Saltex IV liga wschód. Lider gromi, beniaminek wiceliderem

Saltex IV liga wschód – 20. kolejka. W meczu na szczycie lider z Gaci rozbił Pogoń Oleśnicę. Trwa świeta passa beniaminków z Barda i Wołowa, a trzkże niemoc Poloni-Stali Świdnica.

Tatuś ci dobrze radzi… Oto urok małych lig [FILM]

W Saltex IV lidze na wschodzie hitem kolejki był mecz w Gaci, gdzie zmierzyły się niepokonane na wiosnę Foto-Higiena i Pogoń Oleśnica. Do przerwy oleśniczanie trzymali się dzielnie, a na tablicy wyników widniało 0:0. Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, których padło aż 6. Co ciekawe strzelali tylko gospodarze i to jedynie dwóch – Dominik Wejerowski i Michał Wróbel, którzy strzelili po 3 bramki.

Wciąż bez zwycięstwa na wiosnę jest drużyna Polonii-Stali Świdnica, która tym razem bezbramkowo zremisowała z Orłem Ząbkowice Śl. Jakiś progres jednak jest, bowiem to pierwszy punkt zilono-białych w rundzie rewanżowej. Świdniczanie stracili jednak fotel wicelidera ligowej tabeli. Na to miejsce wskoczył beniaminek z Barda, który 1:0 wygrał na ciężkim terenie w Bielawie.

Nowy trener w Świebodziach. Mission impossible Przerywacza?

Bardzo dobrze wiosną wpisuje się również beniaminek z Wołowa, który w wielką sobotę wygrał na wyjeździe z Wiwą Goszcz 3:1. Bramki strzelili Grzegorz Kazimierowicz, Mateusz Matković i Adrian Marcinkowski. Dzięki tej wygranej MKP awansował na 4. miejsce w tabeli Satlex IV ligi.

Bardzo ważne zwycięstwo w Kątach Wrocławskich odniosła w Karolina Jaworzyna Śląska. Goście – po dwóch trafieniach Marcina Bałuta i jednym Łukasza Schmidta w 15 minut (od 19 do 34 minuty) – wygrali 3:1. Dzięki wygranej odskoczyli od strefy spadkowej, w której gospodarze coraz bardziej się pogrążają.

W innych meczach ważnych dla układu w dole tabeli padły remisy. GKS Kobierzyce zremisował z Piastem Nowa Ruda 1:1, taki samym rezultatem zakończył się mecz Victoria Świebodzice – Orzeł Sadowice (gole Paweł Grzesiak i Alan Reszka). To pierwszy punkt na wiosnę świebodziczan i pierwszy pod wodzą nowego trenera Piotra Przerywacza, dla którego był to mecz w tej roli.

Natomiast mecz dwóch Sokołów – z Marcinkowic i Wielkiej Lipy – został przełożony, bowiem obiekt w podoławskiej miejscowości przejdzie zabiegi pielęgnacyjne.