Saltex IV liga zachód. Faworyci wygrywają, niespodzianka w Chocianowie

Saltex IV liga zachód – 19. kolejka. Lider i wicelider nie zwalniają tempa. Niespodzianka w Chocianowie, a Nysa Zgorzelec wciąż bez punktu. Niedzielne derby Apis – Granica dla gospodarzy.

 

Saltex IV liga wschód. Kolejka bez niespodzianek

Lider z Lubina kontynuuje zwycięską passę. Rezerwy Zagłębia tym razem wygrały w Wąsoszu 2:0, ale wynik długo nie był sprawą oczywistą. Bramki dla gości – strzelcy Damian Oko oraz Marcin Gołębiowski – padły w ostatnich minutach meczu.

 

Wygrał również wicelider ze Szczedrzykowic. Orkan najpierw jednak przegrywał z Lotnikiem Jeżów Sudecki 0:1, ale niedługo potem goście stracili zawodnika, a potem bramki. Jedną przed przerwą, a trzy kolejne po zmianie stron.

 

Fala walkowerów zalała małe ligi

Niespodzianka w Chocianowie. Stal, która przed tygodniem w końcu wygrała na wiosnę, była faworytem meczu z walczącą o utrzymanie się Wartą Bolesławiecką. To goście jednak dominowali i w 60 min. prowadzili już 3:0 (gole  Sławomir Pełdiak i Kacper Wojciechowski – dwa). Ostatecznie padł rezultat 1:3 i były pierwszy punkty GKS-u w rundzie rewanżowej.

 

Potknięcie Stali wykrzystał AKS Strzegom, który – po ciężkim boju – pokonał w Zgorzelcu Nysę 3:2. Podopieczni Jarosława Krzyżanowskiego awansowali na 4. miejsce w tabeli. Sytuacja zgorzelczan, którzy nie zdobyli wiosną nawet punktu staje się coraz gorsza.

 

Niewiele lepiej po zimie spisują się Karkonosze Jelenia Góra. Choć punkt, po remisie 1:1, na ciężkim terenie w Mirsku ujmy nie przynosi, to jednak 2 punkty w czterech meczach powodem do zadowolenia z pewnością nie są.

 

Cieszą się za to w Głogowie. Po dwóch porażkach rezerwy Chrobrego w końcu zwycięskie. Dwa gole Patryka Obiały i jeden Konrada Kaczmarka (przy trafieniu Milutinovicia dla gospodarzy) dały upragniony trzy oczka.

 

W niedzielnych meczach, w derbach powiatu, Apis Jędrzychowice pokonał Garnicę Bogatynia 2:1. Emocji nie brakowało również w Grębocicach, gdzie Sparta pokonała Zamet Przemków 4:3.

 

Saltex IV liga zachód, 19. kolejka

  • Nysa Zgorzelec – AKS Strzegom 2:3
  • Orkan Szczedrzykowice – Lotnik Jeżów Sudecki 4:1
  • Włókniarz Mirsk – Karkonosze Jelenia Góra 1:1
  • Apis Jędrzychowice – Granica Bogatynia 2:1
  • Piast Wykroty – Chrobry II Głogów 1:3
  • Orla Wąsosz – Zagłębie II Lubin 0:2
  • Sparta Grębocice – Zamet Przemków 4:3
  • Stal Chocianów – GKS Warta Bolesławiecka 1:3
[league_table 2922]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.