III liga: Derby Wrocławia znów dla Ślęzy [WYNIKI 22. KOLEJKI]

22. kolejka w 3. grupie III ligi. W derbach Wrocławia znów lepsza Ślęza Wrocław. Dolnośląskie derby dla Polkowic i rezerw Miedzi. Bardzo ważne zwycięstwo Górnika Wałbrzych na wyjeździe. Oto Wielka Sobota w III lidze.

 

Awanse i spadki 2016/17 ? III liga, IV liga, Okręgówka

Trzecioligowe derby Wrocławia odbyły się w Oławie, gdzie swoje mecze rozgrywają żółto-czerwoni. Jesienią mecz tych drużyn przy Oporowskiej chyba był najlepszym meczem, a przynajmniej najbardziej dramatycznym, który odbędzie się w tym sezonie. Wtedy rezerwy Śląska, naszpikowane zawodnikami I zespołu, prowadziły 4:0 po 33 minutach i? przegrały 4:5.

 

Kto teraz liczył na grad bramek, to się przeliczył. Walki i emocji nie brakowało, ale gol padł tylko jeden. Jego autorem był Jakub Bohdanowicz, dzięki któremu Ślęza znów okazała się lepsza w meczu derbowym.

 

UEFA Regions Cup 2018/19. Dolnośląska kadra na konsultacje

Derbowe mecze odbyły się również w Polkowicach i Legnicy. W obu górą, bez większych problemów, gospodarze. KS pokonał Olimpię Kowary 3:0, a dwa kolejne gole dołożył Michał Bednarski, a raz trafił Dawid Wacławczyk.  Rezerwy Miedzi pokonały Lechię Dzierżoniów 4:1. Dwie bramki strzelił Filip Karbowy, a po jednym Tomasz Żyliński i Lucjan Zieliński. Dla gości trafił Damian Niedojad.

 

Bardzo cenne trzy punkty, po efektownym zwycięstwie 3:0 w Pawłowicach Śląskich, zdobył Górnik Wałbrzych. Dla gości trafiali Dominik Bronisławski, Sebastian Surmaj i Marcin Morawski.

 

Jeden punkt, ale za to na boisku lidera, zdobył Piast Żmigród, który zremisował 1:1 w Jastrzębiu. Gola dla gości z rzutu karnego zdobył Krystian Jajko. GKS wyrównał w 80 minucie meczu.

 

III liga, 22. kolejka, 15 kwietnia

  • KS Polkowice – Olimpia Kowary 3:0
  • Miedź II Legnica – Lechia Dzierżoniów 4:1
  • GKS 1962 Jastrzębie Zdrój – Piast Żmigród 1:1
  • Ślęza Wrocław – Śląsk II Wrocław 1:0
  • Stal Brzeg – Ruch Zdzieszowice 0:0
  • Pniówek Pawłowice Śląskie – Górnik Wałbrzych 0:3
  • Skra Częstochowa – Rekord Bielsko-Biała
  • BKS Stal Bielsko-Biała – Unia Turza Śląska 1:0
  • Górnik II Zabrze – Falubaz Zielona Góra 0:1

 

[league_table 3027]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.