrzak.

 

Wielkie emocje w Wielkiej Lipie. Goście z Ząbkowic Śląskich dwa razy wychodzili na prowadzenie (na 1:2 i 2:3), ale i tak nie wywieźli nawet punktu. Końcówka należała do gospodarzy, którzy zwycięskiego gola (autorstwa Kamila Pyzłowskiego) strzelili w 86 min. meczu.

 

W walce o utrzymanie się w lidze kolejny krok zrobili piłkarze z Marcinkowic. Na własnym obiekcie rozbili Piasta Nowa Ruda 5:1. Tymczasem w derbach gminy Kąty Wrocławskie, Bystrzyca okazała się lepsza od Orła Sadowice 3:1.

 

Kolejny dobry mecz Pogoni Oleśnica, która wygrała trzeci mecz na wiosnę. Tym razem 2:0 w Świdnicy z wiceliderem, który przegrał 3 mecz w tej rundzie.

 

Saltex IV liga wschód, 18. kolejka

  • Bielawianka Bielawa – Victoria Świebodzice 6:0 (2:0)
  • Wiwa Goszcz – Unia Bardo 1:2 (0:1)
  • Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Orzeł Sadowice 3:1
  • Foto-Higiena Gać – MKP Wołów 1:1 (0:1)
  • GKS Kobierzyce – Karolina Jaworzyna Śląska 1:2 (0:1)
  • Polonia-Stal Świdnica – Pogoń Oleśnica 0:2
  • Sokół Marcinkowice – Piast Nowa Ruda 5:1 (3:1)
  • Sokół Wielka Lipa – Orzeł Ząbkowice Śląskie 4:3 (1:1)
[league_table 2920]

 

2 thoughts on “Saltex IV liga wschód. Bielawianka gromi, lider traci punkty

  1. Chyba redakcja się pomyliła. Najpierw pisze, że Bielawianka wygrywa 6:0, a na końcu w wynikach pisze, że przegrywa 0:6. To w końcu jak było?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.